Sayfa 824/1230 ÝlkÝlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,585 - 6,592 arasý.

Konu: ...::: Beyaz Yaka Ýçin Tasarruf ve Yatýrým Koçluðu-2 :::...

1. Sýkýntý yok arkadaþlar, her þey yolunda...arada bir sanal alem süresini kýsýtlýyorum.
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

2. Selamlar arkadaþlar. Ben online beyanname doldurdum. Bana temettüden ödediðim vergiden vergi iadesi çiýktý. Online dilekçe verdim bankamýn iban nosunuda yazdým. Bu iade otomatik olarakmý gelecek. Baþka bir þey yapmam lazým mý. Daha önce iade alan oldumu süreç nasýl iþliyor. 14 martta verdim beyanname fakat daha iade oraným hesabýma gelmedi.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,054
     Alýntý Originally Posted by Marluk Yazýyý Oku
    Selamlar arkadaþlar. Ben online beyanname doldurdum. Bana temettüden ödediðim vergiden vergi iadesi çiýktý. Online dilekçe verdim bankamýn iban nosunuda yazdým. Bu iade otomatik olarakmý gelecek. Baþka bir þey yapmam lazým mý. Daha önce iade alan oldumu süreç nasýl iþliyor. 14 martta verdim beyanname fakat daha iade oraným hesabýma gelmedi.
    Ben de gecmiste bir kac defa iade almistim..
    Kardesim aliyor son senelerde bu sene de iade cikacak muhtemelen.
    Beyannamenin arkasindan online iade talebi dilekcesi iban nosu ile veriliyor.
    Sonra da vergi dairesine gore degismekle birlikte destekleyici belgeleri ibraz ediyordu, en basda mkk'dan alinan toplam tahsil edilen temettuleri brut ve net gosteren dokum ve araci kurumlardan alinmis temettuleri gosteren temettu ekstresi, mesela gider konusu yaptigi egitim ve saglik faturasi varsa bunlari, mesela bagis yapti ise kredi karti ekstrelerinin fotokopisini...
    Bu sene korona nedeni ile bu belgeler nasil tamamlanir veya isterler mi bilemiyorum tabii...
    Iade ortalama 2 ay sonra yaza dogru hesabina geciyordu her hangi bir yokusa kosma durumu olmazsa...
    Kolay gelsin.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Süper hýzlý cevap. Saðolasýn Dudu bey.

5. Merhabalar...

Piyasada Ýnanýlmaz saçma fiyatlamalar var þu an.
    Az önce genel olarak endekse deðil de hisse fiyatlamalarýna baktým.

Yahu 2 haftadýr kapalý olan egeen geçen sene 400’den alýp temmuzda sattýðým fiyat olan 560’ý geçmiþ.
    Þaka mý bu??
    Bu þirketin satýþlarýnýn %90’ý ihracat. Ýhracatýnýn büyük çoðunluðu ABD’ye.
    Hani þu lock-down olan ülkeye.
    ABDde çarklar dönünce kamyon satýþlarý mý patlayacak?
    Geçen seneye göre þirkette deðiþen en küçük bir þey yok mu?

Ford’a bakýyorum Aralýk ayýnda 60 lira þu an 57 olmuþ bile..
    Vesbe desen 18 olmuþ daha yeni 2 haftalýk kapatmadan çýktý. Vardiyalar düþtü.
    Cirosunun %80’i ihracat ve AB aðýrlýklý. Geçen sene Eylül fiyatlarýna geri dönmüþ.

Daha garabeti tavhl.
    Aralýk=25 TL
    Þu an=20,1 TL

Haftaya Aralýk fiyatýný da geçsin tam olsun bari.
    Nasýlsa havaalanlarý cayýr cayýr çalýþacak sene sonuna kadar!!!

Yani 100 hissenin 80’i 2019 Eylül fiyatlarýna geri gelmiþ. Hiçbir þey yaþanmamýþ gibi.

Akýl alýr gibi deðil. Temel açýsýndan söylüyorum kocaman bir balon var þu an piyasadan. Ve bu balon eninde sonunda patlayacak.

Ama haftaya ama 3 ay sonra. Kaçarý yok.
    568 liraya egeen, 18 liraya Vesbe mantýðý yok bu fiyatlarýn...

hisse.net kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Ýyi ki bilmiyor kalabalýklar,/ Yaðmura bakmayý cam arkasýndan/
    Ýnsandan insana þükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /Ýyi ki bilmiyor kalabalýklar

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Dünyanýn merkezi Ýstanbul
    Gönderi
    1,708
     Alýntý Originally Posted by monaroza Yazýyý Oku
    Merhabalar...

Piyasada Ýnanýlmaz saçma fiyatlamalar var þu an.
    Az önce genel olarak endekse deðil de hisse fiyatlamalarýna baktým.

Yahu 2 haftadýr kapalý olan egeen geçen sene 400’den alýp temmuzda sattýðým fiyat olan 560’ý geçmiþ.
    Þaka mý bu??
    Bu þirketin satýþlarýnýn %90’ý ihracat. Ýhracatýnýn büyük çoðunluðu ABD’ye.
    Hani þu lock-down olan ülkeye.
    ABDde çarklar dönünce kamyon satýþlarý mý patlayacak?
    Geçen seneye göre þirkette deðiþen en küçük bir þey yok mu?

Ford’a bakýyorum Aralýk ayýnda 60 lira þu an 57 olmuþ bile..
    Vesbe desen 18 olmuþ daha yeni 2 haftalýk kapatmadan çýktý. Vardiyalar düþtü.
    Cirosunun %80’i ihracat ve AB aðýrlýklý. Geçen sene Eylül fiyatlarýna geri dönmüþ.

Daha garabeti tavhl.
    Aralýk=25 TL
    Þu an=20,1 TL

Haftaya Aralýk fiyatýný da geçsin tam olsun bari.
    Nasýlsa havaalanlarý cayýr cayýr çalýþacak sene sonuna kadar!!!

Yani 100 hissenin 80’i 2019 Eylül fiyatlarýna geri gelmiþ. Hiçbir þey yaþanmamýþ gibi.

Akýl alýr gibi deðil. Temel açýsýndan söylüyorum kocaman bir balon var þu an piyasadan. Ve bu balon eninde sonunda patlayacak.

Ama haftaya ama 3 ay sonra. Kaçarý yok.
    568 liraya egeen, 18 liraya Vesbe mantýðý yok bu fiyatlarýn...

hisse.net kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    2019 Aralýk USD kuru 1 usd =5,95 TL civarý idi.

Örneðinizden gidersek Aralýk ayýnda 60TL olan ford otosan 60/5,95=10,08 usd edere sahipti. Þimdi ayný deðere sahip olmasý için 10,08*(Güncel kur)6,93=69,85TL olmalý ki ayný deðeri muhafaza edebilsin.ancak 57,90TL Yeterince çýkamamýþ..%17 lik deðer kaybýna uðramýþ..

Tavhl :Aralýk içersinde ortalama 28TL alalým 28/5,95=4,70 USD Güncel deðeri:4,70*6,93=32,61TL olmalý..ancak þu an:20,10TL
    12,50TL lýk deðer kaybý var.Ciddi deðer kaybýna uðramýþ 12,50/32,61=0,38 =%38 lik deðer kaybýna uðramýþ..

Tabi bu hesaplamalar Amerikan dolarý bazýndadýr. Kimisi tüfeyi alýr farklý bir deðer kaybý bulur kimisi gram altýný baz alýr daha aðýr bir deðer kaybý bulabilir..

Kýsaca Aralýk ayýndaki deðerlemelere göre Borsamýzdaki þirketlerin hemen hemen hepsi ciddi deðer kayýplarýna uðramýþlardýr. Nominal olarak ayný hatta biraz daha yukarýda fiyatlamalar oluþsa bile reel anlamda yatýrýmcýsýna kazanç/getiri saðlayan firma sayýsý iki elin parmaklarýný geçmeyebilir..belki de tek eldeki parmak sayýsý kadardýr..

para saçan saçana, tüm varlýklar deðerleniyor, buna usd de dahil.
    men dakka dukka

8.  Alýntý Originally Posted by cennetyolu Yazýyý Oku
    2019 Aralýk USD kuru 1 usd =5,95 TL civarý idi.

Örneðinizden gidersek Aralýk ayýnda 60TL olan ford otosan 60/5,95=10,08 usd edere sahipti. Þimdi ayný deðere sahip olmasý için 10,08*(Güncel kur)6,93=69,85TL olmalý ki ayný deðeri muhafaza edebilsin.ancak 57,90TL Yeterince çýkamamýþ..%17 lik deðer kaybýna uðramýþ..

Tavhl :Aralýk içersinde ortalama 28TL alalým 28/5,95=4,70 USD Güncel deðeri:4,70*6,93=32,61TL olmalý..ancak þu an:20,10TL
    12,50TL lýk deðer kaybý var.Ciddi deðer kaybýna uðramýþ 12,50/32,61=0,38 =%38 lik deðer kaybýna uðramýþ..

Tabi bu hesaplamalar Amerikan dolarý bazýndadýr. Kimisi tüfeyi alýr farklý bir deðer kaybý bulur kimisi gram altýný baz alýr daha aðýr bir deðer kaybý bulabilir..

Kýsaca Aralýk ayýndaki deðerlemelere göre Borsamýzdaki þirketlerin hemen hemen hepsi ciddi deðer kayýplarýna uðramýþlardýr. Nominal olarak ayný hatta biraz daha yukarýda fiyatlamalar oluþsa bile reel anlamda yatýrýmcýsýna kazanç/getiri saðlayan firma sayýsý iki elin parmaklarýný geçmeyebilir..belki de tek eldeki parmak sayýsý kadardýr..
    Peki bir de þöyle bakalým.
    Ford %17 deðer kaybýna uðramýþ ama ford bu seneyi sadece %17’lik bir daralma ile kurtarabilecek mi?

Hele hele tavhl.
    Geçen seneki karýnýn %37 daha aþaðýsý ile bu seneyi kapatabilir mi?

Egeen ve Vesbe’yi saymýyorum bile. Ýnanýlmaz saçma fiyatlamalarda bence.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Ýyi ki bilmiyor kalabalýklar,/ Yaðmura bakmayý cam arkasýndan/
    Ýnsandan insana þükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /Ýyi ki bilmiyor kalabalýklar

Sayfa 824/1230 ÝlkÝlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •