Sayfa 829/1230 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Durumu şöyle özetleyim. Bir eşşeğin var. 30tl verip almışsın. Sonra fiyatı 50 TL kadar olmuş. Essek çok güzel çalışıyor getirisi yüksek. Derken esegin fiyatı düşmüş. Hem de 6 TL olmuş. Şimdi esegi satmak istiyorsun ama fiyat çok dusuk. Hatta piyasada essek derisi 8tl ediyor. Bu durumda esegi kesip derisini satsa essekten çok para ediyor.
    Tabi kimse essegini derisi icin kesmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yok yok benzetme olmadı sn serkan eşek derisi aslında satılmış parası alınamamış sattığın adam batmış ama devlet diyor ki sen o para varmış gibi devam kanka canını sıkma))))))))))))(Misal banka tahsil edemediği alacakları varlık yönetim şirketlerine yüzde kaçına satıyor)

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yok yok benzetme olmadı sn serkan eşek derisi aslında satılmış parası alınamamış sattığın adam batmış ama devlet diyor ki sen o para varmış gibi devam kanka canını sıkma))))))))))))(Misal banka tahsil edemediği alacakları varlık yönetim şirketlerine yüzde kaçına satıyor)
    tabi rakamlar ile oynama var, bu tip al takke ver külah oyunlar kendini kandırmak oluyor. Ama bu eşşek daha çooook yük çeker

3. Herkese iyi akşamlar diliyorum. Kuşlu sitede bir yatırımcı tuhaf ama çok ilgi çekici bir hesap paylaştı. Viop konusundan ve bond konusundan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa konu açıklığa kavuşur belki diye buraya kopyalıyorum. (Ali abi özellikle senin engin tecrüben ile ışık tutmanı bekliyorum saygılar.)
    Kısaca sormak istediğim şu; Bu yazıdaki hesap yazarın dediği gibi garanti %20 yıllık kazanc sağlıyor ise 500.000 TL lik bir yatırım ile yıllık 100.000 TL lik gelir kesin midir ?

Yazısı aynen şöyle;

TL de garanti %20 faiz getirisi icin bir sistemin ustunde dusundum. Boyle birsey cikardim.

Belki ilgisini ceken olabilir. Buyrunuz.

Saygilar.

Banka bondları %10 veriyor.Yani 1 yıllık bakalım bugun 100 dolar yatırsan yıl sonunda 110 dolar alıyorsun. bu 1
    Birde aynı oranda dolar shortlayalım. yani 100 dolar şortladık 1 yıl vadeli.kolay anlaşılsın diye doları da 10tl alalım1 yıl sonra nekadara kontrat yapacaz 11 tl ye faiz %10 çünkü
    basta 100dolar x 10 tl = 1000 tl yatırım yaptık
    şimdi sıra ile her seneryoyu çalıştıralım
    1. seneryo 1 yıl sonra dolar aynı kaldı 10 lira yani. bonddan 110 dolar aldın 110 dolarx 10 = 1100 tl aldın,
    100 dolar da 11 tl den shortlamıssın ama dolar 10 lira kaldı satım tarafında oldugun için her dolardan 1 lira kazandın 100x1=100 tl bankada kar gözükcek
    1100+100=1200 tl paran oldu %20 kazandın
    3. seneryo 1 yıl sonra dolar %10 düştü 9 lira oldu yani Bonddan 110 dolar aldın 110 dolarx 9 =990 tl oldu yani
    100 doları da 11 tl den shortlamıstın ama dolar 9 tl ye düştü satım tarafında oldugundan her dolardan 2 lira kazandın 100x2=200 tl bankada kar gözükcek 990+200=1190 paran oldu %19 kazandın
    yani %20 garanti yatırım istediğin seneryoyu yapabilirsin
    3. seneryo gerçekleşirse ekonomi iyiye gidiyo demektir
    ozaman bond faizleri de düşer ama sizin elinizdeki bond %10 verdiği için hiç beklemeden %50 fazlasına satabilirsiniz dolar bazlı buda cepte piyango.
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.jpg (41.0 KB, 180 views)

4. Abd petrol fiyatı SIFIR lira oldu ama bizde benzin halen 5.50 lira.
    Cem uzan benzin 1 lira yapacam diyordu demekki adam ileri görüsluymuş.

Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Abd petrol fiyatı SIFIR lira oldu ama bizde benzin halen 5.50 lira.
    Cem uzan benzin 1 lira yapacam diyordu demekki adam ileri görüsluymuş.

Twitter da yazdım,,buraya da yazayım,.eksiye geçen Mayıs vade wti fiyatı...bugün vade sonu olduğu İçin fiziki teslimat sıkıntıları nedeniyle böyle bir anomali oluştu...hacim çok düşük, kimse almak istemediği için bu fiyatlar oluşuyor.

Baz alınması gereken Haziran vade fiyatlardır. investing.com da Haziran vade wti fiyatı 21 usd dir...bunu baz alıp bu fiyat üzerinden konuşmak lazım.

Ayrıca bizim piyasamızda fiyatlamalara etki eden brent petroldür..akaryakıt fiyatları vs brent ile belirlenir..wti Amerika petrol fiyatıdır ( batı teksas türü)
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Ali abi brend almayalım ozaman gidelim amerkanın batı kıyısından bedava petrol alalım olmazmı ?
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Twitter da yazdım,,buraya da yazayım,.eksiye geçen Mayıs vade wti fiyatı...bugün vade sonu olduğu İçin fiziki teslimat sıkıntıları nedeniyle böyle bir anomali oluştu...hacim çok düşük, kimse almak istemediği için bu fiyatlar oluşuyor.

Baz alınması gereken Haziran vade fiyatlardır. investing.com da Haziran vade wti fiyatı 21 usd dir...bunu baz alıp bu fiyat üzerinden konuşmak lazım.

Ayrıca bizim piyasamızda fiyatlamalara etki eden brent petroldür..akaryakıt fiyatları vs brent ile belirlenir..wti Amerika petrol fiyatıdır ( batı teksas türü)

7.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Herkese iyi akşamlar diliyorum. Kuşlu sitede bir yatırımcı tuhaf ama çok ilgi çekici bir hesap paylaştı. Viop konusundan ve bond konusundan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa konu açıklığa kavuşur belki diye buraya kopyalıyorum. (Ali abi özellikle senin engin tecrüben ile ışık tutmanı bekliyorum saygılar.)
    Kısaca sormak istediğim şu; Bu yazıdaki hesap yazarın dediği gibi garanti %20 yıllık kazanc sağlıyor ise 500.000 TL lik bir yatırım ile yıllık 100.000 TL lik gelir kesin midir ?

Yazısı aynen şöyle;

TL de garanti %20 faiz getirisi icin bir sistemin ustunde dusundum. Boyle birsey cikardim.

Belki ilgisini ceken olabilir. Buyrunuz.

Saygilar.

Banka bondları %10 veriyor.Yani 1 yıllık bakalım bugun 100 dolar yatırsan yıl sonunda 110 dolar alıyorsun. bu 1
    Birde aynı oranda dolar shortlayalım. yani 100 dolar şortladık 1 yıl vadeli.kolay anlaşılsın diye doları da 10tl alalım1 yıl sonra nekadara kontrat yapacaz 11 tl ye faiz %10 çünkü
    basta 100dolar x 10 tl = 1000 tl yatırım yaptık
    şimdi sıra ile her seneryoyu çalıştıralım
    1. seneryo 1 yıl sonra dolar aynı kaldı 10 lira yani. bonddan 110 dolar aldın 110 dolarx 10 = 1100 tl aldın,
    100 dolar da 11 tl den shortlamıssın ama dolar 10 lira kaldı satım tarafında oldugun için her dolardan 1 lira kazandın 100x1=100 tl bankada kar gözükcek
    1100+100=1200 tl paran oldu %20 kazandın
    3. seneryo 1 yıl sonra dolar %10 düştü 9 lira oldu yani Bonddan 110 dolar aldın 110 dolarx 9 =990 tl oldu yani
    100 doları da 11 tl den shortlamıstın ama dolar 9 tl ye düştü satım tarafında oldugundan her dolardan 2 lira kazandın 100x2=200 tl bankada kar gözükcek 990+200=1190 paran oldu %19 kazandın
    yani %20 garanti yatırım istediğin seneryoyu yapabilirsin
    3. seneryo gerçekleşirse ekonomi iyiye gidiyo demektir
    ozaman bond faizleri de düşer ama sizin elinizdeki bond %10 verdiği için hiç beklemeden %50 fazlasına satabilirsiniz dolar bazlı buda cepte piyango.
    hocam ilginç yöntemmiş
    50.000tl için hesaplar mısın bi? Şu an dolar 6,95TL olsun

1.Senaryo Dolar 1 Yıl sonra 6,60a düşsün
    2.Senaryo Dolar 1 Yıl sonra yine 6,95
    3.Senaryo Dolar 1 yıl sonra 7,35
    Son düzenleme : xseaplus; 20-04-2020 saat: 22:28.

Sayfa 829/1230 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •