Sayfa 772/1230 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Borsaya uzun vade yatirim icin girmistim. Bizim borsamiza teknik grafik islemez tahtalarin sahipleri var mali aldiginizi gorunce baskiladikca baskiliyor. manupule ediyor. piyasayi resmi yoldan dolandiriyor. 0.01 den 3 kademede islem yaptirip kar ediyorlar .mali yikari goturmuyor farkli oyunlar donuyor onun icin toplu mal almiyorum kademeli aliyorum kademeli cikiyorum spk ya cimere defalarca yazdim bir cevap bile gelmedi . tek basinasiniz ve herzaman merminiz %60 cebinizde birakin agalar trendi bitirdiginde zaten yukselis trendi oldugunu goreceksiniz .

2. Merhaba.
    Ben düşüş trendinin bitmediğini, kısa zamanda tekrar büyük bir anlık düşüş yaşanabileceğini düşünüyorum.
    Anlamadığım, dünyadaki bütün yatırım araçları, borsalar, emtia lar, nasıl hepsi aynı anda düşebilir? İnsanlar nasıl Cash e bu kadar hızlı dönebilir. Şu an bankalarda nakit para sorunu nasıl yok ya da var mı?
    Teşekkürlerimle.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Özel araç çok maliyetli, metro vs var...ne gerek var derken...ne hale düştük...her evde bir özel araç olmalı demek ki(imkan varsa tabii ki)...imkanları olda bile, her işimi gerekirse taksiyle hallederim diyenler de vardı.

Eğer imkan varsa, hobi bahçesi tadında bir yer olmalı İstanbul’a yakın bir çevrede. İki gündür Akyazı’da bahçemizde çalışıyorum..virüs, salgın, karantina vs...üstüne piyasalardaki karmaşa. Çok iyi geldi bu mola.

Birkaç meyve fidanı dikeceğim. Geçen yıl 4 tane dikmiştim, ikisi hayata tutunmuş...çiçek bile açmışlar, bu sene olmasa da seneye meyvesinden de yeriz yaşarsak.

Sonuçta, yarın kıyametin kopacağını bilsek de, elimizdeki fidanı dikelim felsefesine inanmışız...bu tür zor zamanlarda en iyi dostun toprak olduğunu anlıyorsun...zira yeri geliyor en yakın dostun bile uzak kalabiliyor... ama toprak, sebzelerin, meyve ağaçların yanında, dertleş, sohbet et.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Bu kriz -ki daha henüz bir şey görmedik- geçmiş krizlerin hepsinden daha derin, en önemlisi de henüz tünelin ucu görülmemiş bir kriz. Hiçbirimizin geçmişte yaşadıklarına benzemiyor. Şu anda üretememek, satamamak, çalışamamak sorunu var. Gelecekte bu üretemeyenlerin, satamayanların, çalışamayanların derin ve gerçek finansal ve ekonomik sıkıntıları gündeme gelecek. Dolayısıyla, tüm dünyayı büyük bir sıkıntı bekliyor.

Bir haftadır borsamızda sahte bahar havası esti. ABD 2 trilyon pompalayacak diye, -sanki bize zırnık koklatacaklarmış gibi- biz de onlara bakarak havalandık. Tabii ki bundan tüm dünyaya pay düşer, ama tavşanın suyunun suyu...

Bizim ekonomimiz maalesef daha olumsuz etkilenecek. Bir an evvel bu hastalık kontrol edilemezse, ülkemiz diğer kayıplara ilave olarak 30-40 miyar dolar turizm gelirinden olacak. Bu sektörde çalışanların, bu sezon için yatırım yapanların durumunu düşünün.

Dolayısıyla, borsada şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonraki desteklerin de çalışacağını düşünmüyorum. Trump'ın seçim senesi olduğu için pompalayacağı olumlu hava ile bizim de -geçen hafta olduğu gibi- havaya girmemiz ile düşüş sınırlı olsa bile, sağlıklı ve sürekli bir yükselişin çok zaman alacağını düşünüyorum.

İyi Pazarlar.

spk'nın son dönemde bir çok sosyal medya kullanıcısı hakkında inceleme yaptıtğı konuşuluyor...herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmamak açısından yatırım konularında mutlaka tavsiye vermediğimizi belirtmeye dikkat edelim ne olur ne olmaz, algoritmalar, ensesi kalınlar piyasayı pula çevirir kabak yine bize patlar gibi geliyor ... syg mutlu pazarlar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6. 1918 salgınını anlatan kitabın linkini burda daha önce paylaşmıştım. Bitirmek üzereyim kitabı. Neyse geleceğe ışık tutan çok güzel bir kitap.

Artık kesinlikle hayatın en az 1 sene normale dönmeyeceğinden eminim. Bu virüs tamamen yeni bir virüs ve kimsenin bağışıklık sistemi tanımıyor. Böyle salgınlarda önümüzde 3 senaryo var

1. ( en iyimser senaryo)

Insanüstü karantinayla vaka sayısını 0 layıp salgını bitirmek (2003 SARS'da bu oldu)

2. (Iyimser senaryo)

Aşı çıkacak, ve toplumun %60'ı aşılandığı an, sürü bağışıklığı olacak ve salgın yavaş yavaş bitecek.

3. (Kötümser senaryo)

Toplumun en az %60'ı salgını doğal yollardan kapıp bağışıklık kazancak, ölenler ölecek, kalanlar sürü bağışıklığına dahil. Böyle durumda salgın azalarak bitecek

Şu an 1. senaryo otomatik out

2. senaryo'da kayda değer gelişme yok, en erken aşı 1 yıl içinde gelcek diyorlar.

3. senaryo şu an oyunda. Ülkeler sosyal mesafeyle salgını olağanca yavaşlatmaya çalışıyor ki yoğun bakım yatakları dolmasın. Çünkü covid kapanların %20'si hastanede tedavi görüyor, %10'u yoğun bakım yatağında.

Ekonomiyi göçertmeden sosyal mesafe mümkün olmayacak, kısıtlamaların çoğu devam edecek.

Benim tahminim ülkeler yeteri kadar vantilatör ve yoğun bakım yatağı tedarik edince, sürü bağışıklığına geçecekler topluca

Yani artık covid-2019 bir endemik olacak, endemik demek, artık aramızda hep olacak, zaman zaman dalgalar halinde gelcek. Şu an ki ilk dalga en kötüsü çünkü yepyeni bir virüs ve kimsenin bağışıklığı tanımıyor.

Tahminim bizim devletimizde yeteri kadar vantilatör temin edilince, sürü bağışıklığına geçecek.

TUrizm iyimser senaryoyla en az 1 yıl bitti, orta şeker senaryo 2 yıl yaprak kımıldamaz, kötümser senaryo 5 yıl perişan.

Havayolu en çok daralmayı yaşayacak sektör olacak dünyada, 11 eylülü mumla arayacağız.

Servis sektöründede çok ciddi daralma olacak dünyada.

Elinde sanatı olan kişilerin dönemi olacak (Tesisatçı, Elektrikçi, Marangoz)

Türkiye için büyük bir fırsat aslında, Ankara ve Konya sanayide vantilatörün çoğu parçasını üretecek know-how var. Bütün dünyaya kaliteli bir vantilatör satabilirsek belki dünyada adımızı duyurabiliriz.

Aynanda 10 milyon kişinin covid kaptığı günler gelecek, bu 1 milyon vantilatör ihtiyacı demek fazladan. Neden bir kısmını biz üretmeyelim?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,913
     Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    1918 salgınını anlatan kitabın linkini burda daha önce paylaşmıştım. Bitirmek üzereyim kitabı. Neyse geleceğe ışık tutan çok güzel bir kitap.

Artık kesinlikle hayatın en az 1 sene normale dönmeyeceğinden eminim. Bu virüs tamamen yeni bir virüs ve kimsenin bağışıklık sistemi tanımıyor. Böyle salgınlarda önümüzde 3 senaryo var

1. ( en iyimser senaryo)

Insanüstü karantinayla vaka sayısını 0 layıp salgını bitirmek (2003 SARS'da bu oldu)

2. (Iyimser senaryo)

Aşı çıkacak, ve toplumun %60'ı aşılandığı an, sürü bağışıklığı olacak ve salgın yavaş yavaş bitecek.

3. (Kötümser senaryo)

Toplumun en az %60'ı salgını doğal yollardan kapıp bağışıklık kazancak, ölenler ölecek, kalanlar sürü bağışıklığına dahil. Böyle durumda salgın azalarak bitecek

Şu an 1. senaryo otomatik out

2. senaryo'da kayda değer gelişme yok, en erken aşı 1 yıl içinde gelcek diyorlar.

3. senaryo şu an oyunda. Ülkeler sosyal mesafeyle salgını olağanca yavaşlatmaya çalışıyor ki yoğun bakım yatakları dolmasın. Çünkü covid kapanların %20'si hastanede tedavi görüyor, %10'u yoğun bakım yatağında.

Ekonomiyi göçertmeden sosyal mesafe mümkün olmayacak, kısıtlamaların çoğu devam edecek.

Benim tahminim ülkeler yeteri kadar vantilatör ve yoğun bakım yatağı tedarik edince, sürü bağışıklığına geçecekler topluca

Yani artık covid-2019 bir endemik olacak, endemik demek, artık aramızda hep olacak, zaman zaman dalgalar halinde gelcek. Şu an ki ilk dalga en kötüsü çünkü yepyeni bir virüs ve kimsenin bağışıklığı tanımıyor.

Tahminim bizim devletimizde yeteri kadar vantilatör temin edilince, sürü bağışıklığına geçecek.

TUrizm iyimser senaryoyla en az 1 yıl bitti, orta şeker senaryo 2 yıl yaprak kımıldamaz, kötümser senaryo 5 yıl perişan.

Havayolu en çok daralmayı yaşayacak sektör olacak dünyada, 11 eylülü mumla arayacağız.

Servis sektöründede çok ciddi daralma olacak dünyada.

Elinde sanatı olan kişilerin dönemi olacak (Tesisatçı, Elektrikçi, Marangoz)

Türkiye için büyük bir fırsat aslında, Ankara ve Konya sanayide vantilatörün çoğu parçasını üretecek know-how var. Bütün dünyaya kaliteli bir vantilatör satabilirsek belki dünyada adımızı duyurabiliriz.

Aynanda 10 milyon kişinin covid kaptığı günler gelecek, bu 1 milyon vantilatör ihtiyacı demek fazladan. Neden bir kısmını biz üretmeyelim?
    Covid 19 sonrasi hangi sektorlere yatirim yapmali?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 772/1230 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •