Special Days Image
Sayfa 782/1230 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,249 - 6,256 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Eski hissenet arşiv forumda 2007sonu-2009sonu arası bir çok başlık var bugün açıkcası 1 1.5saat kadar göz gezdirdim. Bir yanda endeks grafiği bir yanda yorumlar ilk düşerkenki yorumlar dipte ve yükselis sonrası.

Temel teknik değil, Psikolojik bir analiz

YTD
    Benim yazdıklarım nasılmış, başarılı öngörülerim olmuş mu o zamanlar
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Moral bozmayalım diye mi bu tür adımlar hiç hoşuma gitmiyor...bizim gibi temel analiz ile yatırım yapıp hisse alanlar neye bakacak bu durumda..,bilançoya bakıp belki a hissesini satıp b hissesini alacağım...neden fazladan bir ay bekliyorum ki!!!
    İlk çeyrek birçok yer 15-2@ Mart arasında karar aldılar .

Yani 2.5 ay etkisi çok olmamış olması gerekmez mi

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İlk çeyrek birçok yer 15-2@ Mart arasında karar aldılar .

Yani 2.5 ay etkisi çok olmamış olması gerekmez mi

Hemen hiç etkisi olmadı... kararı, kim niye aldı, saçmalığa vurgu yapmak istedim..üretim değil ki bu, masa başı işi, yanı çalışanlar iş yerinde değil bahanesi de olamaz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hemen hiç etkisi olmadı... kararı, kim niye aldı, saçmalığa vurgu yapmak istedim..üretim değil ki bu, masa başı işi, yanı çalışanlar iş yerinde değil bahanesi de olamaz.
    Evden bağımsız denetimi nasıl olacak... olabilemez...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5. Var baya iyi yazıların bu sayfadaki ilkyazı mesela
    https://www.hisse.net/eforum/showthr...=19665&page=52

kelebek2002 ve audi+ nickli işilerinde tahminleri iyiymiş

dipten teptikten sonra longa geçsende %10-15 yükselis sonrası düzeltme olur endişesiyle shorta geçtiğin olmuş o kadar hatalar var
    yolda kazayı görüp daha dikkatli kullanan sürücü psikolojisi o, çoğumuzda var
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim yazdıklarım nasılmış, başarılı öngörülerim olmuş mu o zamanlar

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Evden bağımsız denetimi nasıl olacak... olabilemez...
    İlk çeyrek bağımsız denetim var mıydı

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İlk çeyrek bağımsız denetim var mıydı
    2 ve 4 te var

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Var baya iyi yazıların bu sayfadaki ilkyazı mesela
    https://www.hisse.net/eforum/showthr...=19665&page=52

kelebek2002 ve audi+ nickli işilerinde tahminleri iyiymiş

dipten teptikten sonra longa geçsende %10-15 yükselis sonrası düzeltme olur endişesiyle shorta geçtiğin olmuş o kadar hatalar var
    yolda kazayı görüp daha dikkatli kullanan sürücü psikolojisi o, çoğumuzda var
    Vay be, vobelit te ne güzel şeyler yazmışız...özellikle desperado ile yazışmalar iyiymiş....çok iyi bir iş yapmışsın, krizde psikoloji ne olmuş, süreç nasıl gelişmiş...geçmiş krizi bu gözle okumak çok faydalı.

Şunu da belirteyim....teorik Bilgi olarak o zaman da iyi şeyler yazmışız...ama piyasa işlem tecrübesi olarak, o zamanla şimdi arasında büyük farklar var...zaten şimdiki işlem başarısı o zaman olsa Türkiye’nin sorosu olurdum

Doğruları bilmek ayrı, uygulayabilmek apayrı şeyler....gerçi genç bir beyaz yaka olarak kariyer endişesiyle finansal konulara da gereken önemi vermiyorduk...bir nevi hobi gibi işlem yapıyorduk, buradan para kazanma gibi bir derdim ya da hedefim yoktu.

Sayfa 782/1230 İlkİlk ... 282682732772780781782783784792832882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •