Sayfa 756/1230 İlkİlk ... 256656706746754755756757758766806856 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,041 - 6,048 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Kocakarı hurafeleri yerine, bilgilenmek için güvenilir kaynaktan, güzel bir makale...virüs vakalarının ilk görüldüğü ülkelerden Japonya’da neden vaka sayısı kaydadeğer bir artış yaşamadı..üstelik sokağa çıkma yasağı gibi radikal tedbirler de almadılar.

https://www.bloomberg.com/news/artic...an-where-is-it
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    cok tesekkurler sayin trandtakipcisi. Varant islemi yaptim, spot tupras alimi sonrasi satim varanti alarak ancak vadesine yakin satim islemini piyasa yapiciya yaptigim icin potansiyel kardan daha az kar ettim. Opsiyon ve varantlar malesef yeterli hacim ve derinlige sahip olmadigi icin likidite sorunu yaratabiliyor. Durumun farkindayim. Vadeli kontrat ile zamanlamaya dikkat etmek daha uygulanabilir geldi bana da bu nedenle.

Iyi niyetli uyariniz icin tekrar tesekkurler.
    hocam sadece uyardım ben tşk ederim.bu piyasalar kriz dönemlerinde derinlik problemi yaşarlar aynı kripto paralarda ve bizim borsadaki senetlerin yüzde doksanbeşinde olduğu gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sevgili thron,

Açıkçası bu konular oldukça fazla belirsizlik içeriyor. Birşeyler yazabilirim, ama bunların kimseye faydası olmaz diye düşünüyorum.

Kapitalist sistemin sonu vs tartışmaları en çok 2008 de yapılmıştı. sonra çeşitli ara sıkıntılarla bu günlere geldik. Şu virüs konusunu insanlığa son uyarı olarak ele almak da mümkün. Belki de ekonomilerdeki bu sudden stop, yeni bir başlangıç fırsat olur.
    sn. cautionary;
    nihayetinde bizi aşan meseleler ama sanırım bu sefer gerçekten bir şeyler değişecek.

Sürekli para basıp borç miktarını artırarak sorunlar ötelendi ama sanırım artık az veya çok değişim zamanı.

gavurca söylersek it is not matter of fact it is matter of time and content.

benim elimden gelen bankadaki üç kuruşu çekip fiziki altına geçmek olacaktır. bu eve kapalı sıkıcı günlerde hareket olsun diye ufak tefek borsa alımları yapıyorum ama topikteki arkadaşlar ile kıyaslayınca konuşmaya değmeyecek rakamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,021
    sn Tuncay TURŞUCU dan güzel bir analiz...

https://www.youtube.com/watch?v=bX2O8vWhAtk
    yatırım tavsiyesi değildir.

Fiziki altından piyasadan sertifikalı altın almayi kastediyorsunuz sanırım.Ancak derin kriz dönemlerinde altinda ani yukselis olduğu dönemde piyasaya geri kolayca satamayabilirsiniz.Benim başıma geldi geçmişte İran'da ABD büyükelçiliği basıldığında altın anormal yükselmişti ama rayiç fiyattan satabilecegim ne banka ne de kuyumcu bulabilmistim.Zira hepsi piyasanın normallesmesini bekliyordu.Birikiminizi dolar ve altın hesabı olarak (fon değil,fiziki altın hesabı,ancak sanırım 2 kg altında fiziki teslimat yapmıyorlar ) sepet yapabilirsiniz.Sadece Kuveyt Türk ve Yatırım Finansman 5/24 alış satış yapıyor.Tabii volatiliteninyuksek olduğu zamanlarda alım satım makası biraz açılıyor.Ancak bu alış satış bedeli haricinde bir komisyon alınmıyor.Diger bankalar ise mesai saatleri dışında alım-satım marjlarini anormal açıyorlar.Dolar tutarinızi değecek miktar ise fiziki tutmak iyi olabilir.

6. Genel anlamda sokaga cikma yasagi vb durumlar soz konusu olursa, gerek bizde gerekse avrupa amerika gibi ulkelerde borsalar ve banka islemleri icin bankalar acik olur mu?

Bu konu hakkinda cok spekulasyon yapiliyor ondan soruyorum. Yoksa hepimizin bildigi gibi finansal piyasalarda firsatlar asla bitmez Sakin olup kendimiz ve sevdiklerimiz icin sagliga oncelik verip, insallah hepberaber bunuda atlatacagiz

Alıntı Originally Posted by enni.2005 Yazıyı Oku
    Ekonomi forumlari defalarca sildi hemen kopyalayıp izleyin korona hikayesinin aslı. Facebook engellenmeden bakin https://m.facebook.com/story.php?sto...mp5t5&d=w&vh=i
    arkadaşım corona virüsü zaten vardı. bu yeni tip corona virüsü. hani ders kitaplarından bir konu çıkardık. EVRİM konusu varya işte eskisi evrim geçirmiş. ayrıca dünya zaten bir resesyona gidiyordu. Son dönemde epey yazılıp çizildi. Virüs süreci hızlandırdı sadece. Borsalar ABD de zaten balon fiyatlara gelmişti. Evet belki Türkiye ucuzdu ama bizimde kendi sorunlarımız var. İşsizlik, ihracat azlığı, milli gelir, gelir adaletsizliği, adalet sistemi, eğitim sistemi, torpil.... bunları düşününce biz nasıl kalkınalım. Boş ver virüsmüş, komplo teorisiymiş... gerçekler başka....

Nikke 225 Vadeli -%10'a değdi şu an -%6 civarı
    Dow30 Vadeli -%5 devre kesti
    Dünya piyasalarının vadelilerine kadar öğrendik

Sabaha kadar biraz da olsa toparlar umarım

Sayfa 756/1230 İlkİlk ... 256656706746754755756757758766806856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz