Sayfa 766/1230 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    işler iyi giderken herkes övgülerini sunar...en ufak zararda bela..borsa ekip sporu değildir... o yüzden ordan aldım burdan sattım bunlar boş laflar...hele başkalarını ister istemez yönlendirmek vebal işi... herkes kendi sistemini oluşturup risk yönetimi bilmem birşey ifade edişyor mu yapmadan başkalarının kafasıyla işlem yaprsa sonucu söyleyeyim batar....dinleyen ve anlayana...
    Üstüme alınmalı mıyım
    Ben stop ile işlem yapıyorum kafamda edeceğim kar zarar belli problem yok
    Sadece hırsa kapılıp sisteme aykırı hareket etmemem gerek

Aşağıya maliyetlenme asla yapılmaz demişsiniz
    Bence bu arenada asla yok ..
    Herkesin stratejisi farklı kendine göre

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. bu sosyal izolasyon meselesi uzun sürerse (ki bugün yüksek öğretimde dönemi kapattıklarını resmen açıkladır.) beyaz yakalıların tek derdi işini kaybetmemek olacaktır.

hastalıktan kırılmayalım derken sosyal patlama olmasa iyidir noktasına geleceğiz.

3. ben de borsanın dip yaptığını düşünmüyorum. Daha kötü haberler gelmedi. Umarım gelmez lakin, daha batan bankalar / şirketler / fonlar olmadı. Ülkelerin küçülme oranları açıklanmadı. 1. Çeyrek rakamları kötü geleceği gibi, 2. çeyrek rakamları daha da kötü gelecek sanki. Bu nedenle derin zikzaklar olabilir. Dikkat etmek lazım.

4. kendi adima senaryo yazmayi biraktim.
    su durumda hakikaten kotu senaryolar yazilabilir. 1 haftadir al girip siliyordum.
    bundan sonra bu kagit 1 ay once su paraydi ben buna aliyorum mantigina donecehim dedim
    dun ve bu sabah ilk alimlar...
    kimseye oneri verme gibi niyetim yok kotu bir yatirimci oldugumu hatalarimi biliyorum.
    durumum bu...
    yarin ki takip listem ipeke klmsn tekrar doas tekrar pegas risk istahi olarak da kelebek.

5.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    işler iyi giderken herkes övgülerini sunar...en ufak zararda bela..borsa ekip sporu değildir... o yüzden ordan aldım burdan sattım bunlar boş laflar...hele başkalarını ister istemez yönlendirmek vebal işi... herkes kendi sistemini oluşturup risk yönetimi bilmem birşey ifade edişyor mu yapmadan başkalarının kafasıyla işlem yaprsa sonucu söyleyeyim batar....dinleyen ve anlayana...
    Burada, birini körü körüne takip edecek kimse yok...merak etme.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Takip listem
    carfursa-ceoem-nugyo-sktaş-silver

7.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    ben de borsanın dip yaptığını düşünmüyorum. Daha kötü haberler gelmedi. Umarım gelmez lakin, daha batan bankalar / şirketler / fonlar olmadı. Ülkelerin küçülme oranları açıklanmadı. 1. Çeyrek rakamları kötü geleceği gibi, 2. çeyrek rakamları daha da kötü gelecek sanki. Bu nedenle derin zikzaklar olabilir. Dikkat etmek lazım.
    Tabii ki buradan V tipi çıkış yapacak halimiz yok...95-100 bin arası ben de tekrar satış beklerim..artık 80 bin altına kalıcı hareket beklemiyorum...90 bin altında, 82 bin üzerinde ikinci bir dip ve oradan tekrar yukarı dönüş en olası senaryo.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    dostça bir tavsiye düşen malda asla ortalama yapılmaz...sadece yükselen malda üstten ilave alımlar yapılır onun adı da piramitleme yöntemidir ve iyi yapılırsa çok para kazandırır...düşüşün nereye kadar düşeceğini kimse bilemez...2008 krizinde grafiklere bir bakın...
    Teknik analizle işlem yapıyorsan, düşerken ortalama yapılmayabilir...ama temel analizle bir firmanın nşa da ederi nedir, ölüsü nedir hesaplayabiliyorum...bu nedenle düştükçe pekala alım yapılabilir...yeter ki alımlarını 10 parçaya böl ve portföyünün %20 sinden fazlasını bir hisseye ayırma.

Aslında konu para yönetim daha çok...portföy yönetim stratejileri dersini 20 sene önce orlando calumeno dan almıştım..geçenlerde bahsetmiştim..MBA yaparken...ben ondan böyle öğrendim..ayrıca 20 senede üç büyük kriz yaşayan biri olarak baya deneyimli sayılırım.

Sayfa 766/1230 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •