Sayfa 843/1230 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Benim bildiğim hissenette iki tane kural var,siyaset ve küfür yasak.Geri kalan tüm başlıklarda istediğini yazmak serbest kimse karışamaz.Bana kimse senin bu başlıkta yazman yasak diyemez.Bu uzun yıllar beyaz yakalı olarak yönetici olmanın verdiği ukalalık ve özgürlüğe tahammülsüzlük olarak görülebilir.Unutulmamalı ki hissenet kimsenin amir olduğu emrinizde memurların olduğu bir alan değil,burası özgürce herşeyin yazıldığı bir mecra.İşine gelmeyen yazmamalı elbette.Genç arkadaşlara finansal bağımsızlık için tavsiyeler vermeye kalkıp karşı görüşlere fikir özgürlüğüne tahammülsüzlük de ne kadar değişik bir ruhi durum ilginç valla.

Deva yı 4 lü rakamlardayken tespit etmiş, aldığı ilaç ruhsatlarına kadar takip etmiştim. Portföyde çeşit azaltma projem esnasında yolları ayırıp başka hisseler tercih etmiştim. Alıp inanıp tutabilene tebrikler. Kendi adıma ben daha erken vedalaşmıştım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Biz yatırım ci değiliz kumarbaziz.Ne zaman kendi kendine kararı mızı verirsek o zaman yatırım ciyiz o bunu dedi vay o üstat şunu dedi kulakları tıkayıp kararımızı kendimiz vermeliyiz. o yüzden cauti beyi takdir ederim endeks de o düşüş de ısrarla kendi çizgisinde alım yaptı şimdide realizesini yapıyor. Tebrikler. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Shortlari kapattınız sanırım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim bildiğim hissenette iki tane kural var,siyaset ve küfür yasak.Geri kalan tüm başlıklarda istediğini yazmak serbest kimse karışamaz.Bana kimse senin bu başlıkta yazman yasak diyemez.Bu uzun yıllar beyaz yakalı olarak yönetici olmanın verdiği ukalalık ve özgürlüğe tahammülsüzlük olarak görülebilir.Unutulmamalı ki hissenet kimsenin amir olduğu emrinizde memurların olduğu bir alan değil,burası özgürce herşeyin yazıldığı bir mecra.İşine gelmeyen yazmamalı elbette.Genç arkadaşlara finansal bağımsızlık için tavsiyeler vermeye kalkıp karşı görüşlere fikir özgürlüğüne tahammülsüzlük de ne kadar değişik bir ruhi durum ilginç valla.
    Ben hep bunu savunmuşumdur.Bunda bir sorun yok...Ama kızdığım nokta şu ki ,ara sıra gelip ahkam kesmek doğru bir şey değil....Yasak konusuna gelince saygıli olundugu müddetçe bence de herkes istediğini yazmalı...Ama burda kimsenin sistemini kafadan eleştirmek de saygısizlik oluyor.Kastim bu.Yani mesele bence üslup.
    Bu onemli...yoksa burası kimsenin malı değil..bunu defalarca bende yazdım.Ama başarılı olan ve sistemleri faydalı ve kazançlı olanları da taktir etmek laxim..Gerçekçi olmak kazandırır...faydalanmak lazım eleştiriden once... Eleştirmek en kolay olanı.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    Biz yatırım ci değiliz kumarbaziz.Ne zaman kendi kendine kararı mızı verirsek o zaman yatırım ciyiz o bunu dedi vay o üstat şunu dedi kulakları tıkayıp kararımızı kendimiz vermeliyiz. o yüzden cauti beyi takdir ederim endeks de o düşüş de ısrarla kendi çizgisinde alım yaptı şimdide realizesini yapıyor. Tebrikler. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Shortlari kapattınız sanırım?
    Hayır asıl başarı o düşüşe yakalanmamaktı,yakalandıktan sonra süreç yönetimi zararı mimimize etmek falan yakalanmadan düşüş öncesi satanlardan daha az bir başarıdır.Kendi adıma düşüşe de yakalanmadım ,sonraki çıkıştan da yararlanamadım.Altından kazancım yüzde 20 oldu son furyada.Şimdi bakıyorum en dipte hisse alsam kazanırmışım ama o tren kaçtı.Önümüzdeki maça bakacağım.Şimdi cebimde yüzde 20 lik kazanç var 3 ay içinde.Bence finansal piyasalarda iyi kazanç.Paramın tümü bu ara altında olduğundan yüzde 60 altında olana göre daha iyi kazanç sağlamış olabilirim.Tabi borsada ordan uçtum burdan kaçtım hesabı paramın kalan yüzde kırkı ile altındaki yüzde yirmilik kazancı geçebilseydim başka olurdu.Geçen varmıdır elbet vardır ,ona da helal olsun derim elbet,benim tarzım bu tarz dönemlerde pusuda beklemek.Gene çöküş gelecek diye düşünüyorsam borsada al satla uğraşmam beklerim günümü, o gün geldiğimde hemen hemen her gün takip ettiğim borsada alacağım kağıtlar bile aklımda şimdiden belli gibi.Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklı,işin içine tecrübe kişilik birikim şans pek çok faktör giriyor,o nedenle kimseye bir şey deme hakkım yok,kimse kimseye kızmadan akıl vermeden düşüncelerini okusun değerlendirsin,sonra herkes kendi doğrusunu kendi bulacak elbette.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ben hep bunu savunmuşumdur.Bunda bir sorun yok...Ama kızdığım nokta şu ki ,ara sıra gelip ahkam kesmek doğru bir şey değil....Yasak konusuna gelince saygıli olundugu müddetçe bence de herkes istediğini yazmalı...Ama burda kimsenin sistemini kafadan eleştirmek de saygısizlik oluyor.Kastim bu.Yani mesele bence üslup.
    Bu onemli...yoksa burası kimsenin malı değil..bunu defalarca bende yazdım.Ama başarılı olan ve sistemleri faydalı ve kazançlı olanları da taktir etmek laxim..Gerçekçi olmak kazandırır...faydalanmak lazım eleştiriden once... Eleştirmek en kolay olanı.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ahkam kesmek bilmediğin konuda konuşmak demektir sn human01.Yazılarımdan belli oluyor mu bilmem,ama ben 20 yıldır borsadayım kağıdım olsun olmasın her gün borsayı takip ederim.Müsade edin benim de edecek iki lafım olsun bu konuda.Uslüp konusuna gelince o konuda herhalde benden fazla eleştirmeniz gereken insanlar var forumda .Kimsenin sistemine hiç bir şey demem mümkün değil,ben burada siz değil karşımdaki herkesi en az kendim kadar zeki kabul ederim.Bu piyasalarda işlem yapan para kazanıyorsa sistemi iyidir,kaybediyorsa kötü,başka not verme hakkı olan kimse olamaz,olursa da siz dinlemeyin zaten.Ben kişisel servetimin yüzde 50 sini finansal piyasalardan yaptım.Kendi doğrularımı yazıyorum o kadar,sen burada yazamazsın diyen olursa da gereken cevabı veririm.İlla benim gibi yapın demek zaten karşındakine otomatik olarak hakaret etmek olur,sadece bir de böyle bir yol var denebilir ben de onu dedim zaten yazılarımda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Ortalikta yabanci kalmayinca hic olmadik hisselere bile gucleri yeter oldu. Yazik

Sayfa 843/1230 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •