Sayfa 930/1230 İlkİlk ... 4308308809209289299309319329409801030 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Başta değerli Dudu hocam , değerli Cautionary hocam ve diğer saygıdeğer üstatlar aşağıda ki gelişme ile PETKİM orta ve uzun vade için biçilmez bir kaftan değil mi?
    https://twitter.com/startupdownn/sta...247548416?s=21
    Son 2,5 yılda 2-3 kez portföyüme giriş çıkış yaptı...hala bir miktar var..aldığım ve uzun süreli tuttuğum hisseler içinde açık ara en kötü performans gösteren hisse oldu.

Bir türlü istenen verimliliği sağlayamıyor..rafineri sonrası da beklenen katkı gelmedi,,,son bir şans olarak, 2021 de star rafinerisinin arzı olabilir..oradan bir hareket gelebilir.

Bazen olmayınca olmaz.yıllardır beklentileri boşa çıkarıyor. Bu nedenle beklentiyle değil de gerçekleşmelere bakarak hareket edilmeli bu kağıtta..haftalık, aylık olarak endeksten daha iyi performans gösterirse düşünülebilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    2005 yılından itibaren verileri aşağıdaki dosyada bulabilirsiniz
    HISSE;TARIH;DUZELTILMIS_KAPANIS;DUZELTILMEMIS_KAPA NIS;KUR;DOLAR_BAZLI_FIYAT;PD;PD_USD bilgilerini içerir

https://we.tl/t-mrJrK3O80l
    cok tesekkurler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Herkese iyi akşamlar,

Merak ettiğim bir şey var beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim;

Şimdi öğrendiğim kadarıyla bir grubun bünyesinde olan şirket, kar yazarsa gruba kar payı gidiyor ama zarar yazması durumunda zarar şirket içerisinde kalıyor.

Benim merak ettiğim şirketteki bir büyümenin grubuna yaptığı etki ne oranda olur?

Demek istediğim MİGROS’un yapacağı kar AGHOL’e ya da ARCLK’in yapacağı kar KCHOL’e nasıl bir oranda etki eder ya da eder mi?

Tahminimce şirketin hissesi kadar büyük bir etki olmayacaktır.

Düşündüğüm; yanılma payını azaltmak için gruba yatırım yapmak bir alternatif olabilir mi yoksa onun için bünyesindeki tüm şirketleri incelemek ve bağımsız değerlendirmek daha mı doğru olur? Ne dersiniz?

Uzun ve saçma olduysa kusura bakmayın şimdiden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG

“Sektöre bakış açısı değişecekâ€
    Salgın döneminde, hammadde tedarikinde üretimi sekteye
    uğratacak, tedarik zincirini bozacak kadar etkili bir sıkıntı
    yaşamadık. Türkiye birçok ülkeden hammadde tedarik
    edebiliyor. Pazar çeşitliliği plastik endüstrisinin çok sert
    kırılımlar yaşamasına engel oldu. Salgın sektöre bakış açısını
    tamamen değiştirecek. Avrupa Parlamentosu’ndan plastik
    endüstrisindeki bazı ürünlerin yasaklanması, bazılarının
    kısıtlanmasına yönelik regülasyonları oldu. Türkiye de
    bundan etkilendi. Koronavirüsle plastik ürünlerin doğanın
    ve insanın düşmanı olmadığı görüldü. Geçtiğimiz günlerde
    Türkiye’de karantinada olmayan, üretime devam eden
    işyerlerinde tek kullanımlık ürünlerin
    kullanımına geçilmesi istendi. Salgın
    sonrası plastik ürünlere yönelik bir
    evrilme yaşayacağız. Plastik ürünlerin
    çevreye zarar vermediği görülecek.
    Serum setlerinden enjektörlere,
    sağlık personelinin kullandığı koruyucu
    gözlüklerden kıyafetlere her şey bu
    endüstrinin bir ürünü. Önümüzdeki
    dönemde sektöre yönelik negatif algı
    kalkacak. Geri dönüşüme alan açılacak

5.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    Herkese iyi akşamlar,

Merak ettiğim bir şey var beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim;

Şimdi öğrendiğim kadarıyla bir grubun bünyesinde olan şirket, kar yazarsa gruba kar payı gidiyor ama zarar yazması durumunda zarar şirket içerisinde kalıyor.

Benim merak ettiğim şirketteki bir büyümenin grubuna yaptığı etki ne oranda olur?

Demek istediğim MİGROS’un yapacağı kar AGHOL’e ya da ARCLK’in yapacağı kar KCHOL’e nasıl bir oranda etki eder ya da eder mi?

Tahminimce şirketin hissesi kadar büyük bir etki olmayacaktır.

Düşündüğüm; yanılma payını azaltmak için gruba yatırım yapmak bir alternatif olabilir mi yoksa onun için bünyesindeki tüm şirketleri incelemek ve bağımsız değerlendirmek daha mı doğru olur? Ne dersiniz?

Uzun ve saçma olduysa kusura bakmayın şimdiden

Bugün ben de aynı soruyu sordum ve araştırdım.
    Kchol ün bütün iştiraklerinden 1 TL almış olsaydık, ya da kchol ü 10 TL olarak almış olsaydık, hangisi daha karlı olurdu diye araştırdım, her şeyden 1 TL almak daha mantıklı oldu.
    Sonra marketcap lerine göre yani bu 10 TL lik içerisinde paylarına göre alım yapılsaydı (0,2 TL aygaz 2,5 TL tüpraş gibi) ne olurdu diye bakmak istedim, kchol ün fiyatının 5 yıl önce ile bugün neredeyse aynı olduğunu fark edip araştırmayı bıraktım.
    Üzücü.
    Gerçekçi de değil.
    Bankaya vadeliye yatırılsa daha mantıklı diye düşünüp her zamanki umutsuzluğa kapıldım.

Bu arada ev almak, kredilerin düşmesi, ev fiyatlarının Yükselmesi bunlar konusuldu mu konuda? Özgür demirtas şu an 2,3m a satılan evin gerçekte ederinin 1m TL olduğuna dair video çekmiş. Çok da haklı.
    Ne ev, ne borsa,çözüm ne bilmiyorum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Bugün ben de aynı soruyu sordum ve araştırdım.
    Kchol ün bütün iştiraklerinden 1 TL almış olsaydık, ya da kchol ü 10 TL olarak almış olsaydık, hangisi daha karlı olurdu diye araştırdım, her şeyden 1 TL almak daha mantıklı oldu.
    Sonra marketcap lerine göre yani bu 10 TL lik içerisinde paylarına göre alım yapılsaydı (0,2 TL aygaz 2,5 TL tüpraş gibi) ne olurdu diye bakmak istedim, kchol ün fiyatının 5 yıl önce ile bugün neredeyse aynı olduğunu fark edip araştırmayı bıraktım.
    Üzücü.
    Gerçekçi de değil.
    Bankaya vadeliye yatırılsa daha mantıklı diye düşünüp her zamanki umutsuzluğa kapıldım.

Bu arada ev almak, kredilerin düşmesi, ev fiyatlarının Yükselmesi bunlar konusuldu mu konuda? Özgür demirtas şu an 2,3m a satılan evin gerçekte ederinin 1m TL olduğuna dair video çekmiş. Çok da haklı.
    Ne ev, ne borsa,çözüm ne bilmiyorum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    TL olarak karşılaştırdığımda KCHOL alan biri MGROStan daha çok, TUPRStan daha az kar ediyor. (2015-2020 ocak aylarına bakarsak)

Tabi burada temettü, bölünme vs durumları değerlendiremediğim için ne kadar doğruluk payı var bilemiyorum.

7. https://twitter.com/temmuz1919/statu...12049754218496

Ekonomi ne ülkeye ne de insana 'acımıyor'. Ancak baktığımda tradingview'da vs. grafiğini bulamadım.

8. birkaç gün önce 7 aylık gebe inek 16 bin 200 liraya önümde satıldı.

tarım kısmı değil de direkt olarak hayvancılıkla ilgili kağıt arıyorum bulamıyorum

Sayfa 930/1230 İlkİlk ... 4308308809209289299309319329409801030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •