Sayfa 764/1230 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Vob24 Yazıyı Oku
    Tesekkur ederim
    Bu aciklamanizla; orta vade icin de haftaligin ayligi kesmesine bakiyor oldugunuzu fark ettim.
    Sizi keyifle takip ediyorum.
    Gençler bu topigin kiymetini bilmeli
    günlük grafikte 5'e 21 falanmı o zamanda.. 5 gün var bir haftada, yaklaşık 21 gün var ayda...

2. Yaklastiniz
    Gunlukte EMA 5/22
     Alıntı Originally Posted by okey50 Yazıyı Oku
    günlük grafikte 5'e 21 falanmı o zamanda.. 5 gün var bir haftada, yaklaşık 21 gün var ayda...

3. Günaydın arkadaşlar,

Dün ARCLK şirketinin genel kurulu vardı Saat 1'de gelen karar aşağıdadır. Genel Kurul ile Yönetim Kurulu farklı organlar olduğunun en net göstergesi olmakla birlikte yakın organlar gibi düşünür isek bir nevi fikir değişikliği oluşmuş.

Genel Kurul tarafından Yönetim Kurulu'nun kar dağıtım teklifinin reddi ve kârın dağıtılmayarak Olağanüstü Yedeklere aktarılması teklifinin kabulü gereğince düzeltilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/832233
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar,

Dün ARCLK şirketinin genel kurulu vardı Saat 1'de gelen karar aşağıdadır. Genel Kurul ile Yönetim Kurulu farklı organlar olduğunun en net göstergesi olmakla birlikte yakın organlar gibi düşünür isek bir nevi fikir değişikliği oluşmuş.

Genel Kurul tarafından Yönetim Kurulu'nun kar dağıtım teklifinin reddi ve kârın dağıtılmayarak Olağanüstü Yedeklere aktarılması teklifinin kabulü gereğince düzeltilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/832233
    Bence doğru karar, bir ayda çok şey değişti.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Büyük düşüş öncesi zaten portföyümde olanlar: aksa, Arçelik, deva, Doğtaşkelebek, Petkim, Toaso, ttrak, uluun
    Son düşüşte kademe kademe aldıklarım: konfurt, kordsa, tavhl, Tüpraş,

85 bin civarlarında, yani borsa dip yaptığında aldığım ve oran olarak miktarları çok az olanlar: Aselsan, çimsa, doas, klimasan, şişe, tekfen

Pegasus ayrı bir paragraf hak ediyor tabii ki...geçen yıl kurumlar 20 tl hedef verirken, ben burada ölüsü 50 eder dedim ve almaya başladım...ortalama maliyetim 30 civarıydı...sonra herkes Pegasus u keşfetti ve 100-120 arası hedefler verildi...ben de ortalama 65 civarı sattım hisselerimi...daha sonra yukarı giderken kısa stoplu trade lerim oldu...kaza sonrası da 70 civarları trade lerim oldu...trade işinden nette kar zararım yoktur.

60 tl altında da kademe kademe almaya başladım..yaklaşık her %5 düşüşte alım yaptım...en son 25 tl altında bile alımım oldu..düşüş tahminimden fazla olduğundan biraz fazla almış da oldum. Ama max hisse/portföy oranı olan %25 i geçmedim...aslında bu oran daha küçük hisseler için %20 ama, çok güvendiğim ve endeks50 hisseleri için %25 e kadar esneyebiliyorum...zaten hisse fiyatı hızlıca yarıya indiği için, oransal olarak portföydeki ağırlığı hızlıca düşmüştü.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Yaaa, çok başarılıyım, ben bu işi çok iyi yapıyorum...demek için yazmadım tabii ki bunları...bu başlıkta çok yok, ama özellikle vob topiğinde sataşmalar çok oluyor...geçen yıl Pegasus shortlamayın dediğim ve bazıları bana inat edip short yaptığı için, Pegasus çok adamı hırpaladı...bu yüzden kağıda karşı büyük bir öfke var.

Ayrıca, sene başında üst üste yaşanan kazalar, son virüs olayı sonrası bu kağıt shortlanmaz demedim...yani geçen sene endeksin açık ara en sağlam endeks 100 kağıdı olduğu İçin shortlamayın dedim...belki bazılarının da portföyünü kurtarmışımdır bu tavsiye ile...bu sene durumu malum..bu yıl dediğim ise, özellikle virüs sonrası satışlar abartılınca kademe kademe alınabilir...hele 30 tl altı batış fiyatlamasıdır...bayacağına %1 ihtimal ancak veririm...bu nedenle 30 tl altı bedavadır benim için.

Eğer, virüs konusu 1-2 ay içinde yatışırsa, hedefim yıl sonu İçin 50 üstü, 2021 sonu İçin de 100 tl üstüdür. Son üç ayda pişmiş tavuğun başına gelmedi, Pegasus un başına gelenler... yoksa Şubat sonuna doğru zaten 100 tl üstü görülür beklentim de çıkacaktı,..yoksa pahalıydı, ondan düştü demek bana doğru gelmiyor...kazalar olmasa, pahalı değil ucuz olacak, ve 100 tl leri zorlayacaktı...salgın sonrası zaten hikaye değişti.

7. Meyve veren ağaç taşlanıyor...ayrıca özellikle vadeli işlemler başlığında yazanların çoğu birkaç kez battığı İçin, batmayan, hatta düzenli olarak kazandığını söyleyen haset yaklaşımlara muhatap oluyor...bu durum canımı sıkmıyor değil tabii ki.

Üstelik mucize bir formülüm yok...profesyonel olmanıza da gerek yok...zaten bugüne kadar, abi dediklerini yaptım, ama başarısız oldum diyen yok...herkes ben de başardım diyor...hele portföy hedge yapmasını da uygulayabilenler, bu son krizde ihya oldu...hem portföyü erimedi, hem de short lardan gelen karla diplerden hisse sayısını arttırmış oldu...daha ne olsun.

Cauti abi klimada 8-40 kısa trade deneyeyim dedim
    Dün daha sinyal vermeden geçmiş sinyaller ile karşılaştırıp ema8 e fiyat değince alış yaptım

2 günde çok iyi marj bıraktı , basit ve güzel sistem
    Teşekkür ederim
    Trade ederken satış noktanı nasıl belirliyosun acaba?

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 764/1230 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •