Special Days Image
Sayfa 76/1230 İlkİlk ... 26667475767778861261765761076 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 601 - 608 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
    Şu rahip olayida kabak tadi verdi ...yine tehdit etmiş seyimin şey ettiği yardımcısı....tövbe tövbe.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Simple is beautiful...şubat başında 7,7 den sat vermiş, haziran sonunda 6,1 den al vermiş...sistem brisa da mükemmel çalışmış...mesela temmuz ortasında sat vermeden son anda dönerek al da kalmaya devam etmiş.. belki de uzun süre sat vermeyecek.

Mart nisan ve mayıs sonlarında son anda al veremeden sat durumu devam etmiş...brisa da da mükemmel çalışmış diyebiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Simple is beautiful...şubat başında 7,7 den sat vermiş, haziran sonunda 6,1 den al vermiş...sistem brisa da mükemmel çalışmış...mesela temmuz ortasında sat vermeden son anda dönerek al da kalmaya devam etmiş.. belki de uzun süre sat vermeyecek.

Mart nisan ve mayıs sonlarında son anda al veremeden sat durumu devam etmiş...brisa da da mükemmel çalışmış diyebiliriz.
    Çok etkileyici, hocam sizin cautionary bandı, hipotezden teoriye dogru gidiyor haberiniz olsun.
    Bende de brisa var cautionary hocam, Siz ve Dudu hocamla ortağız bu hissede ve bu bana acayip bir güven veriyor.
    Sizlerden öğreneceğimiz çok şey var.
    Saygılar

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Simple is beautiful...şubat başında 7,7 den sat vermiş, haziran sonunda 6,1 den al vermiş...sistem brisa da mükemmel çalışmış...mesela temmuz ortasında sat vermeden son anda dönerek al da kalmaya devam etmiş.. belki de uzun süre sat vermeyecek.

Sn Cautionary; toplamda 1 yıllık veriden sadece 2 sinyale bakarak mükemmel çalışmış demek bence istatiksel olarak doğru değil. Belki de gerçekten çok iyi çalışıyordur ancak 10-15 senelik veriye bakmadan bunu söyleyemeyiz bence.

Ayrıca bu strateji endekse uygulandığında backtestte al-tut stratejisini istatiksel olarak yenemiyordu diye hatırlıyorum. (Buna göre trade yapmadığınızı ve sadece hedging için bir gösterge olarak kullandığınızı biliyorum, sadece performans verisi olarak belirtmek istedim.)

Teşekkürler.

5. Dudu Hocam

Verdiğiniz ödevi brisa özelinde tamamladım.
    Müsadenizle size iletmek isterim.

Saygılar

Batuhan

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Fiyata bakmayacaksin.
    60 TL olan hisse basina 6 TL kar eder.
    6 TL olan hisse basi 40krs.
    Hatta becerebiliyorsan gelecekteki karini tahmin edeceksin ve bir birimlik kara kac para oduyorum diyerek kararini vereceksin.
    Syg,
     Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Üstatlar takıldığım bir husus var

Temettü emeklisi olmak için hisse biriktirmek isteyen bizim gibi kısıtlı imkanları olan kişilerin portföye hisse seçerken nasıl bir yol izlemeli.

Mesela , Hikayesine güvendiğimiz ve ileride daha pahalanacağını düşündüğümüz büyüme potansiyeli olan A şirketinin hisse fiyatı 6 tl , B şirketinin hisse fiyatı 60 tl olsun. . Uzun vadeli temettü yatırımında hisse adetinin önemli olması yanısıra , bu koşullar altında aynı paraya A şirketinden 10 lot alabilecekken B şirketinden 1 lot alabileceğiz. Ayrıca hisse alımının mecburen zamana yayılarak yapılması sebebiyle, 10 kat daha pahalı olan B şirketinin hisse adetinin, şirketin değerlenmeye devam etmesi lot sayısını daha az artırabileceğiz. Aynı durumlar A şirketi içinde geçerli olmasına rağmen hisse birim fiyatının daha ulaşabilir olması sebebiyle uzun vadede daha fazla hisse biriktirme şansımız olacağı aşikar.

Burada önemli olan husus nedir ? Uzun dönemdeki lot sayısını baz alarak hisse yatırımımızın ağırlığını,hisse birim fiyatı diğer şirkete göre 10 kat düşük olan şirkete mi yatırım yapmalıyız.?
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Cautionary; toplamda 1 yıllık veriden sadece 2 sinyale bakarak mükemmel çalışmış demek bence istatiksel olarak doğru değil. Belki de gerçekten çok iyi çalışıyordur ancak 10-15 senelik veriye bakmadan bunu söyleyemeyiz bence.

Ayrıca bu strateji endekse uygulandığında backtestte al-tut stratejisini istatiksel olarak yenemiyordu diye hatırlıyorum. (Buna göre trade yapmadığınızı ve sadece hedging için bir gösterge olarak kullandığınızı biliyorum, sadece performans verisi olarak belirtmek istedim.)

Teşekkürler.
    Bence sanrılarla hareket etmeyelim...çok basit bir sistem, o yüzden basit güzel demişim...endekste 15-20 sene kadar geriye gidip inceledim, gayet iyi çalışmış...en önemli sorun yatay bantlarda fazla sinyal verir ve kar oranı düşer.

Ama dediğin gibi ben bu sistemi hedge kararı için kullandığım için, yatay trendlerde bu sistemi kullanmam, hedge işlemi de yapmam.

Brisa için belirttiğim donemde mükemmel çalışmış demek istedim...mucize formül değil tabii ki...merak eden endeks ve düzgün hisseler için geriye donuk test eder....ama kulaktan dol a değil, bizzat üzerinde çalışarak bir kanıya varmak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence sanrılarla hareket etmeyelim...çok basit bir sistem, o yüzden basit güzel demişim...endekste 15-20 sene kadar geriye gidip inceledim, gayet iyi çalışmış...en önemli sorun yatay bantlarda fazla sinyal verir ve kar oranı düşer.

Ama dediğin gibi ben bu sistemi hedge kararı için kullandığım için, yatay trendlerde bu sistemi kullanmam, hedge işlemi de yapmam.

Brisa için belirttiğim donemde mükemmel çalışmış demek istedim...mucize formül değil tabii ki...merak eden endeks ve düzgün hisseler için geriye donuk test eder....ama kulaktan dol a değil, bizzat üzerinde çalışarak bir kanıya varmak lazım.
    Sanrılar ve kulaktan dolma derken Sn Cautionary? Algoritmik test kodlarının ve optimizasyonun sonuçlarını göndermemi ister misiniz? Ki birkaç ay önce test ettiğim stratejilerden biri, yanlış hatırlıyor da olabilirim. Fakat kulakaktan dolma ve sanrı ne demek?

Mucize formül dediniz de demedim; mükemmel demek için 1 yıl ve 2 sinyal çok kısa daha uzun test edilmeli dedim.

Bu üslubu hiç yakıştıramadım açıkçası..
    Son düzenleme : Miriel; 29-07-2018 saat: 22:16.

Sayfa 76/1230 İlkİlk ... 26667475767778861261765761076 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •