Sayfa 741/1230 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Su anda portföyum: %50 hisse ve 50% altından oluşuyor ve dun ilk parca alimimi yaptim. Bu surecte 100% hissede olmayi planliyorum ama bunu kimseye tavsiye etmem, sizin yerinizde olsam Sn. Cautionary'i dinlerdim. Ben ogrenciyim; bakmakla yukumlu oldugum bir ailem yok, yasim genc, risk toleransim yuksek. Bu nedenle ornek teskil etmem kimseye.

Fakat henuz alim stratejimi netlestiremedim; su anki durumda sirketleri ikiye ayiriyorum.

a-) Ortalama veya gorece az bir dusus yasayip temel faaliyetleri bu sartlardan az etkilenecekler.

b-) Ciddi dusus yasayan ve temel faaliyetleri de bu sartlardan etkilenecek sirketler.

Acikcasi su anda bu iki grup arasindan hangisini secmeliyim veya nasil bir dagilim olusturmaliyim karar veremedim. Onumuzdeki gunlerde bu konuya odaklanmayi planliyorum.

Altın/ons Bu benzerlik beni fena korkutuyor 1200-1300 bandına geriledikten sonra 2400-2600 hedefleyebilir (Aynı senaryo gerçekleşirse..)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,024
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Su anda portföyum: %50 hisse ve 50% altından oluşuyor ve dun ilk parca alimimi yaptim. Bu surecte 100% hissede olmayi planliyorum ama bunu kimseye tavsiye etmem, sizin yerinizde olsam Sn. Cautionary'i dinlerdim. Ben ogrenciyim; bakmakla yukumlu oldugum bir ailem yok, yasim genc, risk toleransim yuksek. Bu nedenle ornek teskil etmem kimseye.

Fakat henuz alim stratejimi netlestiremedim; su anki durumda sirketleri ikiye ayiriyorum.

a-) Ortalama veya gorece az bir dusus yasayip temel faaliyetleri bu sartlardan az etkilenecekler.

b-) Ciddi dusus yasayan ve temel faaliyetleri de bu sartlardan etkilenecek sirketler.

Acikcasi su anda bu iki grup arasindan hangisini secmeliyim veya nasil bir dagilim olusturmaliyim karar veremedim. Onumuzdeki gunlerde bu konuya odaklanmayi planliyorum.
    Bu sorularin cevaplarini ben de merak ediyorum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

Altın/ons Bu benzerlik beni fena korkutuyor 1200-1300 bandına geriledikten sonra 2400-2600 hedefleyebilir (Aynı senaryo gerçekleşirse..)
    Bu benzerlik zaten moda konu şu anda...bence benzer hareketi yapacak...ama 1900 usd beklentim devam ediyor, en azından bu yıl İçin hedefim bu..belki sonraki yıllarda 2200-2400 gündeme gelebilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Bugün F/K : 2 ve PD/DD : 0.50 değerlerini görünce, bir de, 3 ay önce 86.60 fiyattan işlem gördüğünü hatırlayınca, tabandan (26.10) PGSUS'a daldım. Bakalım zaman ne gösterecek

6. ben aselsani gozlemeye basladim.
    bilanco guzeldi.
    bu islerden az etkilenir sanirim.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu sorularin cevaplarini ben de merak ediyorum..

Syg,
    Sizin yillarin tecrubesi sayesinde bir cevabiniz, en azindan isabetli olma olasiligi cok daha yuksek bir tahmininiz vardir.

Saygilar.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu benzerlik zaten moda konu şu anda...bence benzer hareketi yapacak...ama 1900 usd beklentim devam ediyor, en azından bu yıl İçin hedefim bu..belki sonraki yıllarda 2200-2400 gündeme gelebilir.
    Aile portföyünde hiç hedge yoktu abi
    Bugün mecbur klimadan bir miktar verip kol kestik
    Altın maviye değerse değerlendirelim dedim en azından kenarda bi sığınak olur
    Bi anlatamadım hedge olayını, portföy sayısal loto gibi ..

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 741/1230 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •