Sayfa 872/1230 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,969 - 6,976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Sn hatake merak etmeyin eurobondların ana yatırımcısı gavurlar.Hatta onlara öyle ayrımcılık yapılmış ki onlar ne kadar eurobond alırlarsa alsınlar , vergiden muaflar.En son kesik atılabilecek varlık gruplarındandır eurobond devlet benim emekli maaşıma kesik atar eurobonda atmaz.Çünkü asıl alacaklısı gavurlar.Gavur da parasını alamadımı isterse doğalgazını keser isterse buğday ithalatını keser canına okur.

Bakmayın borsa falan seviyorum arada risk alarak da giriyorum ama aslında çok sağlamcıyımdır.Benim aklıma gelen asıl problem devletin paraya kesik atması değil de amerika batsa dolara ne olur diye gelmişti.Sonra düşündüm dolar uluslararası rezerv para, sahibi de amerika değil özel bir banka olan FED .FED de uluslararası gizli parababalarının bankası.Dolar yerine blockchain bazlı dijital para gelse belli bir kurdan dolar da o paraya döndürülür olay değişmez.Misal mark bazında alman devleti size 40 yıllık bono sattı size 40 yıl faiz ödeyecek,mark euro oldu diye kesik atabilir mi euroya döner borç euro cinsinde ödenmeye devam eder.Ben o nedenle güven problemi yaşamamıştım.Tabi bilemem sizler karar vereceksiniz tabi.

Elinde doları olan varsa rahip brunson krizi gibi kısa süreli dolarda aşırı bir atak görürlerse bir dakka bile düşünmeden eurobonda dalabilirler o atakta tam alım zamanı olur.Hem dolar artışından para kazanmış olurlar hem de piyasa düzeldimi eurbond fiyatları normal seviyesine döner eurobondun nominal değerinden de para kazanırlar.Ha gene de yatırımcı tavsiyesi değil elbet.Ben eurobond yatırımcısı olmaya karar verenler açısından taktiksel bilgi babında yazıyorum bunları.Gerçi ben genç olsam 2045 vadeli alır geçerim bunlara takılmam bile bunlar işin ayrıntıları.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bakmayın borsa falan seviyorum arada risk alarak da giriyorum ama aslında çok sağlamcıyımdır.Benim aklıma gelen asıl problem devletin paraya kesik atması değil de amerika batsa dolara ne olur diye gelmişti.Sonra düşündüm dolar uluslararası rezerv para, sahibi de amerika değil özel bir banka olan FED .FED de uluslararası gizli parababalarının bankası.Dolar yerine blockchain bazlı dijital para gelse belli bir kurdan dolar da o paraya döndürülür olay değişmez.Misal mark bazında alman devleti size 40 yıllık bono sattı size 40 yıl faiz ödeyecek,mark euro oldu diye kesik atabilir mi euroya döner borç euro cinsinde ödenmeye devam eder.Ben o nedenle güven problemi yaşamamıştım.Tabi bilemem sizler karar vereceksiniz tabi.
    Onlar batmaz
    Batması için biri onlara askeri olarak saldırıp depolarda saklanan altın stokunun sahte olduğunu
    3000 yıl evveli Arşimet in deneyi ile insanlığa ispat etmesi lazım
    Dünyadaki halkları sendeki seçmen gibi de bi nevi
    Kabulü ile hareket edebilirsin

Durum böyle arkadaşlar eurobondda mutlaka aklınızın bir köşesinde bulunsun .2014 sonrası post bernanke dünyada eurobond çok kazandırdı bence daha da kazandıracak.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Onlar batmaz
    Batması için biri onlara askeri olarak saldırıp depolarda saklanan altın stokunun sahte olduğunu
    3000 yıl evveli Arşimet in deneyi ile insanlığa ispat etmesi lazım
    Dünyadaki halkları sendeki seçmen gibi de bi nevi
    Kabulü ile hareket edebilirsin
    Kesinlikle öyle sn moruk ben arkadaşların aklında soru işareti kalmasın diye yazdım.Onlar asıl dünyanın patronu nereye batacaklar,herşeyin sahibi onlar olacak zaten bu gidişle.

7. Eurobond konusunda katılıyorum güzel fırsatlar vardu 2-3 hafta öncesine kadar ben de yavaştan alım yapmaya başladım.Belki daha da aşağıya gelecek. Kendi topiği de var ilgi duyanlar bakabilir.

Jack Bogle yaşınız kadar % bond olmalı portföylerde diyor. Türkiye gibi enflasyonist ülkeleri hesaba kattığını düşünmüyorum bu oranı belirlerken. Biz de belki yaşımızın 1.5 katını Eurobond ve Altın'a bölebiliriz.

Degerli yorumlarınız icin cok tesekkurler arkadaslar
    Sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 872/1230 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •