Sayfa 753/1230 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,017 - 6,024 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/tanerozarslan/st...348612097?s=19

Şirketlere bu gözle de bakmakta yarar var

YTD
    Bence hatalı ben şirketten geri alım beklemem. Şirketin yöneticilerinden alım beklerim. Şu zamanda para dağıtmanın anlamı yok. Bir ay sonra dünya ekonomisi ne olur bilemiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Para dağıtmak olarak görmezdim ben İşletmen var yarısı halka açık işler yolunda veya biraz bozuldu. Bunu en iyi sen biliyorsun ama bir bakıyorsun şirketin %50değer kaybetmiş borsa da ben alırdım nakitimin %10-20siyle full girsin diyende yok.

Tavhlı bu hususta beğendim.

Naktin yoktur borcun vardır ozaman birşey diyemem belki o zaman bedelli patlatırsın para saçan firma sahibi olmaz. Ozaman sizden beklenir.
    YTD.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bence hatalı ben şirketten geri alım beklemem. Şirketin yöneticilerinden alım beklerim. Şu zamanda para dağıtmanın anlamı yok. Bir ay sonra dünya ekonomisi ne olur bilemiyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bunlar tetikçi...bundan bir yıl önce Pegasus 20 lerdeyken ben ölüsü 50 yapar demiştim...sonra yabancı raporları geldi, 20 tl altı fiyat verdiler...sonra hisse 70 tl ye kadar giderken sustular...o zaman önce TEB, sonra yf rapor yazdı, hedef fiyat TEB 120, yf 107 dedi...iyi gaz verdiler o zaman...hatta bllomberght ye çıkmışti TEB in analisti, Erdem diye biri...kaçtan 120 lere çıkardınız diye sordum twitter dan, güzem de sordu...25 ten 120 ye çıkardık dedi..utanma filan yok tabi.

Şimdi de hisse 85 ten 25 e inmiş...önce 60 lardayken öneri listesinden çıkardı yf...hisse gelmiş 25 e..şimdi de 25 hedefli rapor yazıyorsun...utanma, sıkılma yok.

Bakın buraya yazıyorum...virüs konusu 1-2 ay içinde yatışır beklentisindeyim..,bu gerçekleşirse 1 yıla kalmadan 50 tl üzerinde görürüz hisseyi,..yani benim hedef değerim de 50 tl.

Not: bu sabah yaptığım ilaveyle, 36 olan maliyetim 34 oldu...artık kotam da doldu...20 altına inse bile ek alım yapmam artık...ama virüs krizi buradan sonra çok derinleşmezse, 25 tl altında kalıcı olmaz bence ( normalde virüs konusu bu kadar yayılmasa, uçak sefer yasakları gelmese 50 altına bile iniş olmazdı düşüncesindeyim).

Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Yalniz yanlis anlamayin ama siz de 60`li fiyatlardayken oneriyordunuz (alim icin firsat) ve virus icin analiz yaptiginizi ve Pegasus`un fazla etkilenmeyecegini soyluyordunuz.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Eğer daha önce başka bir nick ile yazmıyor idiysen, gönderi sayından forum tecrübenin az olduğu gözüküyor...açıldığından bu yana, 21 yıldır bu forumdayım, az buçuk sarraf olduk sayılır bu işlerde.

Sen o mesajda seni kastetmedim de, ben de özür dileyeyim...ayrıca mühendisim, işletme mezunuyum...finansçıyım ve ekonomistim...hayatımız okumakla geçti, bilezik çok yani.
    Aslinda bir onceki mesajimdan sizi kastetmedigimi anlamaliydiniz ekonomist oldugunuzu bilmiyordum ayrica sizin oncerdiginiz hisse 4`te birine dustumu ki de uzerinize aliniyorsunuz sizinle alakasi bile olmayan bir mesaji.

Tek yorumum yukaridaki yaziniza istinaden yazdigim yaziydi sizin sert elestirel yazinizi gordugum icin. Bu mesaja cevap vermek istemiyorum diyebilirdiniz.

Ayrica sizin ULUUN basarinizi yazdim o zaman alakasiz mesajlar bulup getirmediniz biraz elestirel bir mesaj gelince konuyla ilgisi bile olmayan mesaji oner surdunuz.

Normalde tartisma seven bir yapim yoktur ancak kuru gurultu yaparak sanki beni suclarcasina yazdiginiz icin bunu yaziyorum yoksa yazmaya hic niyetim yoktu.

4.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Aslinda bir onceki mesajimdan sizi kastetmedigimi anlamaliydiniz ekonomist oldugunuzu bilmiyordum ayrica sizin oncerdiginiz hisse 4`te birine dustumu ki de uzerinize aliniyorsunuz sizinle alakasi bile olmayan bir mesaji.

Tek yorumum yukaridaki yaziniza istinaden yazdigim yaziydi sizin sert elestirel yazinizi gordugum icin. Bu mesaja cevap vermek istemiyorum diyebilirdiniz.

Ayrica sizin ULUUN basarinizi yazdim o zaman alakasiz mesajlar bulup getirmediniz biraz elestirel bir mesaj gelince konuyla ilgisi bile olmayan mesaji oner surdunuz.

Normalde tartisma seven bir yapim yoktur ancak kuru gurultu yaparak sanki beni suclarcasina yazdiginiz icin bunu yaziyorum yoksa yazmaya hic niyetim yoktu.
    Tamamdır, alınganlık gösterdim sanırım...beni kastetmediğini söylüyorsan, ben de özür diliyorum.

Özellikle, bu başlıkta, benim de en son istediğim şey gereksiz polemik.
    Son düzenleme : Cautionary; 21-03-2020 saat: 18:19.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Para dağıtmak olarak görmezdim ben İşletmen var yarısı halka açık işler yolunda veya biraz bozuldu. Bunu en iyi sen biliyorsun ama bir bakıyorsun şirketin %50değer kaybetmiş borsa da ben alırdım nakitimin %10-20siyle full girsin diyende yok.

Tavhlı bu hususta beğendim.

Naktin yoktur borcun vardır ozaman birşey diyemem belki o zaman bedelli patlatırsın para saçan firma sahibi olmaz. Ozaman sizden beklenir.
    YTD.
    Tamam bende diyorum ki şirketin patronu yöneticisi satın alsın. Şirketin geleceğine inandığını göstersin. Bu şirket benim desin.
    Kasasındaki para güvence olsun. Yarın piyasada rakipleri zarar gördüğünde oluşacak fırsatta bunu lehime çevireceğim desin. Ben bunu bekliyorum.
    Bizim bakış açımızda şu anki fiyat gerçek değeri göstermiyor. Eninde sonuda gösterecek anlayışı yok mu ?

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    İş kontrolden çıkmaya başladı. Yaşlılarımızı evde tutamıyoruz. 65 yaş üzeri ulaşım kartlarından yüksek ücret alınmalı yoksa zor durmazlar.

İşe gitmek zorunda olanlarımız var..
    Daha sert önlemler alınması lazım yoksa işimiz çok zor..

Allahü Teala, saglık çalışanlarımıza,o kahraman kardeşlerimize bacılarımıza güç kuvvet versin..

Paranın hissenin önemi kalmadı artık..

Çevenizdekileri zorlada olsa evde tutun. Bizim evde anne babamız var yasak koydum çıkamıyorlar.

Batuhan
    Geceki yazdığımız yazının önlemi alınmış .
    Ankara Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartlarını iptal etti. (65 yaş üstü seyahat ederken yüksek ücret ödemeli )
    Aynı iptaller, tüm şehirlerde yapılması gerekmektedir. Yoksa ilerde toparlamamız çok zor olacaktır.
    Corona işinin daha çok başındayız gibi,

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

7. https://twitter.com/kutupzencisi/sta...81982111662087

Bizi virüsten ziyade cehalet öldürecek.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

8. sn. cautionary

yurtici araci kurumlar vasitasiyla, (tecihen TL para birimiyle) amerikan endeksini hedgelemek icin bir yontem var mi? BISTte sadece saraybosna endeksinin viop kontratlari var. onerebileceginiz sentetik bir yontem vb var midir?
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 753/1230 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •