Sayfa 922/1230 İlkİlk ... 4228228729129209219229239249329721022 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,369 - 7,376 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Cautionary hocam, ben sizin ilgilenmediğiniz hisselerle ilgili yorumunuzu sormak istemem ama bu son pandemi düşüşünde beğendikleriniz arasında TUKAS da vardı diye hatırlıyorum? Fiyat olarak cazip yerlere gelmeye başladı, göz attınız mı hiç?

2.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Cautionary hocam, ben sizin ilgilenmediğiniz hisselerle ilgili yorumunuzu sormak istemem ama bu son pandemi düşüşünde beğendikleriniz arasında TUKAS da vardı diye hatırlıyorum? Fiyat olarak cazip yerlere gelmeye başladı, göz attınız mı hiç?
    Allah muhafaza...tatgıda ile karıştırdınız galiba, gerçi o da 2 sene önce filandı.

Arkadaşlar lütfen ilgilendiğiniz hisselerin grafiklerine bakın, 1-3-5-10 hatta 20 yıllık...gidebildiğimiz kadar geriye gidin. Bir hisse spekülatörlerin oyuncağı olmuşsa uzak durun derim. Tukaş önceden nasıldı çok iyi bilmiyorum, ama son 1 yıldır adamların elinde oyuncak olmuş durumda...lütfen uzak durun böyle hisselerden,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    TUKAS

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Allah muhafaza...tatgıda ile karıştırdınız galiba, gerçi o da 2 sene önce filandı.

Arkadaşlar lütfen ilgilendiğiniz hisselerin grafiklerine bakın, 1-3-5-10 hatta 20 yıllık...gidebildiğimiz kadar geriye gidin. Bir hisse spekülatörlerin oyuncağı olmuşsa uzak durun derim. Tukaş önceden nasıldı çok iyi bilmiyorum, ama son 1 yıldır adamların elinde oyuncak olmuş durumda...lütfen uzak durun böyle hisselerden,
    Muhtemelen tatgıda ile karıştırıyor olabilirim evet...

Benim temel olarak beğendiğim ve bulunduğu iş kolu ile de takip ettiğim hisselerdendi ama hacimlü düşmesi ve ky nın da çok fazla girmesi yatırım fikrinden uzaklaştırdı.

Spekülatör kısmında hemfikiriz ama spekülatör olmayan hissede o kadar zor ki, hocam. Uyarı için teşekkürler, uzaktan izlemeye devam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku

Benim temel olarak beğendiğim ve bulunduğu iş kolu ile de takip ettiğim hisselerdendi ama hacimlü düşmesi ve ky nın da çok fazla girmesi yatırım fikrinden uzaklaştırdı.

Spekülatör kısmında hemfikiriz ama spekülatör olmayan hissede o kadar zor ki, hocam. Uyarı için teşekkürler, uzaktan izlemeye devam
    Oltanin ucunda da bir yem veya yem gorunumlu bir sey oluyor

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku

Aslında spekülatör diyoruz ama, kastettiğimiz kumarbazlar...cebinde 3-5 milyon olan 2-3 kumarcı bir araya gelip, piyasa değeri düşük hacimsiz kağıtlarda istediği gibi at koşturuyor...zaten grafiğe bakınca, bu tür kumarbazların eline düşmüş kağıtlar belli ediyor kendini...yoksa hemen her kağıtta büyük küçük pek çok spek vardır..biz de bir nevi küçük spek sayılırız.

Burada önemli olan, kağıdın kontrolünün bu kumarbazların eline geçip, istedikleri gibi hisse hareketlerine yön veriyor olması...bu hisselerden uzak durmaya çalışmak lazım.

Not: bu arada tat gıda da tukaş daki hareketlilikten sonra paralel hareket etmeye başladı,,aynı grup o hisseye de dadanmış olabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    TUKAS tahtası iki günlüğüne kapatıldı.

Sayfa 922/1230 İlkİlk ... 4228228729129209219229239249329721022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri