Sayfa 793/1230 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,337 - 6,344 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Aslında zarar ettiren şey piyasanın kötü olması falan değil, kendimizi yatırım yaparken savunmasız bırakmamız...Kademeli alım yapmamak ve yatırımları az çok çeşitlendirmeden yada hedge etmeden yatırım yapmak...Hurra bir entrümana girmek çok sakıncalı.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Orta-uzun vade yatırımcı kusa vadeli polemiklerle uğraşmamalı zaten...benim orta vade sistemim 119 binden sat verdi, hala satta...95-96 üzeri al verir gözüküyor...gelirse al sinyali yazarım...o gelinceye dek temkinli iyimserim şimdilik...neden iyimserim, çünkü kusa vadeli sistem al da...kısa vade adı üstünde kusa vade, yarın sat verir iyimserlik vs kalmaz...ikinci dini konuşmaya başlarız.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Orta-uzun vade yatırımcı kusa vadeli polemiklerle uğraşmamalı zaten...benim orta vade sistemim 119 binden sat verdi, hala satta...95-96 üzeri al verir gözüküyor...gelirse al sinyali yazarım...o gelinceye dek temkinli iyimserim şimdilik...neden iyimserim, çünkü kusa vadeli sistem al da...kısa vade adı üstünde kusa vade, yarın sat verir iyimserlik vs kalmaz...ikinci dini konuşmaya başlarız.
    Bist100 2 boşluk bırakarak yükseldi, 60 dk. 200 ema yukarı kırsa da kısada her şey mümkün. dediğiniz gibi ana trendde AL teyidi için erken...syg..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Apr 2020
    İkamet
    Kayseri
    Gönderi
    13
    Sn. Cautionary hocam kolay gelsin. Forumu okuyordum uzun süredir ancak şimdi bir soru sormak için üye oldum. 2-3 gün önce telekomünikasyon konusuna hakimim demiştiniz. Benim sorum da bu yönde. Uzakdoğu'da ve özellikle İsrail'de çeşitli mobil uygulamalar bulaş takibi için kullanılıyor. Uygulama yüklü olan iki kişi belki bir süre sosyal mesafeden daha yakın oluyorsa bu iki kişiyi şüpheli havuzuna atıyor. Bu kişilerden birisi enfekte olursa diğerini de bulmak bu sayede kolaylaşıyor.

Ülkemizde böyle bir uygulamaya geçilmesinin zorluk derecesi nedir?
    Mobile olan yüksek bağımlılığımız düşünülürse bu uygulamalar telekomünikasyon sektörüne ekonomik olarak olumlu katkı yapar mı?

Not: Google ve Facebook son yıllardaki gizlilik problemleri dolayısıyla kendi uygulamalarının böyle bir özelliği olamayacağını açıklamış.

Kaynak: The Economist

Şimdiden yorumunuz için teşekkürler.

5. Uzun süredir forumu takip ediyorum. Ben de beyaz yaka 15 yıllık bir çalışanım. Buradaki bilgi paylaşımlarından gerçekten çok faydalanıyoruz.
    Bir sorum olacaktı, konuyla ilgili olanların cevabı için çok teşekkürler.

Eşim ve kendi adıma 2 adet BES hesabımız var. Fonlarımız uzun süredir %100 altın fonunda.

Ons ve dolardaki son yükselişlerden sonra, bu günlerde, %50 oranında altın fonundan çıkmak ve mevduat benzeri risksiz fonlara geçmek mantıklı olur mu?

6. Kovid-19 sonrası küresel ekonomik sistemde neler değişebilir? @anadoluajansi http://v.aa.com.tr/1795460

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    Uzun süredir forumu takip ediyorum. Ben de beyaz yaka 15 yıllık bir çalışanım. Buradaki bilgi paylaşımlarından gerçekten çok faydalanıyoruz.

Eşim ve kendi adıma 2 adet BES hesabımız var. Fonlarımız uzun süredir %100 altın fonunda.

Ons ve dolardaki son yükselişlerden sonra, bu günlerde, %50 oranında altın fonundan çıkmak ve mevduat benzeri risksiz fonlara geçmek mantıklı olur mu?
    Merhaba,
    risk yoksa kazançta yoktur, ben de sizin gibi uzun süredir bes gram altın fonundayım güzel getiriler elde ettik, planım borsanın 90 bin altına geldiğinde fonların yarısını Bist30 hisse fonuna geçirmek, belki de %70 i de olabilir.

Gram altında 400 TL li hedefe %10 gibi bir oran kaldı ( Sn.Cautionary'nin yılbaşındaki öngörüsüydü), borsa yıl sonuna kadar 90 bin referansla %25-30 aralığında yükselebileceğini ön görüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    Uzun süredir forumu takip ediyorum. Ben de beyaz yaka 15 yıllık bir çalışanım. Buradaki bilgi paylaşımlarından gerçekten çok faydalanıyoruz.

merkez bankaları bu kadar para saçarken altın için bu çıkış başlangıç bence.

Sayfa 793/1230 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •