Sayfa 871/1230 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Eurobondun güzel tarafı dolar cinsi getirisi olması.Dünya yıkılsa sizin sabit dolar cinsi bir getiriye kavuşmanız.Misal yüz bin dolara 660 dolarlık aylık getiri dedik 50 000 dolara 330 dolar yani 2300 liralık bir garantili getiri 350 bin liralık bir yatırım için aslında hiç de yabana atılacak bir para değil.Bu para yıllarca gelecek ve dolar cinsinden bir getiri.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim düşüncem net. Aslında tepkinin bu noktalara kadar uzatacağını da düşünmüyordum... 95-98 bin arasından dönüş bekliyordum...bu zorlama harekette gerek dow un sağlam durması, gerekse nisan vadede en büyük oyuncu TEB yatırımın long kontratlarının da etkisi oldu bence..perşembe günü önceki vade sonlandı..sonuçta önümüzdeki hafta yurt dışı önderliğinde düşüş bekliyorum.

99 bin altına inersek, düşüş derinleşebilir.
    Arkadaşlar dikkatli olun...nedense 90 bin altında batacağız diyen bir kesim 100 bin üzerinde boğa moduna geçmiş. Bugün bile artı kapanış bekleyenler vardı...aman dikkat.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Eurobondun alım zamanı için en uygun zaman doların aşırı arttığı zamanlardır.Dolar CDS arttığı zaman artar ,bu aslında eurobondun fiyatının ucuzlaması demektir ,dolarınız var dolar çok arttı eurobondun fiyatı düştü işte tam o zaman en uygun alım zamanıdır.Eurobondun güzel taraflarından biri acil sıkıştınız satacaksınız bir kısmını dolar arttı mı eurobondun değeri düşer dolar düştümü eurobondun nominal değeri artar aslında olağanüstü durumlar dışında TL bazında çok da zarar yazmazsınız.Ama gene de en uygun alım fiyatı ve fırsatı dolar aşırı arttığı durumlarda elnizde dolar varsa olur.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Adımızın hakkını verelim ve genç beyaz yaka arkadaşlara bir de uyarı yapalım.

Benim gibi 40 ını devirmiş, kendisi ve ailesi için yeterli birikimi edinmiş kişilerin yorumlarını takip ederken şunu göz önünde bulundurun. Geçmişte tr şartlarına göre iyi para kazandık, güzel tasarruf yaptık, birikimlerimizi de nispeten iyi yönetip bir noktaya geldik. Bu nedenle tuzumuz kuru, yaşanacak kayıplar bizi pek zorlamaz. Ancak sizin gibi birikim hayatına 3-0 yenik başlayan arkadaşlar çok dikkatli olmalısınız. Hata yapma lüksünüz yok, sermayeyi kaybetmek demek, toparlamak için çok daha zorlu bir dönem demek olur.

Eskiden finansal piyasalarda çok iyi fırsatlar yakalandı. Bunu iyi değerlendirenler şu an iyi noktalarda. Bu nedenle benim gibi deneyimli ve finansal açıdan rahat arkadaşları takip ederken hayalci olmadan, fazla risk almadan hareket edin.

Yaşlı kurtların Geçmişte portföyünü iyi yönetmiş ve iyi karlar elde etmiş olması, şu anki kararlarının ya da görüşlerinin size uygun olduğunu göstermez. Mutlaka kendi durumunuza uygun bir strateji belirleyin.

Portföyünüzü çeşitlendirin, düzenli getiri peşinde koşun...yıllık enflasyon uzeri %10, ya da bist100 üstü %10 getiri hedefleyin...bunu hedeflerim, üstü olursa ne güzel diyin, ama bunun altına inmemeye çalışın...ortalamada bu kriterleri referans alabilirsiniz.
    forumda yeniyim ama hem bu başlığın hem de eskisinin tüm yazılarını okudum. sizler iyi getiriler elde etmişsiniz finansal piyasalarda ama kazandım diyenlerden kat kat kaybeden vardır ve onlar sessiz çoğunluktadırlar. Bunu aklımdan çıkarmadan uzun vade yatırım trenine geçi binen ben için dediğiniz gibi portöyü çeşitlendirip gerçekçi hedeflere uzun vadede ulaşmak hedef olmalı.

Bugün aranızda doları olan varsa ,ani bir dolar artışı yakalarlarsa ki bizim memlekette sık sık olur,bu yazdıklarım aklına gelsin hemen eurobond fiyatlarıan ve o günkü alacakları faize baksınlar işine gelen almayı düşünebilir.Benim bir arkadaş 2000 krizinde 2030 vadeli dolar cinsi eurobond aldı yıllık dolar faizi yüzde 12 idi.Aylık yüzde 1 dolar faizini 20 yıldır alıyor,ana parasını 8 yılda geri aldı hala yıllık yüzde 12 faizi alıyor on yıl daha alacak vade sonunda da ilk yatırdığı parayı dolar cinsinde kuruşu kuruşuna alacak.

Neyse daha fazla yazıp başınızı ağrıtmıyayım,tekraren yazıyorum bu topik amacı ve içeriği açısından çok ama çok faydalı bir topik.Sorularınız olursa eurobond konusunda veya başka konularda bilgim dahilinde cevaplamak benim için zevktir.Şimdiki çalışan nesli çok kötü günler bekliyor allah kolaylık versin hepinize.Bol kazançlar.Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Burada yazılanlara göre lütfen alım satım yapmayın , burada yapılanları fikir alış verişi olarak görün . Yapılan paylaşımları kendi yatırım planınıza göre uyarlayıp yazılanı inceleyip ona göre kararınızı kendiniz verin , kimsenin lafıyla al sat asla yapmayın sonucu hüsran olacaktır .
    Sayın medwing, bu başlığın müdavimleri başkasının lafıyla iş yapmazlar. Zaten bu başlığı takip edenler, gerek bilgi birikimi gerekse kişilik kalitesi olarak üst düzeydedir. Bu başlıkta en çok tekrarlanan şey yatırım konusuna kumar gibi yaklaşılmaması, riskleri dikkate alarak, çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturulmasıdır.

Belki hayata yeni atılan, tasarruf ve yatırım konularında yeni olan arkadaşlar var...ama doğru ile yanlışı ayırma konusunda bir sıkıntı yok bu başlıkta.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ben de eurobond konusunu mantikli buluyorum
    Ancak kafama takilan bir husus var acaba ilerde Allah korusun bir borç cevirememe durumuna karsi eurobondlar alindiginda sigortalanmis oluyor mu yoksa artik hazinenin yapacagi bir baska bir ödeme plani mi bekleniyor diye düsünüyorum
    Mutlu saglikli gunler dilerim... Saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 871/1230 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •