Sayfa 923/1230 İlkİlk ... 4238238739139219229239249259339731023 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,377 - 7,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn Cautionary, endeks 107kya dayandi. Tum dunya borsalari ne haber gelirse gelsin pozitif yolda israrla devam ediyor, ve bu vurdumduymazlik beni acikcasi tedirgin etmeye basladi.
    Genel olarak 2 ceyrek bilanco aciklamalarina kadar endeks konusunda dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Sn Cautionary, endeks 107kya dayandi. Tum dunya borsalari ne haber gelirse gelsin pozitif yolda israrla devam ediyor, ve bu vurdumduymazlik beni acikcasi tedirgin etmeye basladi.
    Genel olarak 2 ceyrek bilanco aciklamalarina kadar endeks konusunda dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim.
    Bir düşüncem yok. Bazen, bilmiyorum da diyebilmek lazım..Forum dışında da çok soran oluyor...ne oluyor, borsa her şeye rağmen çıkıyor, hangi hisseleri alalım vs.

Diyorum ki, başta ABD borsaları olmak üzere, sonuçta önderliği orası yapıyor, tüm dünya borsalarında rasyonellikten uzak hareketler var..böyle dönemlerde mümkün olduğunca piyasadan uzak durabilmek lazım,

Biliyorsunuz, salgın konusunda en olumlu düşünenlerden biriydim...hatta, eller titrerken 90 bin altında kademe kademe ger gün alım yaptım, buraya da yazdım anlık olarak. Ancak salgın benim beklentilerimden daha negatif seyretti, ama piyasa tepkisi beklentilerinden çok daha olumlu oldu.

Sonuçta Piyasa beklentilerime göre çok agresif hareket ediyor, bu nedenle son dönemlerde nispeten uzaktan seyrediyorum. Şunu da unutmayalım, olay bize özgü değil. Hatta, biz yurt dışına göre nispeten daha makul hareket ediyoruz da denebilir.

Not: borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Bu arada, Ulusoy un larımın yarısını 9 TL civarı verdim...nerdeyse her gün 1-2 kez devre kesiyor...böyle devam ederse kalan yarısını da verir, tamamen çıkarım kağıttan...ortalama maliyetim 3,5 civarıydı, kumarbazlar dadanmasa 20 TL ye kadar satmayabilirdim.

Diğer yüzakı hissem devada pozisyonlarımı koruyorum, bir ara o da saçmalıyordu, son günlerde durumu toparladı...makul hareket etmeye başladı, umarım böyle devam eder de yıllarca tutmaya devam ederim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    ULUUN

- Günlük grafik.

- Fibonacci düzeltme seviyeleri.

- Sıfır noktası ile 1nci dalga arası zaman analizi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    DEVA

- Günlük grafik.

- Fibonacci düzeltme seviyeleri.

- Sıfır noktası ile 1nci dalga arası zaman analizi.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir düşüncem yok. Bazen, bilmiyorum da diyebilmek lazım..Forum dışında da çok soran oluyor...ne oluyor, borsa her şeye rağmen çıkıyor, hangi hisseleri alalım vs.

Diyorum ki, başta ABD borsaları olmak üzere, sonuçta önderliği orası yapıyor, tüm dünya borsalarında rasyonellikten uzak hareketler var..böyle dönemlerde mümkün olduğunca piyasadan uzak durabilmek lazım,

Biliyorsunuz, salgın konusunda en olumlu düşünenlerden biriydim...hatta, eller titrerken 90 bin altında kademe kademe ger gün alım yaptım, buraya da yazdım anlık olarak. Ancak salgın benim beklentilerimden daha negatif seyretti, ama piyasa tepkisi beklentilerinden çok daha olumlu oldu.

Sonuçta Piyasa beklentilerime göre çok agresif hareket ediyor, bu nedenle son dönemlerde nispeten uzaktan seyrediyorum. Şunu da unutmayalım, olay bize özgü değil. Hatta, biz yurt dışına göre nispeten daha makul hareket ediyoruz da denebilir.

Not: borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde.
    " borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde." not olarak kurduğunuz cümle çok önemli. Bist100 de bir çok hissede gerçekten saçma sapan hareketler oluyor, SPK ve piyasayı denetleyen kuruluşlar bu operasyonlara son aşamada iş işten geçtikten sonra dahil oluyorlar. Operasyon yapanlar kazandıkları parayı nereye koyacaklarını düşünürken kısa vadede çok para kazanmak isteyen ky'ler hüsrana uğruyor. Bir kaç kişiye komik sayılacak 6 ay yasak geliyor. Gerçekten çok yazık. Saygılar.

Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    " borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde." not olarak kurduğunuz cümle çok önemli. Bist100 de bir çok hissede gerçekten saçma sapan hareketler oluyor, SPK ve piyasayı denetleyen kuruluşlar bu operasyonlara son aşamada iş işten geçtikten sonra dahil oluyorlar. Operasyon yapanlar kazandıkları parayı nereye koyacaklarını düşünürken kısa vadede çok para kazanmak isteyen ky'ler hüsrana uğruyor. Bir kaç kişiye komik sayılacak 6 ay yasak geliyor. Gerçekten çok yazık. Saygılar.
    En kısa sürede insanlarımızın kısa yoldan zengin olma hayalinden kurtulup gerçekçi düşünmeye yönele bilmesini diliyorum. Gerçekten tüm içtenliğimle bunu istiyorum. Bu hayalleri kullanıp zengin olan konuşmayı bile beceremeyen bir kaç "çakalın" bu hayatı bu kadar rahat yaşaması koyuyor bana.

Saygılar.
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Tesekkur ederim

Sayfa 923/1230 İlkİlk ... 4238238739139219229239249259339731023 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •