Sayfa 924/1230 İlkİlk ... 4248248749149229239249259269349741024 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,365
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

2. Dünyada gerçekten ilginç gelişmeler oluyor her konuda. Sanki bazı şeyler yeniden şekillenecek gibi. Bizlerin bu konuda doğru yorum yapıp ona göre yol çizmemiz elzem. Bu süreçte umarım hepimiz doğru yerde olur kazançlı çıkarız.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir düşüncem yok. Bazen, bilmiyorum da diyebilmek lazım..Forum dışında da çok soran oluyor...ne oluyor, borsa her şeye rağmen çıkıyor, hangi hisseleri alalım vs.

Diyorum ki, başta ABD borsaları olmak üzere, sonuçta önderliği orası yapıyor, tüm dünya borsalarında rasyonellikten uzak hareketler var..böyle dönemlerde mümkün olduğunca piyasadan uzak durabilmek lazım,

Biliyorsunuz, salgın konusunda en olumlu düşünenlerden biriydim...hatta, eller titrerken 90 bin altında kademe kademe ger gün alım yaptım, buraya da yazdım anlık olarak. Ancak salgın benim beklentilerimden daha negatif seyretti, ama piyasa tepkisi beklentilerinden çok daha olumlu oldu.

Sonuçta Piyasa beklentilerime göre çok agresif hareket ediyor, bu nedenle son dönemlerde nispeten uzaktan seyrediyorum. Şunu da unutmayalım, olay bize özgü değil. Hatta, biz yurt dışına göre nispeten daha makul hareket ediyoruz da denebilir.

Not: borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde.
    Sayın Cautionary,

Siz finans dünyasında uzun zaman geçirmiş tecrübeli birisiniz. Neden böyle şüphecisi yaklaşım sergilediğinizi anlamadım. Borsalar merkez bankalarının karşılıksız bastıkları trilyonlarca dolar sayesinde yükseliyor. Gerçek bu değil mi? Ayrıca tahvil, petrol, altın vb.. şeyler de yükseliyor. Sizin çok daha iyi bildiğinizden eminim. Cesaretli olup oyunda sonuna kadar kalabilen köşeyi döner diye düşünüyorum.
    Ama diğer taraftan büyük buhrana eşdeğer bir kriz de yaşanıyor. Tam tersine piyasalar şelale benzeri düşerse de açıklaması bu kriz olur. Yani piyasaları zıt taraflara çeken çok ender görülen muazzam olaylar var. İki tarafı keskin kılıç gibi. İşi bilmeyenin doğranması işten bile değil. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi gerek burada gerekse twiterda biraz daha sıklaştırırsanız memnun olurum.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir düşüncem yok. Bazen, bilmiyorum da diyebilmek lazım..Forum dışında da çok soran oluyor...ne oluyor, borsa her şeye rağmen çıkıyor, hangi hisseleri alalım vs.

Diyorum ki, başta ABD borsaları olmak üzere, sonuçta önderliği orası yapıyor, tüm dünya borsalarında rasyonellikten uzak hareketler var..böyle dönemlerde mümkün olduğunca piyasadan uzak durabilmek lazım,

Biliyorsunuz, salgın konusunda en olumlu düşünenlerden biriydim...hatta, eller titrerken 90 bin altında kademe kademe ger gün alım yaptım, buraya da yazdım anlık olarak. Ancak salgın benim beklentilerimden daha negatif seyretti, ama piyasa tepkisi beklentilerinden çok daha olumlu oldu.

Sonuçta Piyasa beklentilerime göre çok agresif hareket ediyor, bu nedenle son dönemlerde nispeten uzaktan seyrediyorum. Şunu da unutmayalım, olay bize özgü değil. Hatta, biz yurt dışına göre nispeten daha makul hareket ediyoruz da denebilir.

Not: borsa maalesef 30-40 kağıt dışında zıvanadan çıkmış durumda...SPK burada en büyük suçlu...gün gelir, devran döner, umarım bu durumda sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri hesap verir mahkemelerde.
    Daha önce hisse senedi portföyünü koruma amaçlı VIOP'ta U30 sözleşmesi yaptığınızı ve buna da 5/22 EMA yardımıyla karar verdiğinizi yazmıştınız. Yanlış hatırlamıyorsam koruma amacı dışında da vadeli işlemler yaptığınızı da yazmıştınız.

Peki, teknik sinyal dışında karar vermenize etki eden başka birşey oluyor mu? Örneğin, son günlerde ABD'de yaşananları dikkate alarak vadeli işlem yapıyor musunuz? Ya da şöyle sorayım: Takip ettiğiniz teknik sinyal gelmese bile ülke ya da dünya konjonktürünü değerlendirerek kısa/uzun pozisyon alır mısınız? Mevcut bir pozisyonu kapatır mısınız?

5.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary,

Siz finans dünyasında uzun zaman geçirmiş tecrübeli birisiniz. Neden böyle şüphecisi yaklaşım sergilediğinizi anlamadım. Borsalar merkez bankalarının karşılıksız bastıkları trilyonlarca dolar sayesinde yükseliyor. Gerçek bu değil mi? Ayrıca tahvil, petrol, altın vb.. şeyler de yükseliyor. Sizin çok daha iyi bildiğinizden eminim. Cesaretli olup oyunda sonuna kadar kalabilen köşeyi döner diye düşünüyorum.
    Ama diğer taraftan büyük buhrana eşdeğer bir kriz de yaşanıyor. Tam tersine piyasalar şelale benzeri düşerse de açıklaması bu kriz olur. Yani piyasaları zıt taraflara çeken çok ender görülen muazzam olaylar var. İki tarafı keskin kılıç gibi. İşi bilmeyenin doğranması işten bile değil. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi gerek burada gerekse twiterda biraz daha sıklaştırırsanız memnun olurum.
    Köşe dönmek diye bir şeye inanmıyorum. enflasyon üzeri makul getiri, her yıl istikrarlı bir şekilde tutturulabilirse.,15-20 yıl gibi bir vadede normalden erken, ikinci bir emeklilik imkanı elde edilebilir düşüncesindeyim...buna köşe dönmek denirse evet, yoksa 3-5 yılda voleyi vurayım, sonra kazandığım parayı yiyeyim diye düşünenlerin %99 u, acıklı bir sonla karşılaşıyor.

Öte yandan, finansal piyasalarda en kolay şey, olan bir harekete bahane uydurmaktır...yani, neden yükseldiğimiz konusunda güzel bir makale rahatlıkla yazabilirim...önemli olan bunu öngörebilmek, bu doğrultuda pozisyon alabilmek, dolayısıyla bundan para kazanmak...gerisi hikaye olarak kalıyor maalesef.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Yuri Gagarin Yazıyı Oku
    Daha önce hisse senedi portföyünü koruma amaçlı VIOP'ta U30 sözleşmesi yaptığınızı ve buna da 5/22 EMA yardımıyla karar verdiğinizi yazmıştınız. Yanlış hatırlamıyorsam koruma amacı dışında da vadeli işlemler yaptığınızı da yazmıştınız.

Peki, teknik sinyal dışında karar vermenize etki eden başka birşey oluyor mu? Örneğin, son günlerde ABD'de yaşananları dikkate alarak vadeli işlem yapıyor musunuz? Ya da şöyle sorayım: Takip ettiğiniz teknik sinyal gelmese bile ülke ya da dünya konjonktürünü değerlendirerek kısa/uzun pozisyon alır mısınız? Mevcut bir pozisyonu kapatır mısınız?
    Vadeli işlemlerde, gerek koruma amaçlı, gerekse Trade amaçlı işlemlerimde büyük oranda teknik sinyallerle hareket ediyorum...istisnalar mutlaka oluyor..

Orta/Uzun vade hisse yatırımı için pozisyon alma, pozisyon arttırma/azaltma için apayrı kriterlerim var...o tarafta teknik sinyallerle hareket etmiyorum pek...yani vadeli işlemlerde tekniğin ağırlığı %90, temel analiz %10 ise...uzun vade hisse yatırımında teknik %10, temel %90 diyebilirim(yurt dışı, psikoloji, yabancı takas gibi ek analizlerin etkisini ihmal etiğimiz durumdaki ağırlıklar)
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Bu hayalleri kullanıp zengin olan konuşmayı bile beceremeyen bir kaç "çakalın" bu hayatı bu kadar rahat yaşaması koyuyor bana.

Saygılar.
    Bu düzen hep böyleydi ve hep böyle olmaya devam edecek. Bu sadece borsa ile ilgili değil. Hayatın bütün alanları böyle maalesef ve hiç değişmeyecek. Mesela iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz ve tek yeteneği topa falso vermek olan bir güruhun milyon dolarlar içinde yüzmesi. Ne zaman ki toplum bilinci belli bir seviyeye çıkar ve bazı şeylere figüran olmaktan vaz geçer; belki o zaman bir şeyler hallolur.

8. Endeks ile ilgili bir değerlendirme yapmanız mümkün mü acaba? 109'un üzerine de attık, 120 binden tekrar döner mi; ya da 110'da takılır mı? Bu dönemde bir değerlendirme yapmak da zor muhtemelen, çok agresif hareketler oluyor piyasada ama yine de önümüzü daha rahat görebilmek için fikir verebilirseniz çok memnun olurum.

Sayfa 924/1230 İlkİlk ... 4248248749149229239249259269349741024 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •