Sayfa 743/1230 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    Üstad, listede hektaş ın yer almasının özel bir nedeni var mıdır ? Varsa bgi verebilirseniz çok sevinirim.

AL SAT TUT YTD
    Hektaş gözümde hep pahalı...fiyatı düşmüyor da,,yoksa harika bir firma...elimde olsa asla satışı düşünmezdim. Grafik pahalı ve bu kriterden geçemeyen u-100 de 2-3 firma kaldı BİST’te, biri de hektaş.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. 23.05.2019 Bist100 kapanış 84 596
    19.03.2020 Bist100 kapanış 85195

Hisselerin kapanış değerleri
    THYAO 11,80/7,94
    PGSUS 28,68/26,10
    TUPRS 118/67,30
    SODA 7,07/4,67
    PETKM 3,45/2,92
    GARAN 7,15/7,58
    ASELS 16,61/21,10
    EREGL 7,27/7,70
    KRDMD 1,84/1,91
    HALK 5,15/4,98
    KOZAL 44,38/51,95

Kuslu siteden alinti

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Herkese iyi akşamlar portföyümde 14 tane hisse var. Temettü emekliliğine inanmış sıradan bir çalışanım bende. Portföyümde 14 tane hisse var. Bunların 10 tanesi yüzde 5 ve üzeri temettü verimi olan şirketler.

Eregli,froto,toaso,alkim,aksa,aygaz,tavhl,. Enjsa, bunlar temettülerini açıkladılar.

Adana,hekts,sasa,vesbe henüz temettü haberi yok.hekts ve sasa vermeyecekler sanirim ama adana ve vesbeden bekliyorum.

Kords ve sarky'daa temettü verimini düşük buluyorum.

Sizlere sorum şu bu süreçte sarky da kafa kafayayim zararim yok. Sasa'da %10 zarardayim. Kords'da %25 zarardayim.

Bu üç kağıttan çıkıp maliyetimin yüksek oldugu

Froto(70tl),toaso(25tl),Vesbe(18tl) bunlara kaydırsam mı ? En azindan maliyetimi daha da düşürüp hemde temettü mü alırım diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hamleyi yapmalımıyim. Açikcasi froto toaso vesbe bu fiyatlardan almak istiyorum. Nakitimde yok eklemede yapabilecegimi dusunmuyorum. Bu işlemi sizce yapmalimiyim. Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz özellikle tecrubeli cautionary ve dudu abi .

Herkese saygilar sevgiler

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Daha işin başındayız. Avustralya sınırını 6 ay kapatacağını açıkladı, ABD 18 aylık plan yaptı salgın için. Ben işlerin uzun süre normale dönmeyeceğini düşünüyorum. Daha dehşet fiyatlamalar ile karşı karşıya kalcaz kanımca. 2001 krizinden, 2008 krizinden çok daha ciddi bu kriz AB ve ABD nin açıkladığı yardım planlarına bakarsak. Bi kaç tepki yükselişi olur ama 2008 gibi V şeklinde piyasaların düzeleceğine ihtimal vermiyorum.

Pegasus ve THY şu an bu fiyatlarda çok pahalı. 3 ay sonra salgın bitse bile havacılık anında toparlanmaz insanlar deli gibi gezmeye başlamaz. 11 eylülden sonra ABD'de havacılığın eski rakamlara gelmesi 10 yıldan fazla zaman aldı.

Avustralya sınırını 6 ay kapattığını açıkladı. Ben 3 ayda filan normale döneceğini düşünmüyorum, salgın daha bizde yeni başlıyor, 1 ay sonra pik yapar, ondan sonra tekrar durum değerlendirmesi yaparız.

5. Arkdaşlar buralardan Pınar süt mantıklı mı

6. Yatırım Finansman Raporundan PGSUS;

Havacılık sektörü mevcut Covid-19 salgınından en fazla etkilenen sektörlerden. Şu ana kadar yasaklanan uçuşlar
    PGSUS’un kapasitesinin neredeyse yarısını oluşturuyor. Şirket şimdiden Mart ve nisanı kaybetti ve hatların ne
    zaman açılacağı konusunda belirli bir süre yok. Yeni açıklanan destek paketinin ise etkisinin sınırlı olacağına
    inanıyoruz. Düşen petrol fiyatları ise FAVÖK kaybını bir miktar azaltabilir. Sektör için belirsizliklerin bir süre daha
    devam etmesini bekliyoruz ve PGSUS için hedef fiyatımızı 25 TL’ye indiriyoruz. Yaptıkları yüksek kaldıraçlı işin
    doğası gereği indirgenmiş nakit akımlarıyla sağlıklı bir değerlemeye ulaşmanın çok zor olduğu havayollarında,
    piyasa ve biz hedef değerlerimizi genel olarak benzer çarpanlardan hareketle hesaplıyoruz.

Vurun abalıya biraz da siz vurun...
    Stop Wishing Start Doing

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    C yok mu

Ciddi düşüş yaşayıp temeli az etkilenecek şirket.

YTD
    Olabilir tabii. Sizce var mi boyle sirketler? Kendi listemden bu gruba uygun sirket bulamadim sanirim.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Benim tecrübelerime göre a) şıkkı daha az riskli ve kazançlı olur.
    Tesekkurler, daha az riskli ve daha az kazancli demek istediniz degil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    Yatırım Finansman Raporundan PGSUS;

Havacılık sektörü mevcut Covid-19 salgınından en fazla etkilenen sektörlerden. Şu ana kadar yasaklanan uçuşlar
    PGSUS’un kapasitesinin neredeyse yarısını oluşturuyor. Şirket şimdiden Mart ve nisanı kaybetti ve hatların ne
    zaman açılacağı konusunda belirli bir süre yok. Yeni açıklanan destek paketinin ise etkisinin sınırlı olacağına
    inanıyoruz. Düşen petrol fiyatları ise FAVÖK kaybını bir miktar azaltabilir. Sektör için belirsizliklerin bir süre daha
    devam etmesini bekliyoruz ve PGSUS için hedef fiyatımızı 25 TL’ye indiriyoruz. Yaptıkları yüksek kaldıraçlı işin
    doğası gereği indirgenmiş nakit akımlarıyla sağlıklı bir değerlemeye ulaşmanın çok zor olduğu havayollarında,
    piyasa ve biz hedef değerlerimizi genel olarak benzer çarpanlardan hareketle hesaplıyoruz.

Vurun abalıya biraz da siz vurun...
    ş..siz bunlar, 1 ay önce 105 lira hedef verip şimdi 25liraya indiriyorlar hedefi. tamam arada ciddi bir kriz var ama bu kadar tutarsız hedefler olur mu??

Sayfa 743/1230 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •