Sayfa 739/1230 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku
    Abi Pegasus'u bu altta yazdığın sebeplerden mi listeye koymadın? Havayolu hisseleri bu aralar biraz macera aramak gibi sanki?
    Riski fazla...arkadaş zaten temettü hissesi dediği için listeye giremez.

Ama Pegasus alımlarım devam ediyor...benim açımdan sıkıntı yok...kusa vade olumsuz olsa sa—-eğer batmayacaksa—-orta uzun vade çok olumluyum.

Zaten son yükselişte Pegasus dan iyi kar ettim...sadece kar ettiğim rakamla Pegasus alıyorum..bu saatten sonra batacaksa koyduğum para helal olsun.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Ama Pegasus alımlarım devam ediyor...benim açımdan sıkıntı yok...kusa vade olumsuz olsa saâ€â€-eğer batmayacaksaâ€â€-orta uzun vade çok olumluyum.

Zaten son yükselişte Pegasus dan iyi kar ettim...sadece kar ettiğim rakamla Pegasus alıyorum..bu saatten sonra batacaksa koyduğum para helal olsun.
    Keske herkes sizin gibi her kosulda kar edebilse portfoyunu korumayanlar icin cok riskli dediginiz gibi bir ayda yuzde 60 deger kaybetmis maaelesef.

Cevabiniz icin tesekkurler benim en kisa vadeden endisem her 2 ayda bir pozisyon kapatip acacak olmamiz tam kapatip aciyoruz derken cok ani inis cikis olabiliyor mu? Bir de vadenin son gununu mu bekliyorsunuz yoksa birkac gun onceden mi kapatip tekrar aciyorsunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Ama Pegasus alımlarım devam ediyor...benim açımdan sıkıntı yok...kusa vade olumsuz olsa saâ€â€-eğer batmayacaksaâ€â€-orta uzun vade çok olumluyum.

ben de almaya devam ediyorum. batsa bile, uçakları hurdaya verseler, hurda fiyatı bile hisse başı 25 TL eder diye düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Keske herkes sizin gibi her kosulda kar edebilse portfoyunu korumayanlar icin cok riskli dediginiz gibi bir ayda yuzde 60 deger kaybetmis maaelesef.

Cevabiniz icin tesekkurler benim en kisa vadeden endisem her 2 ayda bir pozisyon kapatip acacak olmamiz tam kapatip aciyoruz derken cok ani inis cikis olabiliyor mu? Bir de vadenin son gununu mu bekliyorsunuz yoksa birkac gun onceden mi kapatip tekrar aciyorsunuz?
    Bu sorular, basit operasyonel sorular..bu soruların cevabını 1 kontratla işlem yapa yapa deneyimleneceksiniz...yok bu vakti ayıramam diyorsanız bu işe hiç girmeyin ve hisse biriktirmeye devam edin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    ben de almaya devam ediyorum. batsa bile, uçakları hurdaya verseler, hurda fiyatı bile hisse başı 25 TL eder diye düşünüyorum.
    Şimdi tekrar baktım...son maliyetim 36 tl olmuş...zaten daha önce de 1-2 kez almış ve stop olmuştum...50 tl nin altında aldıklarım İçin stop yapmadım hiç, yani 50 tl nin altına indikten sonra sadece alıyorum.

Ama param da sonsuz değil tabii ki...bu saatten sonra ek alım yapmayabilirim, yada 20 tl nin altında diyeyim, ek alımım olmaz...ondan sonra gidişatı takip ederim...batarsa batar, batmazsa 1-2 yıl içinde 50 tl üzerine atar herhalde.

Beklentim hastalık sürecinin çok uzanamadı, ama olurda etkisi azalır ama yine de kökü kazınamazsa özellikle turizm olumsuz etkilenir ve 1-2 yıl 20 tl civarlarında sürülebilir. Bu durumda ana para kaybı yanında taşıma maliyeti de can yakmaya başlar..bu nedenle pozisyonumu ne olursa olsun belli bşr büyüklüğün üzerine çıkarmam.

6. Bu arada elimde az da olsa toaso var, henüz arttırmaya başlamadım...zira tedarik süreci ve düşen güven nedeniyle otomotivin toparlaması zor olacak. Toaso poz arttırmak İçin biraz daha beklerim.

Ayrıca Ereğli gibi hep beğendiğim ve hep görece pahalı bulduğum froto maalesef çok olumsuz etkilendi. Ülkemiz ve yatırımcısı İçin kötü, ama benim gibi pusuda bekleyenler için iyi...froto biraz daha düşerse onu da portföye eklemeye başlayacağım maalesef

Önemli ders: sağlam diye bildiğimiz Tüpraş ve froto bu krizden en çok etkilenen şirketler oldu...sadece bu iki hisseden oluşan bir portföyle yola devam eden bir yatırımcı 2 ayda beredeyse portföyünün yarısını kaybetti...acı bir ders oldu bence.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada elimde az da olsa toaso var, henüz arttırmaya başlamadım...zira tedarik süreci ve düşen güven nedeniyle otomotivin toparlaması zor olacak. Toaso poz arttırmak İçin biraz daha beklerim.

Ayrıca Ereğli gibi hep beğendiğim ve hep görece pahalı bulduğum froto maalesef çok olumsuz etkilendi. Ülkemiz ve yatırımcısı İçin kötü, ama benim gibi pusuda bekleyenler için iyi...froto biraz daha düşerse onu da portföye eklemeye başlayacağım maalesef

Önemli ders: sağlam diye bildiğimiz Tüpraş ve froto bu krizden en çok etkilenen şirketler oldu...sadece bu iki hisseden oluşan bir portföyle yola devam eden bir yatırımcı 2 ayda beredeyse portföyünün yarısını kaybetti...acı bir ders oldu bence.
    20 tl ye FROTO alacağım dediğim zaman çoğu kişiye pek gerçekci gelmemişti, yine de o kadar düşeceğine ihtimal vermiyorum ama 30 lu fiyatlardan alıma başlayacağım.

fabrikayı daha yeni kapattılar ve ufukta otomotiv sektörü için bir teşvik görünmüyor.

30 lu fiyatlar haftaya görülür ben de kademeli alımlara başlarım.

8. Herkes maliyet düşürmek istiyor, fiyatlar gerçekten çok ucuz ama dibinde dibi ihtimalini de yabana atmamak lazım.
    Bizim neslimiz bu denli büyük çaplı bir sağlık krizi görmedi. Ekonomik etkilerini hesaplamak zor.

Corona konusunda hem ülkemiz hem Dünya daha zirveyi görmedi, istatistikler bunu gösteriyor.
    3 gün önce vaka sayıları 24 saatte 10Bin artarken, dün akşam bir günde 20Bin arttı, dün sadece bir günde 1000 kişi öldü.
    Nisan ortasına kadar bu sürecin artarak devam etmesi çok muhtemel gözüküyor.
    Etkili bir tedavi hızlıca bulunursa daha öncede önü alınabilir belki. (inşallah)

Aşağıdaki eğri toplam vaka sayısını gösteriyor. Bu eğri yatay eğilime girmeden Dünya'ya ve Borsalara kısa vadede huzur gelmesi zor diye düşünüyorum.

Sayfa 739/1230 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •