Sayfa 9/1230 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Dış ticaret şirketleri için ne düşünüyorsunuz . Daha önce tecrübesi olan var mı?

Piyasa da iki tane var .
    Biri Pergamon dış ticaret biri de tgsas .

Bende Pergamon var.

Borsaya kote olduğundan bu yana

Brüt olarak 34 kuruş , 41 kuruş , 1 lira temettü vermiş . Bir yıl da yüzde 65 bedelsiz vermiş .
    Dört yılda . Şirketin vaadi kâr ettiğimiz müddetçe bunu hissedarlara dagitacagiz yönünde .

Oldukça sığ bir hisse günlük islem hacmi falan hep düşük . Bugün mesela 25 bin işlem olmuş .

Hissede yabancı oranı yüzde 14.

Patron İzmirli bir iş adamı .

Ege'nin tekstil sektörüne yön veren biri ve oradaki ihracatçılara ön ayak oluyor .

Ufak ufak topluyorum .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2. Bazen acemi olarak düşünüyorum da hiç hisse seçimine kafa yormayıp direk berkshire hissesi alıp geçmek daha mı mantıklı olur acaba , veya dividend kings tarzı bir fon. uzun vadeli temettü yatırımcılarının eski forumdaki başlığında 10 yıl önce en çok konuşulan hisselerden beşi migros ttkom petun ttrak mardin şu andaki durumları ortada. Diğer yandan 50 yıldır dolar bazlı temettüsünü arttıran şirketler var. Kafamda deli sorular.

3.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Grafik pahalı teorisine katılmıyorum ben, tabi sizin yatırım yaparken izlediğiniz yol budur saygı duyarım.

Türk Traktörün düşmesinin başlıca iki sebebi var.

1. ve en önemli sebebi ciddi şekilde pazar kaybetmeye başladı, bir sürü çinli hintli marka pazara girdi hatta yerli başka markaları satın aldılar. Şu an habire ürettiğini stoğa koyuyor, satamıyor. İhracatı da geriliyor.
    ....
    Grafik pahalı konsepti tam olarak yukarıdaki mantığa dayanıyor zaten...hatta konuyu anlatırken traktör den ve acı bir rekabetin gelmekte olduğundan bahsettik.

Yani, her boşluk zamanla doldurulur... kimseye buyur rahat rahat para kazan demezler.

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Dış ticaret şirketleri için ne düşünüyorsunuz . Daha önce tecrübesi olan var mı?

Piyasa da iki tane var .
    Biri Pergamon dış ticaret biri de tgsas .

Bende Pergamon var.

Borsaya kote olduğundan bu yana

Brüt olarak 34 kuruş , 41 kuruş , 1 lira temettü vermiş . Bir yıl da yüzde 65 bedelsiz vermiş .
    Dört yılda . Şirketin vaadi kâr ettiğimiz müddetçe bunu hissedarlara dagitacagiz yönünde .

Oldukça sığ bir hisse günlük islem hacmi falan hep düşük . Bugün mesela 25 bin işlem olmuş .

Hissede yabancı oranı yüzde 14.

Patron İzmirli bir iş adamı .

Ege'nin tekstil sektörüne yön veren biri ve oradaki ihracatçılara ön ayak oluyor .

Ufak ufak topluyorum .

Sn Tilki sakın yanlış anlama pergamon bende de var ve bu temettüyle bu fiyatlarda olmasını aklım almıyor, mutlaka bir nedeni vardır ama böyle birkaç yerde yazınızı okuyunca da reklam yapıyor falan demesinler dikkatli ol lütfen.

5.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Sn Tilki sakın yanlış anlama pergamon bende de var ve bu temettüyle bu fiyatlarda olmasını aklım almıyor, mutlaka bir nedeni vardır ama böyle birkaç yerde yazınızı okuyunca da reklam yapıyor falan demesinler dikkatli ol lütfen.
    Yoo yanlış anlamam .
    Amacım reklam falan da değil .
    Borsa tecrübesi fazla olan arkadaşlardan bilgi almaya çalışıyorum sadece .

Zamanında egs dış ticaret varmış . 2001 krizinde borsa dışına çıkmış . Gerçi egebank batınca çıkmış ama Pergamon da da böyle riskler var mı diye araştırıyorum .

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Yoo yanlış anlamam .
    Amacım reklam falan da değil .
    Borsa tecrübesi fazla olan arkadaşlardan bilgi almaya çalışıyorum sadece .

Zamanında egs dış ticaret varmış . 2001 krizinde borsa dışına çıkmış . Gerçi egebank batınca çıkmış ama Pergamon da da böyle riskler var mı diye araştırıyorum .

Öncelikle nezaketiniz için için teşekkürler.Ne risk var ben de bilmiyorum ama bir risk olmasa pergamon bu kadar ucuz olmaz diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Öncelikle nezaketiniz için için teşekkürler.Ne risk var ben de bilmiyorum ama bir risk olmasa pergamon bu kadar ucuz olmaz diye düşünüyorum.
    Konu sahibi cautionary arkadaştan özür dileyerek cevap vereyim.

Gözüken tek risk ihracatına aracı olduğu kuruluşların işlerinin bozulması .

Şuan için öyle bir riskte yok çünkü ilk çeyrekte karlılığıni artırdı . İhracat ülke için istenilen seviyede olmasada artmaya devam ediyor . İkinci çeyrek için de kârın artması çok olası .

Yüksek temettusunden ötürü zaten çok iyi bir fiyata gelmişti . Ben oralardan almamistim. Daha sonra 7 lerden almıştım temettü sonrası yine 7 lere gelmişti ama endeks çok düşünce oda nasibini aldı .
    Hatta iyi korudu bile kendini diyebilirim .

Neyse konuyu dagitmayayim dış ticaret şirketleri hakkında bilgisi olan varsa fikirlerine açığım nihayetinde.

Birde ben yazdım diye kimsenin psdtc almasını falan istemem öyle bir amacim yok .

8.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Konu sahibi cautionary arkadaştan özür dileyerek cevap vereyim.

Gözüken tek risk ihracatına aracı olduğu kuruluşların işlerinin bozulması .

Şuan için öyle bir riskte yok çünkü ilk çeyrekte karlılığıni artırdı . İhracat ülke için istenilen seviyede olmasada artmaya devam ediyor . İkinci çeyrek için de kârın artması çok olası .

Yüksek temettusunden ötürü zaten çok iyi bir fiyata gelmişti . Ben oralardan almamistim. Daha sonra 7 lerden almıştım temettü sonrası yine 7 lere gelmişti ama endeks çok düşünce oda nasibini aldı .
    Hatta iyi korudu bile kendini diyebilirim .

Neyse konuyu dagitmayayim dış ticaret şirketleri hakkında bilgisi olan varsa fikirlerine açığım nihayetinde.

Birde ben yazdım diye kimsenin psdtc almasını falan istemem öyle bir amacim yok .

Sn Tilki
    Önemli bir konu bu şirketler
    Bugün iyi yarin ne olacak sorusu
    Sanayi şirketi değiller
    Kaba tabirle iki masa iki sandalye şirketigibi
    Şirketi mal varlığı toprağı malı mülkü arazisi alt yapısı yok çoğunun
    Goldaş vardı bir zamanlar
    Battı gitti
    Yanlış algılıyor olabilirim ama
    Bana sıcak gelmiyorlar
    İçim rahat değil bu tür senetlerde

Sayfa 9/1230 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon