Sayfa 763/1230 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813863 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,097 - 6,104 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Bu arada:
    Aracı kurumların tüm strateji raporları maalesef çöp oldu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Revize ederler büyük ihtimal
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu arada:
    Aracı kurumların tüm strateji raporları maalesef çöp oldu.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    ve çok düştü diye alanlara ithaf olsun...50 de çok ucuzdu sözde...24 de bedava...unutmayın düşen mal alınmaz...düşen malda ortalama asla yapılmaz...2 gündür tavan giden kağıdı kitlerler...bu sektörde hele pgsus asla alınmaz....80 iken 150 hedef veren aracı kurum eşeklerine bir sorsun elinde malı olanlar...bu arada benim çıkış fiyatım 75,30 .....hep al diyeni değil sat tavsiyesi veren kurum bulun tabi varsa...yada benim gibi sistem oluşturun...
    Pegasusun 80 lirann üstündeyken çok fazla aşağı yönlü risk içerdiğini, detaylıca belirttim. Hatta bütün postlarımı inceleyen ben hiç bir zaman alım satım tavsiyesi vermem hayatımda ilk defa birine hisseleri satın dedim. Sayın cautionary bence yavaş yavaş realize etsin dedim, harbiden şelale olacağunu tahmin ediyordum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...39#post4060339

Şu postum 16 ocak, hisse fiyatına bakabilir dileyen.

Ben sonuçta bir nobody yim, ismim yok, cismim yok, bilikişi değilim. Salgından bağımsız olarak pegasus o fiyatlarda köpüktü, 1 serne senede 4 kat artmış TL bazında, ne değişti Pegasusta? Ali sabancı saraya damat giderse anca pegasus o ivmelenmeyi hak ederdi.

Eğer pegasus batmadan çıkarsa bu salgından, bu sefer ortalığı dağıtır ama ( iyi anlamda). Şu an bilançosuna hakim olsam ve biri bana batamayacağını ikna etse, ciddi bir pozisyon alırdım pegasusda, fiyata bakmadan. Ama bötyle salgın varken 25 lira olsun, 15 lira olsun, hatta 5 lira bile pahalıdır benim için, çünkü bilançosuna hakim değilim. Sektör hakkında bilir kişi olsam, bir havayolu firması uçakları grounded ken kaç ay dayanabilir bunları hesaplayabilsem gerçekten pegasus güzel ekmek bırakır.

''Havayolu firmaları bana göre puslu havalarda alınır, çok fazla düşünce değeri, en fazla 2-3 yıl tutulur sonra satılır. Iyi bir havada asla alınmamalı. Pegasusun burdan gideceği yol var evet, ama buna rağmen bu risk bu fiyatlarda alınmaz, 20-30 larda alınırıd. Sayın Cautionary bence yavaş yavaş realize etmeye bakmalı endeks yükseldikçe.''

Şu an 20-30 lira arasında tekrar : ))) Ama nalet olsun covid

Eğer batmazsa çok büyük bir sınavdan geçmiş olur pegasus, ve piyasa buna layık bir fiyat biçer. 2022' de 300-400 lira bandına oturabilir.

Virüs salgını öngörülemeyen faktördür, tıpkı deprem, sel, tsunami, kuraklık gibi. Yani bu felaketler ortaya çıktığında insanların nasıl ve ne şekilde hareket edeceğini bilemezsiniz. Dolayısıyle "filan bu hisseye şu hedef vermişti şimdi şu fiyat, ama ben düşeceğini biliyordum" demek çok cahilce. Bu virüs olayı bazı hisseleri olumsuz ama bazı hisseleri de olumlu etkiledi. Sn cautionary aynı zaman da devayı da önerdi. Ben sn cautionary önerdiği için herhangi bir hisse almış değilim ama kendisini uzun vadeli yatırımcılığı yaygınlaştırma düşüncesini beğendiğim için takip ediyorum.

SM-M205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Kûllî nefsin zâikatü'l-mevt...."

5. Sn Cautionary,

Kisa vade icin 8 saatlik grafikte EMA 5/22 kullaniyordunjz diye not almistim?

Yoksa ekteki grafikteki gibi 1 saatlik grafikte EMA 8/40 mi kullaniyorsunuz?
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet, benim kısa vade öğlen al verdi...full hisselere ilave kısa vade trade amaçlı longlar da açıldı (orta vade al verene kadar hedge amaçlı kısa lar duracak).

6.  Alıntı Originally Posted by the. pathfinder Yazıyı Oku
    Virüs salgını öngörülemeyen faktördür, tıpkı deprem, sel, tsunami, kuraklık gibi. Yani bu felaketler ortaya çıktığında insanların nasıl ve ne şekilde hareket edeceğini bilemezsiniz. Dolayısıyle "filan bu hisseye şu hedef vermişti şimdi şu fiyat, ama ben düşeceğini biliyordum" demek çok cahilce. Bu virüs olayı bazı hisseleri olumsuz ama bazı hisseleri de olumlu etkiledi. Sn cautionary aynı zaman da devayı da önerdi. Ben sn cautionary önerdiği için herhangi bir hisse almış değilim ama kendisini uzun vadeli yatırımcılığı yaygınlaştırma düşüncesini beğendiğim için takip ediyorum.

SM-M205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cahilce olan senin düşüncen. Havayolu şirketi bal gibi o öngörülemeyen riskleride barındırır, buna ekonomik krizinden tut, grev,salgın, terör saldırısı ek olarak bürokratik krizler de dahildir, yaklaşık 10 sene önce bazı türk havayolları AB havasahasını kullanmaktan men edilmişti.

Zaten ben bir çok aşağı yönlü risk barındırıyor dedim, bu riskler aha yukardaki saydığım şeyler.

En basiti yarın büyük bir ekonomik kriz oldu dolar 15 lira diyelim, pilot convertible meslek, 30 bin lirayamı çalışcak o pilotlar yani 2000 dolara, tabi uluslarası olan karşılığı 5-10 bin dolar bandını isteyecekler. Peki sen biletlere yansıtabilecekmisin aynı farkı?

Burda ben cautionary den iyi analizciyimde demedim ayrıca, kendisi benden 10 gömlek üstün bu konuda, pegasus konusundaki çoğu öngörüsüne katılıyorum (özellikle THY'Nin piyasa değerini sollayacağına dair)))

7.  Alıntı Originally Posted by Vob24 Yazıyı Oku
    Sn Cautionary,

Kisa vade icin 8 saatlik grafikte EMA 5/22 kullaniyordunjz diye not almistim?

Yoksa ekteki grafikteki gibi 1 saatlik grafikte EMA 8/40 mi kullaniyorsunuz?
    İfadelerde karışıklık olmuş olabilir. Grafik üzerindeki rakamlar doğrudur...kusa vade için saatlik periyotta 8 ve 40 saatlik ortalamaları kullanıyorum...8 saat bir güne, 40 saat bir haftaya denk geliyor...yani günlük haftalığı kırarsa gibi düşünün.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Tesekkur ederim
    Bu aciklamanizla; orta vade icin de haftaligin ayligi kesmesine bakiyor oldugunuzu fark ettim.
    Sizi keyifle takip ediyorum.
    Gençler bu topigin kiymetini bilmeli
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İfadelerde karışıklık olmuş olabilir. Grafik üzerindeki rakamlar doğrudur...kusa vade için saatlik periyotta 8 ve 40 saatlik ortalamaları kullanıyorum...8 saat bir güne, 40 saat bir haftaya denk geliyor...yani günlük haftalığı kırarsa gibi düşünün.

Sayfa 763/1230 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •