Sayfa 92/1230 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 729 - 736 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dun aksam Taner Ozarslan'i dinledim.
    Ozetle sunu diyor:
    Dolari kacirdi iseniz oradaki gelir kaybini ancak Bist'den cikarabilirsiniz.
    "Favok marji yillik enflasyon uzerinde olanlari, mesela %20 ve uzeri olan sirketleri ayiklayin. Yaklasik 70 kadar sirket cikar. Sonra bunlarin icinden ihracat geliri olanlari bulun bu da 20 kadar sirket olur. Arkasindan borcluluk durumuna gore siralayin ve ilk 5-10 kadar sirkete en az 1 yilligina gonul rahatligi ile paranizi yatirin."

Syg,

Kısa bi araştırma yaparak baktığımda bunları buldum. Herkes bildiklerini paylaırsa güzel olur.
    FAVÖK marjı
    EGEEN %34
    ULUSE %24
    SODA %19
    POLTK %19
    ASELS %18

Benim bildiklerim bunlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Kısa bi araştırma yaparak baktığımda bunları buldum. Herkes bildiklerini paylaırsa güzel olur.
    FAVÖK marjı
    EGEEN %34
    ULUSE %24
    SODA %19
    POLTK %19
    ASELS %18

HEKTS %35.50
    FROTO % 9.30

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    FAVÖK marjı
    EGEEN %34
    ULUSE %24
    SODA %19
    POLTK %19
    ASELS %18

LOGO %25
    KRONT %25 (Bu orana son çeyrek bilançolarında ulaşıyor işleyişi gereği.)

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dolari nereden alip nereden satacagiz?
    Bu arada TL faizinde ne aliyoruz?
    Borsa ayri bi mecra.
    Syg,
    Ben de onu diyorum. Son mu buralar? Yoksa aralık 2014 Rusya krizinin benzeri olabilir mi? Rusya %12 reel faiz vererek doları düşürmüştü. Bizde karşılığı %28.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Ttkom sanayi şirketi olmasada izlemekte fayda var. Favök marjı %40,9 ayrıca iga yüklenicileri yeni bir şirket kurdu. Ttkom bu bu şirkete verlecektir. Bekleyip görelim.

6. Favök marjı

TRAKYA CAM-%22.2(sodadan iyi olması enterasan)
    SASA POLYESTER-%13.64(iyi değilmiş)

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dolari nereden alip nereden satacagiz?
    Bu arada TL faizinde ne aliyoruz?
    Borsa ayri bi mecra.
    Syg,

Pİyasada doları yenmek neredeyse imkansızlaştı , 5 ekim 2016 faiz dolara karşı deger kaybetmeye başladı faizden dolara geçmek için 2017 6. ay ideal zamanmış tabi ogünlerde bunu bilemezdik geriye bakarak söylüyoruz

şuanki duruma bakınca 32 günlük mevduat yapıp faiz geliriyle dolar almak mantıklı görünüyor ne zaman mevduat faizleri yüksek performans gösterirse yavaş yvaş faiz tarafında agırlık arttırılabilir

faiz dolar tarafı her zaman kademeli geçiş için fırsat veren bir piyasadır dikkatli takip eden geçişlerde her zaman fırsat yakalar

borsa tarafı zaten aylık birikimlerle toplamaya devam lakin düzenli kar eden ve karını devamlı arttıran şirketleri toplamak kaydıyla

KAR OLMAYAN YERDE KAZANÇ OLMAZ , para kazanmayan şirketin gözünün yaşına bakmıyacaz (en fazla 2 bilanço dönemi fırsat

tanıyacaz )yok büyük marka yok türkiyenin geleceği demeden şirkete aşık olmadan şutlayıp geçecez

işleri düzeltirse bizde ilişkimizi tekrar gözden geçiririz

8. Bilişim sektöründe marjlar yüksektir zaten. Logo’nun ihracatı var mı ki ? Kront’u biliyoruz ama.

Sayfa 92/1230 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •