Sayfa 776/1230 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Avrupanin bizden un talebinde artis oldugunu okumustum.
    Hekts ana kagidim.
    Grafik pahali ama kalite ucuz olmaz.
    Tutmaya devam edecegim.
    Traktor de iyi bir secim gibi duruyor..
    Syg,
    Elindeki kağıt sen aldıktan sonra grafik pahalı hale gelmişse zaten sorun yok...temeli bozulana dek tutabilirsin...bist te gözümün kazdığı tek hisse diyebilirim...az biraz da Ereğli almak isterdim...7 altına inerse uygun hale gelir..ama hektaş görünür gelecekte hep grafik pahalı olacak gibi gözüküyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Timsah41 Yazıyı Oku
    Cautionary hocam ulusoy unu hangi fiyattan satmayı düşünüyorsunuz? Benimde porfoyümün %80i ulusoy un şu son düşüşte başka hisselerdeydim tüm portföyüm%40düştü zarar büyük ulusoydan ümitliyim. İnş çıkarırım zararımı ulusoydan. Birince çeyrekten sonra sizce fiyat ne olabilir?
    Tek tavsiyem şu olur...hisse babamın şirketi olsa, yine de portföyümün %80 ini ni bağlamam...bir yanlışı diğer bir yanlışla düzeltmeye çalışmak yanlışların en büyüğü bence.

Öte yandan, portföyündeki hisselere fiyat hedefi koymuyorum...temeli sağlam olduğu müddetçe 3-5-10 yıl bile elinde tutarım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Şuan piyasalarda yalancı bir bahar havası var gibi. Hala virüsün yıkıcı gücü netleşmiş değil. Fabrika kapanmaları ertelendikçe erteleniyor. FOMO'ya uymayın aman dikkat. VIX'in ciddi düştüğünü görmeden piyasa düzeldi demek doğru değil sanırım.
    82 bin civarlarında ya biraz daha aşağıda ya sa biraz daha yukarıda ikinci bir dip beklerim..belki de dünkü düşükler ikinci dipti...buralardan hisse oranları max a yakın seviyelere çıkarılabilir...belki son kurşun olarak 80 bin altına geçici bir dalış yapılırsa o zaman kullanılabilir,

İtalya önemliydi, oradan iyi sinyaller geliyor 1-2 gündür...1-2 hafta içinde saygında en kötü geride bırakılabilir...tabii ki borsalar da bunu erkenden satın akacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    ozaman iş işten geçmiş olur......piaysalar fırlar sen arkadan bakarsın...
    Farketmez. bu kadar volatil piyasada alıp strese gireceğime varsın yüzde 10 yukarıdan alırım kafam rahat olur.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tek tavsiyem şu olur...hisse babamın şirketi olsa, yine de portföyümün %80 ini ni bağlamam...bir yanlışı diğer bir yanlışla düzeltmeye çalışmak yanlışların en büyüğü bence.

Öte yandan, portföyündeki hisselere fiyat hedefi koymuyorum...temeli sağlam olduğu müddetçe 3-5-10 yıl bile elinde tutarım.
    Hocam 2 sene önce bu başlığı okuyarak başladım borsaya ttrak toaso froto tüpraş hektaş eregli bunları biriktirerek başladım. Sonra macera aradım heralde başka hisselere geçtim şimdi portföyün %40ı gitti.Şu an uluun migrosa bağladım parayı %30 40 kar yapsam çıkıcam hemen başta yazdıgım hisselere girecem. Tekrardan her ayda maaştan arttırdığımla almaya devam edicem.Uzun vadeye dönecem kısa vade bitirdi beni.

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Şuan piyasalarda yalancı bir bahar havası var gibi. Hala virüsün yıkıcı gücü netleşmiş değil. Fabrika kapanmaları ertelendikçe erteleniyor. FOMO'ya uymayın aman dikkat. VIX'in ciddi düştüğünü görmeden piyasa düzeldi demek doğru değil sanırım.
    Vix endeksi 82 lerden 55 lere geldi acaba fiyatlamanın yapıldığı ve daha stabil günlere yelken açıldığı gibi yorumlayabilir miyiz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,049
    Korona sonrasini 2 etaba ayirmamiz lazim sanirim.
    Ilk etap mesela ilk 3 ay olabilir..
    Bu etapda cok dayak yemis havayollari, yer hizmetleri, otomotiv v.s gibi sirketlerin hizla eski yerlerine dogru hareket edecekleri donemi buyuk olasilik gorecegiz.
    Ikinci etap ise gida, ilac, tarim, gida perakendesi sektorunde olanlar ve uzun vadede daha iyi performe etmesini beklediklerim...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Timsah41 Yazıyı Oku
    Hocam 2 sene önce bu başlığı okuyarak başladım borsaya ttrak toaso froto tüpraş hektaş eregli bunları biriktirerek başladım. Sonra macera aradım heralde başka hisselere geçtim şimdi portföyün %40ı gitti.Şu an uluun migrosa bağladım parayı %30 40 kar yapsam çıkıcam hemen başta yazdıgım hisselere girecem. Tekrardan her ayda maaştan arttırdığımla almaya devam edicem.Uzun vadeye dönecem kısa vade bitirdi beni.
    Bu kayıplar, eğer gerekli dersleri çıkarıp aynı hataları yapmazsan kayıp değil, büyük kazanç olur senin için.

Ben böyle yazınca, beylik laflar ettiğim, gazel okuduğum düşünülebilir. Ama yıllarca, farklı farklı kişiler için test edilmiş, onaylanmış konular. Daha önce de arkadaş çevremde Fahri danışman gibi görüldüğümden, 100 lerce kere yaşadım bu örnekleri.

Bu nedenle söylediklerimi yılların deneyimi olarak değerlendirin.

Sayfa 776/1230 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •