Sayfa 825/1230 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,593 - 6,600 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Peki bir de şöyle bakalım.
    Ford %17 değer kaybına uğramış ama ford bu seneyi sadece %17’lik bir daralma ile kurtarabilecek mi?

Hele hele tavhl.
    Geçen seneki karının %37 daha aşağısı ile bu seneyi kapatabilir mi?

Egeen ve Vesbe’yi saymıyorum bile. İnanılmaz saçma fiyatlamalarda bence.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Kusura bakmayın ama siz hisse fiyatlarıyla bilançoların aynı paralel zaman dilimlerinde artıp azalmasını beklerseniz yayan kalırsınız. Borsa geleceği fiyatlar. TAV’in tüm hava limanları çalışıyorken %50 düştüğünde de sordunuz mu neden böyle diye ? O zaman kapanacak olmasını fiyatladı şimdi de belli parasal genişlemeden sonra oluşacak yatırımları büyümeyi fiyatlıyor. Keza böyleyse zaten ucuz bile. Şuanki FK’nin hiç bir önemi yok gelecekteki FK önemli.

Ayrıca usd’den hiç bahsetmedim bile. Bir çok baba sanayi şirketi usd trendlerini hala dibinde veya dibine yakın.

Ancak tabi ki dikkatli olmakta yarar ver ben de şahsen bu süreçte kısa veya orta vade etkilenecek şirketlere yatırım yapmam. (UV ayrı). Kısa ve OV cari oranı yüksek, döviz pozisyonu fazla, görece az etkilenecek şirketler seçilmeli.

2. biraz safca bir soru olacak belki ama Gram/altın gibi bir veri bulamadım Investing de.
    kod adı vs. varsa paylaşabilir misiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
     Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Peki bir de şöyle bakalım.
    Ford %17 değer kaybına uğramış ama ford bu seneyi sadece %17’lik bir daralma ile kurtarabilecek mi?

Hele hele tavhl.
    Geçen seneki karının %37 daha aşağısı ile bu seneyi kapatabilir mi?

Egeen ve Vesbe’yi saymıyorum bile. İnanılmaz saçma fiyatlamalarda bence.

selamlar,

çok doğru bir noktaya değinmişsiniz. bunun sebebi piyasa yapıcıların fiyatları olabilecek en yüksek noktadan aşağı vermek istemesi. yani over-shoot yaparak düşüş için kendisine marj yaratıyor.

örneğin piyasalardaki tüm çöküşler öncesinde devasa ralliler olur ve en tepeden balyoz iner piyasaların kafasına. örneğin mayıs 2013 tarihi gezi olayları ve bernanke'nin konuşmasının hemen öncesinde bist100 halen rekorunu egale edemediğimiz 5 dolar seviyesindeydi, o gün bugündür günyüzü görmedik. mesela halkbank'ı 10 liradayken yabancı salak mı satıyor malı? bunlar 20'lerdeyken de alıyordu diyordular. halkbank dün 5 liradan kapandı. neden böyle çünkü vatandaşa 20 liradan halkbank aldıramazsın ama 20'den 15'e düşen halkbank'ı herkes alır. 10 liraya kadar tüm türkiye'yi halkbank'lı yaparsın.

thy 5 liraydı, 20 liraya gitti. yabancı deli gibi alıyordu. yabancı satmaya başladı 15, 10 ve halen satıyor. çünkü alıcı var. tüm türkiye thy taşıyor. böyle çok kağıt var piyasada. profesyonel yatırımcılar malı satıp devreder, ky'ye taşıtır, yatırım yaptırır. sonra da parasını başka yerlerde katlayıp gelir senin 9'dan alıp 11'e sattığın thy'yi elinden alır ve 40 lira'ya götürür.

devr-i daim makinesi böyle çalışır.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    biraz safca bir soru olacak belki ama Gram/altın gibi bir veri bulamadım Investing de.
    GAUTRY
    GAUUSD

Diye bakabilirsiniz

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    biraz safca bir soru olacak belki ama Gram/altın gibi bir veri bulamadım Investing de.
    Linktedir.

https://tr.investing.com/currencies/gau-try
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın ama siz hisse fiyatlarıyla bilançoların aynı paralel zaman dilimlerinde artıp azalmasını beklerseniz yayan kalırsınız. Borsa geleceÄŸi fiyatlar. TAV’in tüm hava limanları çalışıyorken %50 düştüğünde de sordunuz mu neden böyle diye ? O zaman kapanacak olmasını fiyatladı ÅŸimdi de belli parasal geniÅŸlemeden sonra oluÅŸacak yatırımları büyümeyi fiyatlıyor. Keza böyleyse zaten ucuz bile. Åžuanki FK’nin hiç bir önemi yok gelecekteki FK önemli.

Ayrıca usd’den hiç bahsetmedim bile. Bir çok baba sanayi ÅŸirketi usd trendlerini hala dibinde veya dibine yakın.

Ancak tabi ki dikkatli olmakta yarar ver ben de şahsen bu süreçte kısa veya orta vade etkilenecek şirketlere yatırım yapmam. (UV ayrı). Kısa ve OV cari oranı yüksek, döviz pozisyonu fazla, görece az etkilenecek şirketler seçilmeli.
    Tamam ben de gelecekteki fk’dan bahsediyorum işte.

2020 sonunda froto, tavhl bilançoları 2019’a göre sadece %17’lik daralma ile sıyrılabilecek mi?

Hatta tavhl 2021’de bile 2019 performansını geçebilecek mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

7.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Tamam ben de gelecekteki fk’dan bahsediyorum işte.

2020 sonunda froto, tavhl bilançoları 2019’a göre sadece %17’lik daralma ile sıyrılabilecek mi?

Hatta tavhl 2021’de bile 2019 performansını geçebilecek mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Peki siz o hisseyi fiyatlarının o bilançoları yansıttığını nerden biliyorsunuz ? Yanı piyasa salgından önce belki de o şirketleri oldukça ucuz fiyatlıyordu.

8.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Peki siz o hisseyi fiyatlarının o bilançoları yansıttığını nerden biliyorsunuz ? Yanı piyasa salgından önce belki de o şirketleri oldukça ucuz fiyatlıyordu.
    Salgından önce epey ucuz fiyatlıyordu salgınla beraber ederine geldi mi diyorsunuz?
    Bilemiyorum belki de siz haklısınız. Ama 100 hissenin 80’i 2019 fiyatlarına gelmiş. Bana mantıksız geliyor.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Sayfa 825/1230 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •