Sayfa 792/919 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon
Arama sonucu : 7348 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Fransa ve almaya da platoya katıldı.

Japonya yükselişte

YTD
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İtalya ve ispanya zirveden döndü
    Fransa ve almanya da az kaldı.

İngiltere USA rusya ve biz kaldık artışa devam eden

Japonya da ayı tuzağı mı yapmış ne:

FT tabloyu hazırlayan kişi:
    https://twitter.com/jburnmurdoch

YTD

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    evet vardi.
    simdi daha geliskindir. youtube sana 2008 de de sarki oneriyordu ama simdi daha dogru oneriyor boyle dusunebilirsin.
    fakat bugunleri 2008le kiyaslamak her anlamda yanlis bence.
    o devir gecti gitti.
    bu donemin sartlari ozel ve sonunda ne olacagini kimse bilemez.
    sari kafa hergun cin virusu diyor. isler kotuye sararsa sari kafayla cin arasinda acayip isler olabilir. bu en basitinden bir ornek. tuketim aliskanliklari degisebilir. travmatik atlatan avrupada belki de birlik dagilacak...
    fatih altaylinin bugunku yazisini tavsiye ederim daron acemoglunu dinledim hicbirsey soyleyemedi diyor.
    soyleyemedi cunki o da bilmiyor.
    fakat bu donemi ideal le karsilastirmak da kesin yanlis bence.
    normalde neye bakarsin yatirim ciro su bu.
    buyumus buyuyememis falan.
    simdi sirketin biri ben is yapmaya devam edebiliyorum diye haber yollasa tavan vurabilir
    Robotların abartması ile v çıkışı olabilir mi diye düşünmüştüm
    Trump yer arıyodu Çin'e karşı
    Şimdi elinde mükemmel bir koz var
    Avrupa Birliği zaten sallanıyordu
    İncelediği yerden kopsun diyebilirler

Piyasalar en kötüsünü fiyatladiı mı bunun üzerine düşünüyorum
    Saygılar

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Grafikleri, bilinçli olarak 100 vaka seviyelerinden başlattım. Benim gördüğüm 100 lü vakalar sonrası bir ay sonra peak yapılıyor ve yeni vaka sayılarında düşüş başlıyor... bizim ve ABD nin peak yapmasına iki hafta daha var..,panik olmayalım yani, bildiğimiz hisse trendleri gibi trendler bunlar da
    Aklınıza gelebilecek hemen her kriterde diğer ülkelerden negatif anlamda ayrışıyoruz:

Diğer ülkelerde virüsün ülkeye girdiği sıralarda umreden dönen vatandaşlara "ateş düşürücü" verilip binlerce potansiyel covid19 hastası havaalanı kontrolünden geçmesi sağlanmadı. Bu vatandaşlardan yaklaşık 10bini şu an kontrolsüz şekilde anadolumuzda virüs yayıyor.

Diğer ülkelerde, milletinden bağış isteyen ve çalışanlara herhangi bir iş/gelir güvencesi veremeyen bir devlet başkanı yerine vatandaşına "evinizde durun, parayı pulu düşünmeyin" diyerek halkını finansal anlamda rahatlatan devlet başkanları var.

Daha örnek verilir de yazdıkça sinirleniyorum. Ülke gündemini takip ediyorsanız sayısız örnek ekleyebilirsiniz.

Aynı şeyi defalarca deneyip farklı sonuçlar beklemenin akıl karı olmadığı gibi, birbirinden çok farklı kültürel/sosyolojik özelliklere sahip ülkelerin salgın zaman çizelgesinin benzer olacağını düşünmek çok mantıklı değil gibi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

4. 5 yillik CDS nerdeyse 650. Herkes gibi bizim borsada amerika onculugunde tepki veriyor. Ozellikle hisse senedi bazinda

Belki piyasa satmaktan sikildi, belki yalanci bahar, belkide beklentilerin cogu satin alindigindan toparlanma surecinin baslari. Bunlar herkesin kisisel gorusune bagli

Ama bu CDSle nereye kadar dayanabiliriz?Goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim. Sindiden tesekkurler

5.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Aklınıza gelebilecek hemen her kriterde diğer ülkelerden negatif anlamda ayrışıyoruz:

Diğer ülkelerde virüsün ülkeye girdiği sıralarda umreden dönen vatandaşlara "ateş düşürücü" verilip binlerce potansiyel covid19 hastası havaalanı kontrolünden geçmesi sağlanmadı. Bu vatandaşlardan yaklaşık 10bini şu an kontrolsüz şekilde anadolumuzda virüs yayıyor.

Diğer ülkelerde, milletinden bağış isteyen ve çalışanlara herhangi bir iş/gelir güvencesi veremeyen bir devlet başkanı yerine vatandaşına "evinizde durun, parayı pulu düşünmeyin" diyerek halkını finansal anlamda rahatlatan devlet başkanları var.

Daha örnek verilir de yazdıkça sinirleniyorum. Ülke gündemini takip ediyorsanız sayısız örnek ekleyebilirsiniz.

Aynı şeyi defalarca deneyip farklı sonuçlar beklemenin akıl karı olmadığı gibi, birbirinden çok farklı kültürel/sosyolojik özelliklere sahip ülkelerin salgın zaman çizelgesinin benzer olacağını düşünmek çok mantıklı değil gibi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Valla, bu konu tartışmaya açık...ben verilere bakınca bize özel ekstra bir olumsuzluk görmüyorum...ama şunu söyleyenlere de katılmıyorum “aslında durum çok daha kötü, rakamlar gizleniyor”.

Sonuçta, ben işin diğer boyutlarını derinlemesine inceleme durumunda değilim...olayın, ekonomik boyutu, piyasalara, borsaya etkisini analiz etmeye çalışıyorum. O noktada da çok negatif değilim. Şu an tüm dünyada tepki verme çabası var, bizde de bir süre daha sürebilir bu tepki, sonrasında yeni bir arayışı başlar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşı[email protected]

6.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    5 yillik CDS nerdeyse 650. Herkes gibi bizim borsada amerika onculugunde tepki veriyor. Ozellikle hisse senedi bazinda

Belki piyasa satmaktan sikildi, belki yalanci bahar, belkide beklentilerin cogu satin alindigindan toparlanma surecinin baslari. Bunlar herkesin kisisel gorusune bagli

Ama bu CDSle nereye kadar dayanabiliriz?Goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim. Sindiden tesekkurler
    Twitter da yazdım CDS lerle alkalı bir şeyler yazdım. Özetle, yabancının Türkiye riskini yansıtabildiği tek enstrüman cds ler kaldı, bu nedenle bugünün 650 si ile 10 sene öncesinin 650 si aynı olumsuzluğu ifade etmiyor bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşı[email protected]

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    8,274
    CDS verileri genelde zaten olmuş olanı fiyatlar...Yani geriden gelir.Bir gerçek var ki dünyada çok fazla likid varlık var.Ve bunlrın girebileceği yüksek bir faiz ortamı da yok....Bist100 de ise 2003 yılından beri gelen bir trend var ve 87 binlerden geçiyor.Yani burdan risk alan fonlar olabilir..Ben bu durumu fırsat olarak görüyorum.Ama bu virüs olayı bittikten sonrada önümüzdeki iki yılda Türkiye de ve dünyada ciddi siyasal değişiklikler olacağını düşünüyorum .Özellikle AB de.Boşta kalan para kendine mutlaka bir yatırım aracın arıyor.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    8,274
    Aslında sorulmasın gereken soru şu..Bu türbülanslar ne zaman bitecek....Bittiğinde bence borsalar için (özellikle az gelişmiş ülkeler için) yeni ralliler gelecektir.Ama sanki bu virüs vs. durumların yerini yeni siyasal çalkantılar alacak gibi.....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 792/919 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •