Sayfa 873/1230 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,977 - 6,984 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn hatake merak etmeyin eurobondların ana yatırımcısı gavurlar.Hatta onlara öyle ayrımcılık yapılmış ki onlar ne kadar eurobond alırlarsa alsınlar , vergiden muaflar.En son kesik atılabilecek varlık gruplarındandır eurobond devlet benim emekli maaşıma kesik atar eurobonda atmaz.Çünkü asıl alacaklısı gavurlar.Gavur da parasını alamadımı isterse doğalgazını keser isterse buğday ithalatını keser canına okur.
    bende geçen ay ilkkez eurobonda yatırım yaptım cdsler 600 üzeriyken yabancı payının kaç olduğunu nereden görebiiliyoruz? Dibs %6 yabancı oranı diyorlar eurobondda kaç acaba.?

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Adımızın hakkını verelim ve genç beyaz yaka arkadaşlara bir de uyarı yapalım.

Benim gibi 40 ını devirmiş, kendisi ve ailesi için yeterli birikimi edinmiş kişilerin yorumlarını takip ederken şunu göz önünde bulundurun. Geçmişte tr şartlarına göre iyi para kazandık, güzel tasarruf yaptık, birikimlerimizi de nispeten iyi yönetip bir noktaya geldik. Bu nedenle tuzumuz kuru, yaşanacak kayıplar bizi pek zorlamaz. Ancak sizin gibi birikim hayatına 3-0 yenik başlayan arkadaşlar çok dikkatli olmalısınız. Hata yapma lüksünüz yok, sermayeyi kaybetmek demek, toparlamak için çok daha zorlu bir dönem demek olur.

Eskiden finansal piyasalarda çok iyi fırsatlar yakalandı. Bunu iyi değerlendirenler şu an iyi noktalarda. Bu nedenle benim gibi deneyimli ve finansal açıdan rahat arkadaşları takip ederken hayalci olmadan, fazla risk almadan hareket edin.

Yaşlı kurtların Geçmişte portföyünü iyi yönetmiş ve iyi karlar elde etmiş olması, şu anki kararlarının ya da görüşlerinin size uygun olduğunu göstermez. Mutlaka kendi durumunuza uygun bir strateji belirleyin.

Portföyünüzü çeşitlendirin, düzenli getiri peşinde koşun...yıllık enflasyon uzeri %10, ya da bist100 üstü %10 getiri hedefleyin...bunu hedeflerim, üstü olursa ne güzel diyin, ama bunun altına inmemeye çalışın...ortalamada bu kriterleri referans alabilirsiniz.
    Bu söylediklerinizle ilgili yakın zamandan örnek vereyim,

GE havacılık estrüsünde çalışanların %25'ini işten çıkartacak. Yaklaşık 13K çalışan çoğuda eminim mavi yakası beyaz yakası yüksek katmadeğerli çalışanlardır.
    https://twitter.com/WSJ/status/1257312520940818434

Shell 2. dünya savaşından beri ilkkez temettü vermeyecek

Tek bir gelir kaynağıyla çalışmak kadar, tek bir varlığa yatırım yapıp temettüsüyle geçinmeyi ummakta aynı riski içerir.
    Dediğiniz gibi riski de kazancı da çeşitlendirmek gerekir.

YTD

3. Merhaba eurobond nasıl alınır bundan da bahseder misiniz ?

Alıntı Originally Posted by Araçlı Yazıyı Oku
    Merhaba eurobond nasıl alınır bundan da bahseder misiniz ?
    Çok basit .Dolar hesabınız olacak.Bir de yatırım hesabınız.Ondan sonra vadeyi seçip istediğiniz kadar en az 1000 adet olmak üzere alabilirsiniz.İşbankasından bahsediyorum ,bazı bankalar minimum adedi daha fazla tutabiliyor.Misal 1000 adet 2045 vadeli almaya karar verdiniz bunu ilk satış fiyatından alamazsınız,her gün fiyatı değişir.O günkü fiyat misal 980 deolar olsun 1000 adedi 980 dolardan alabildiniz demektir.Bu da kupon faizi yüzde 4 olsun(6 ayda bir faiz yatar o yüzden kupon faizi yüzde 4 görürseniz şaşırmayın o 6 aylık faiz) yılda 2 kez dolar bazında 40 dolar hesabınıza yatacak demektir.2 kez 40 dolar yani toplamda 80 dolar yıllık faiz geliriniz 2045 e kadar alırsınız,2045 de de 1000 dolarınız hesaba geçer.Ama yarın paraya ihtiyacınız oldu yarın eurobondunuzu 900 dolara da satma durumu olabilir 1100 dolara da o artık CDS lere amerikan faizlerine göre değişebilir.Neticede aslında ilk gün paranızı bağladınız hiç bozmazsanız 2045 e kadar 25 yıl boyunca 80 dolar hiç değişmez.Ama yarın 1100 dolara çıksa sizin 80 dolar faiziniz oran olarak yüzde 6 ya falan düşebilir ya da 800 dolara düşse fiyat 80 dolar faiziniz oransal olarak yüzde 10 a çıkabilir.O yüzden her gün oluşan fiyata kirli fiyat denir.Evet arkadaşlar sahur sonrası kısaca aklıma gelenler bunlar.Pek kısa olmadı ya neyse)))))
    ,

2045 vadeli eurobondun faizine bakmadım.Şu anda örnek olarak o faizi yazdım her gün değişebilir o rakam .Şu anki fiyatı bankanızdan öğrenip faizinizi hesap edebilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
    https://www.memurlar.net/haber/90358...m-arazisi.html

Cauti abim yine hakli cikti

Gelecek tarimda,
    Tarim Hekts'da...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.memurlar.net/haber/90358...m-arazisi.html

Cauti abim yine hakli cikti

Gelecek tarimda,
    Tarim Hekts'da...

Syg,
    Fena kaçırdık hektaşı dudu hocam.
    alım satım için değil sadece siz kağıdı iyi biliyorsunuz diye soruyorum şu anki fiyat köpüklü mü sizce?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    Fena kaçırdık hektaşı dudu hocam.
    alım satım için değil sadece siz kağıdı iyi biliyorsunuz diye soruyorum şu anki fiyat köpüklü mü sizce?
    Ne vade ile aldiginiza bagli guzel abim..

Uzun vadeli alacaksak 2-3 aya yayip biriktirirdim ben olsam...

Kisa vadeye ise bir sey diyemem..

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 05-05-2020 saat: 10:31.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 873/1230 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •