Sayfa 807/1230 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tahmin etmiştim bunların yazılacağını.Orda yanılsama var.Parekende şirketleri bu ara stok yapmaya çalışanlar yüzünden iyi ciro yaptılar.Misal ben 20 gün önce migrostan nerdeyse 4 ay bana yetecek kadar alışveriş yaptım.E ne oldu şimdi 4 ay migrosa uğramam.Vatandaşın alış veriş gücü alım gücüne bağlıdır.Bu ara işsiz kalan,işi azalan insanlar nasıl harcamalarını artıracak da bu şirketlere uzun süreli ciro artışı yaptıracaklar.Gıda ,parekendedeki bu ara olan iyilik sürekli olacak bir şey değil sizleri yanıltmasın.
    Totalde x birim yiyecek insanlar tarafından tüketiliyorsa bence evde bulunmaktan kaynaklı toplam tüketimde artış oldu. Hangi ürünlerde? Perakende olarak alınacak ve evde tüketilecek ürünlerde. Öte taraftan catering tarafı yani restoran tarafı müthiş daraldı. Ancak restoran tarafı migros vb marketlerden ürün almıyordu. Perakende market tarafına son tüketici alımları arttığı için olumlu yansıyacağını düşünüyorum.
    Gıda üretici tarafında ise; halka açık gıda firmalarından en büyüklerinden birinde planlama müdürü arkadaşımla görüştüğümde ilk birkaç hafta talebin ciddi arttığını sonrasında eski seviyenin hafif üstüne düşerek orada devam ettiğini söylüyor. Firmalarının catering ürünleri genel satışın içerisinde daha azınlıkta olduğu için bu perakende den gelen talep onlara olumlu yansımış.Ayrıca son tüketiciye sattıkları katmadeğerli ürün talebi de artmış. Tersi olan firmalar olabilir. Örneğin bardak ayran satışı, gazlı içecek satışı vb düşmüş olabilir.
    Ben perakende mağazaların bu durumdan olumlu etkilendiğini düşünüyorum. Dediğim şekilde ürünleri olan gıda firmaları da olumlu etkilenmiştir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Slm catu abi. Sistemin al verdi. Mi orta vadede

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
    TÜRKİYE, ABD DAHİL BAZI G20 ÜLKELERİYLE SWAP HATTINI GÖRÜŞÜYOR -BN/ BLOOMBERG HT

Ozlenen para geliyor...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TÜRKİYE, ABD DAHİL BAZI G20 ÜLKELERİYLE SWAP HATTINI GÖRÜŞÜYOR -BN/ BLOOMBERG HT

Ozlenen para geliyor...

Syg,
    kime geliyor? örneğin bir banka istese hangi faizle alabilecek? yoksa sadece merkez bankasına mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    kime geliyor? örneğin bir banka istese hangi faizle alabilecek? yoksa sadece merkez bankasına mı?
    https://www.bloomberght.com/turkiye-...usuyor-2252708

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by karizma994 Yazıyı Oku
    Slm catu abi. Sistemin al verdi. Mi orta vadede

Verdi ama pazartesi bekleyeceğini söylemişti, hedge kapamak için
    Saygılar

7.  Alıntı Originally Posted by karizma994 Yazıyı Oku
    Slm catu abi. Sistemin al verdi. Mi orta vadede

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

Verdi ama pazartesi bekleyeceğini söylemişti, hedge kapamak için
    Saygılar
    Evet...bugün orta vade al verdi...ancak Paskalya nedeniyle bugün ve salı çoğu borsa kapalı, bu nedenle yabancı işlemi çok az...hedge pozisyonları kapamak İçin salı gününü beklemeye karar verdim.,.salı kapanışta da sistem aldaysa kaparım pozisyonu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Cahil cühela bey ve catu abi teşekkür ederim. Salı günü yine görüşmek üzere
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet...bugün orta vade al verdi...ancak Paskalya nedeniyle bugün ve salı çoğu borsa kapalı, bu nedenle yabancı işlemi çok az...hedge pozisyonları kapamak İçin salı gününü beklemeye karar verdim.,.salı kapanışta da sistem aldaysa kaparım pozisyonu.

Sayfa 807/1230 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •