Sayfa 808/1230 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Üstadım, herkes sizin girmenizi bekliyor

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Üstadım, herkes sizin girmenizi bekliyor
    Nereye ben zaten full e yakın maldayım...hedge pozisyonu kapamaktan bahsediyorsun sanırım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Topik sahibi paylaşımda bulundum ,
    sıkıntı olursa uyarınız.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Nereye ben zaten full e yakın maldayım...hedge pozisyonu kapamaktan bahsediyorsun sanırım.
    Yanlış ve/veya düşük cümle kurmuşum. Herkes sizin sistemin al vermesini bekliyor ve dediğiniz gibi hedge'leri kapamanızı.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Yanlış ve/veya düşük cümle kurmuşum. Herkes sizin sistemin al vermesini bekliyor ve dediğiniz gibi hedge'leri kapamanızı.
    Anladığım kadarıyla endeks long açmanızı bekleyen bir "yatırımcı" kitlesi var
    Endeks orta vadede al verince kaldıraçlı olarak endeks alıp spot pozisyona ek gelir elde edilecek.
    Endeks orta vadeli al verince Long pozisyona dönülüyor mu diye merak ediliyor?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla endeks long açmanızı bekleyen bir "yatırımcı" kitlesi var
    Endeks orta vadede al verince kaldıraçlı olarak endeks alıp spot pozisyona ek gelir elde edilecek.
    Endeks orta vadeli al verince Long pozisyona dönülüyor mu diye merak ediliyor?
    Yanlış anlama olmasın.

Zaten endeks 82 lerden dönüp 85 binlerden kısa vade al sinyali verdi...bu sinyal ile kısa vade trade amaçlı işlem yapıyorum...oradan açtığım uzunları 93 binlerden, biraz erken de olsa, kapattım...bu trade amaçlı u-30 endeks long-short pozisyonları...bu işlemleri burada yazmıyorum...çünkü bunlar daha fazla tecrübe gerektiren, daha kısa vadeli işlemler...buradaki arkadaşlar İçin kafa karıştır.

Bir de uzun vade hisse portföyünü hedge için yapılan işlemler var...yani ikisi ayrı hesaplar gibi düşünün...bu hesapta 119 aşağı geçilirken orta vade sat verince portföy hedge yapıldı...yani hisse portföyüm hala 119 seviyesinde...hatta portföyüm endeksten %5 kadar az düştüğü İçin, şu an portföyüm endeksin 125 bin olduğu seviyede...işte bu hedge i ne zaman kaldıracağım buna bakıyorum..zira borsa 85 ten 95 e gelinceye kadar hedge yüzünden portföy büyüyemedi...yani endeks düşerken koruyan hedge, çıkarken kar etmeye engel oldu.

Önümüzdeki hafta ptesi de Paskalya nedeniyle kapalı borsalar var...96-99 arası çok kritik artık...salı kapanışa doğru ya hedge i kaparım, ya da hedge ile devam derim...sinyalin durumu önemli olacak tabi,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Sn.Cautionary
    Endeks 82000 lere inse de şu anda 100000 lere dayandı neredeyse.Yani zirveden % 25-30 aşağıda sadece.Bu kadar büyük denilen bir kriz için şu anki rakamlar çok yüksek değil mi.Yani 82 lere kadar kötüyü fiyatladik, şimdi hiçbir şey olmamış gibi ralli havası. 100.000 i devirip yukarı devam etse şaşırtır mı bu sizi?

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Sn.Cautionary
    Endeks 82000 lere inse de şu anda 100000 lere dayandı neredeyse.Yani zirveden % 25-30 aşağıda sadece.Bu kadar büyük denilen bir kriz için şu anki rakamlar çok yüksek değil mi.Yani 82 lere kadar kötüyü fiyatladik, şimdi hiçbir şey olmamış gibi ralli havası. 100.000 i devirip yukarı devam etse şaşırtır mı bu sizi?
    Ben hep kuvvetli ihtimale oynuyorum...%80 ihtimalle buralardan dönecek, yani 100 bini aşıp gitmez. Ama aşıp giderse şaşırır mıyım, tabii ki hayır o kadar acemi değilim

80-20 kuralına pareto optimum deniyor...pek çok konuda bu oranlar geçerlidir...mesela müşteri memnuniyeti için derler ki, hedef %80 i memnun etmek olmalı..%80 den sonrası İçin yapacak her harcama, her çaba karşılığı az olan, dolayısıyla rasyonel olmayan çabadır...hiç bir zaman herkesi memnun edemezsin...pareto optimum konusu çok değerlidir, bilmeyenler araştırsın derim.

Dönelim konumuza.,,ben yüksek ihtimale oynarım, böylece 10 hamlemin 7-8 i doğru olur...kalanlar yanlış...ama olsun, önemli olan doğru-yanlış, günün sonunda portföyü büyütebilmek...her zaman kazanmaya çalışan, muhtemelen çoğunlukla kaybedecektir.

Şu temel kuralı unutmayın lütfen...yüksek ihtimale göre pozisyon alınmalı...ama düşük ihtimal gerçekleştiğinde de batmamalıyız...ya da portföyünüz drama duman olmamalı...vadeli işlemlerde Kaldıraçlı pozisyon alanlar, aç gözlülükleri ve kumar dürtüleri nedeniyle, çoğunlukla yönü doğru tahmin etseler de, terste kaldıklarında, yani düşük ihtimal gerçekleştiğinde batarlar.

Sayfa 808/1230 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •