Sayfa 905/1230 İlkİlk ... 4058058558959039049059069079159551005 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,233 - 7,240 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim - fazla merak iyi değil -
    yinede ihtiyacınız kadar altın bozdurup devam mı edeceksiz. TL hala illüzyon mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Şu durumda gram altın ya da yabancı paranın Türk Lirasına çevrilme işi bitmiştir. Yabancı para ile ya da gram altın ile alış veriş etmek daha uygun olacak. Az önce uygun fiyata sahibinden satılık doğrudan gram altınları görmeye başladım
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Sn. Cauti başta olmak üzere tüm forum üyelerine huzurlu ve mutlu bayramlar dilerim.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Huzurla ve sağlıkla nice bayramlara inşallah.

Huzur sizin için neredeyse orada olabilmenizi diliyorum. Bu bazen büyük ve kalabalık bir sitedeki evinizde olur, bazen de bir köy evinde, kuzinenin karşında olur. Yüreğiniz nereye götürüyorsa oraya gidebilecek irade ve güç nasip etsin Rabbim.

3. Üzerinden 50 sene geçmiş ama değişen hiç birsey yok.

https://nextcloud03.webo.hosting/s/WYTN3qaR6ZrHzfc

Maalesef son kararla alın teri ile biriktirdiği yatırımlarının erimesini istemeyen vatandaşın iş daha da zorlaştı. Bu durumda gidip fiziki altın alıp kenara atacak veya parası TL de durdukça her gün eriyecek. Borsa desen herkesin becerebileceği bir yatırım aracı değil
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    hükümetin hedefi resmen bizmişiz resmen.
    bono ve dolarla altın/gümüş alıp satıyordum.
    finans kartelimizi engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar

---
    herkese iyi bayramlar dilerim...
    Son düzenleme : Trade Shark; 24-05-2020 saat: 14:56.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Ben de petkim konusunda nacizane olarak sahiplik kriterinin ön plana çıktığını düşünüyorum...
    Bi de son bir kac gündür goody dikkatimi cekti... anladigim kadariyla bu lisans odemelerinin toplu iadesini borclarini azaltma yonunde kullandiklarindan finansal durumlari daha iyi olmus net kar marjlari artmis serbest nakit akisi yukselmis...
    Acaba takip eden arkadaslar yorumlayabilir mi... bu odeme tek seferlik oldugundan etkisi bundan ibaret mi kalir yoksa artik yurtdisina lisans ucreti odememe gibi durumlar mi var... anladigim kadariyla yatirimcisi uzun vadede mutsuz acaba burda da sahiplik kriteri mi dikkate alinmali...
    Degerli yorumlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim mutlu saglikli bayramlar dilerim ... saygilar
    iyi bayramlar

ben PETKMdeki fiyati mevcut ve yakin donem gecmis kar ve borcluluk durumuna gore makul buluyorum. Gelecege yonelik beklentiler nedeniyle daha yuksek fiyatlama bekleyen yatirimcilari olabilir ama sahsen mevcuda bakmayi daha garantili goruyorum.

GOODY ise mart-nisan civari oldukca ucuzken fark etmistim. basligina da yazmis ancak yanit alamamistim. orada canimi sikan husus sirketin dava sonrasi geri aldigi lisans ucretinin kaynaginin sirketin ana ortagi olmasi oldu. yani dun sisirilmis lisans ucretiyle para ceken ana ortak yarin baska bir sey yapabilir dusuncesiyle uzak durmustum sirketten. su anda makul-ucuz bir fiyatlamasi var bence.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. Son alınan kambiyo vergisi kararı çok hatalı olmuş. Bu karar sadece Kapalıçarşı’ya yarar. İnsanları bankadan paralarını çekip kuyumcudan fiziki altin almaya zorluyorlar.
    Halbuki para bankada dursa her türlü ekonomiye dahil oluyordu.
    Bundan sonraki aşamada altin/döviz alımının yasaklanması.
    Karaborsaya dönüş.

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Sn Dudu’nun güzel bir sözü vardı. En iyi yatırım akşam rahat uyuduğun yatırımdır.

O egeli ben değilim

Sayfa 905/1230 İlkİlk ... 4058058558959039049059069079159551005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •