Sayfa 928/1230 İlkİlk ... 4288288789189269279289299309389781028 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,417 - 7,424 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    tesekkurler yanitiniz icin ancak bigparadaki fiyatlar duzeltilmis fiyat, isyatirimsa bir hissenin belli araliktaki fiyatlari, tum hisselerin ayni tarihteki fiyatlari degil.
    Buradaki "Bülten Verileri" alanından indirebilirsiniz, yanlış bakmadıysam düzeltilmemiş fiyatlar

https://www.borsaistanbul.com/verile...asasi-verileri

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Buradaki "Bülten Verileri" alanından indirebilirsiniz, yanlış bakmadıysam düzeltilmemiş fiyatlar

https://www.borsaistanbul.com/verile...asasi-verileri
    cok tesekkur ederim. fiyatlar duzeltilmemis haklisiniz.

bir hisse secim algoritmamin backtesting ini yapacaktim, sorguyla gun secip ziple indirmek ve excel dosyasinin random sekmelerinde olmasi kullanisliligini bitiriyor benim icin. ama tam olarak istedigim veri icerigi buydu tekrar tesekkurler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    Herkese merhaba

Forumda dolanırken denk geldim, çok güzel bir fikirmiş. Çok teşekkür ederim emeği geçen herkese.

22 yaşındayım öğrenciyim. Memur çocuğuyum, ailem harcamam için belli bir miktar veriyor ve değerlendirme hakkını tamamen bana veriyor.(bireysellik konusunda küçüklüğümden beri hep bir destek ve güven içerisindelerdi sağolsunlar.)

2 ay önce borsayla ilgilenmeye başladım, fuzuli harcamalarımdan arttırarak kendimi denemek ve erken pişmek niyetindeyim.

Şimdilik düşük fiyasadan girdiğim için kardayım her hissemde ama bunun özel koşula bağlı olduğunu bildiğim için konular arasında tecrübelileri kovalıyor, araştırmalar yapıyorum.

İlk konudan başladım yavaş yavaş okuyorum.

Bize ne bundan diyen olursa; çok ihtiyacım olan bir konuydu, ailemin ve çevreminde yakından uzaktan alakası olmaması sebebiyle yaşça büyük tecrübeli abi ablalara ihtiyaç duyarken burayı keşfetmekten duyduğum mutluluğu ve şükranı paylaşmak diyelim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sende kendimi gördüm. Bende memur çocuğuyum. Çocukluğumdan beri biriktirmeyi seven bir insanım. Asla bütün paramla bir harcama yapmayı sevmem, kenarda illa 3-5 kuruş param olacak. 18'imden sonra borsaya merakım oluştu. İlk alışımı 21 yaşındayken yapmıştım.

O zaman zarfında donanım haberde borsa konusunda herkese temettü nedir, uzun vadeli yatırım nasıldır gibi sorular sorup, sağlam hisseler nelerdir onları not alıyordum.

Sonra hisse.net'i öğrendim. Halil buhur (o zamanlar bende emeği çoktur) öncülüğünde uzun vade yatırım konusu vardı. Çok değerli insanlar tanıdım, çok önemli konular konuşuldu, durum tespitleri yapıldı.

Benim yatırım anlayışım ile birebir örtüşen bir konuydu. O dönem portföyümün temellerini oluşturdum. Öğrenci olarak başladığım için ufak miktarla başladım. Bazen diyorum ki gelirim yüksek olsaydı o dönem, şu an bambaşka bir hayat yaşıyor olabilirdim.

Yaşım ortaya çıkacak ama o dönem 2'lerden aldığım hekts, bölünmeden önce 7'lerden aldığım asels hala duruyor portföyde. Tabi zamanla yeni alımlar yaptığım için ortalamam daha yüksek.

Neyse uzattım yine. O zaman o konu neyse şimdi bu konuda çok önemli benim gözümde. Hatta zamanla her şeyin geliştiği gibi bu konuda daha gelişmiş hali diyebilirim. Yaşın genç ve önünde kocaman bir gelecek var. Buranın kıymetini bil ve öğrenmeye hep devam et.

Hayatta ve borsada huzurlu ve kazançlı olman dileğiyle.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Sende kendimi gördüm. Bende memur çocuğuyum. Çocukluğumdan beri biriktirmeyi seven bir insanım. Asla bütün paramla bir harcama yapmayı sevmem, kenarda illa 3-5 kuruş param olacak. 18'imden sonra borsaya merakım oluştu. İlk alışımı 21 yaşındayken yapmıştım.

O zaman zarfında donanım haberde borsa konusunda herkese temettü nedir, uzun vadeli yatırım nasıldır gibi sorular sorup, sağlam hisseler nelerdir onları not alıyordum.

Sonra hisse.net'i öğrendim. Halil buhur (o zamanlar bende emeği çoktur) öncülüğünde uzun vade yatırım konusu vardı. Çok değerli insanlar tanıdım, çok önemli konular konuşuldu, durum tespitleri yapıldı.

Benim yatırım anlayışım ile birebir örtüşen bir konuydu. O dönem portföyümün temellerini oluşturdum. Öğrenci olarak başladığım için ufak miktarla başladım. Bazen diyorum ki gelirim yüksek olsaydı o dönem, şu an bambaşka bir hayat yaşıyor olabilirdim.

Yaşım ortaya çıkacak ama o dönem 2'lerden aldığım hekts, bölünmeden önce 7'lerden aldığım asels hala duruyor portföyde. Tabi zamanla yeni alımlar yaptığım için ortalamam daha yüksek.

Neyse uzattım yine. O zaman o konu neyse şimdi bu konuda çok önemli benim gözümde. Hatta zamanla her şeyin geliştiği gibi bu konuda daha gelişmiş hali diyebilirim. Yaşın genç ve önünde kocaman bir gelecek var. Buranın kıymetini bil ve öğrenmeye hep devam et.

Hayatta ve borsada huzurlu ve kazançlı olman dileğiyle.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öncelikle Teşekkür ederim, benimde amacım öğrenmeyi sürdürmek.

Hayat boyu tek bir alanda gelişmeyi başarılı olmak olarak görmüyorum.(her çiçekten bal almaktan bahsetmiyorum, ilgi alanları sahibi olup kendini dallandırmaktan bahsediyorum.)

Erken emeklilik benim kariyer planıma uymasada hayat anlayışıma uyuyor. Umarım 40 larımda ya da 50 lerimde bende kendi birikimini kendi yönetecek ekonomik okur yazarlığa kavuşurum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,988
    Sn Harita guzel toparlamis..

Itibar puanini da kapti benden..

Benim eklemek istedigim bir nokta da su ki borsa yatirimciligi da hayat gibidir, inisli cikisli uzun bir yolculuk...

Insanin basarili olmak icin once kendisini tanimasi gerekir, eski yunan feylezoflarinin dedigi gibi "know thyself"

Karekter olarak zayif ve kuvvetli yonlerini bilmesi cok onemlidir. Sabir en onemli erdem ve kisilik ozelliklerinden birisidir bu yolda..

Gencken baslayanin zaman sermayesinin cok olmasi nedeni ile hayati onemde bir goreceli avantaji vardir..

Zamanla belli bir tecrube seviyesine gelinir, daha az hatalar yapilir ve hedefe ulasilir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    cok tesekkur ederim. fiyatlar duzeltilmemis haklisiniz.

bir hisse secim algoritmamin backtesting ini yapacaktim, sorguyla gun secip ziple indirmek ve excel dosyasinin random sekmelerinde olmasi kullanisliligini bitiriyor benim icin. ama tam olarak istedigim veri icerigi buydu tekrar tesekkurler.
    Hangi tarih aralığındaki fiyatlara ihtiyacınız var?

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hangi tarih aralığındaki fiyatlara ihtiyacınız var?

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
    hisselerin aybasi $ bazli piyasa degerlerine ihtiyacim var spesifik olarak. 2008 sonrasi gidebildigi en eski yere kadar kabulum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    Öncelikle Teşekkür ederim, benimde amacım öğrenmeyi sürdürmek.

Hayat boyu tek bir alanda gelişmeyi başarılı olmak olarak görmüyorum.(her çiçekten bal almaktan bahsetmiyorum, ilgi alanları sahibi olup kendini dallandırmaktan bahsediyorum.)

Erken emeklilik benim kariyer planıma uymasada hayat anlayışıma uyuyor. Umarım 40 larımda ya da 50 lerimde bende kendi birikimini kendi yönetecek ekonomik okur yazarlığa kavuşurum.

Bu başlığın ilk versiyonunu okumadıysanız, arşivden bularak onu da okumamız faydalı olacaktır. Hatta o başlık, en baştan konuyu ele aldığı için, yeni başlayanlar için daha öğretici olur.

Bir de küçük bir ekleme. Erken emeklilik belli bir yaşa gelince mutlaka olacak gibi düşünmemek lazım. Mesela 40-45-50 li yaşlarda, maaşlı mevcut işinde devam edip etmene kararını kendi özgür iradenle verebiliyor musun? Yaptığın işten zevk alıyorsan, yaptığın işe dolayısıyla sana değer veriliyorsa kal, mutluysan kal...ama sırf çocukların okul taksitlerini ödemek zorunda olduğun için, her sabah kufrederek işe gitme. Lanet okuyarak günlerini geçirme. Ekonomik kaygılarla çalısmaya devam etme.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 928/1230 İlkİlk ... 4288288789189269279289299309389781028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •