Sayfa 948/1230 İlkİlk ... 4488488989389469479489499509589981048 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Düşününce aklıma borsanın çok arttığı fiyatların rasyonel olmadığı geliyor.O konuda aslında çok da şüphede değilim.Halen borsada giriş için beklenebilir diye düşünüyordum.O nedenle kararsızım.Lakin pek de kararsız kalınamayacak fırsatlar da olabilir.(2.03 ,324 000)
    (2.03 ,324 000)

bu nedir ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İmei gsmden çalışan sistemler için değil mi ?. Neden kahve makinasında imei var ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    IMEI ile internete baglanacak ve haber verecekler kim ne kadar kahve iciyor..

Belli bir pazar buyuklugune ulasinca da kahve icme vergisi koyacaklarmis.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Düşününce aklıma borsanın çok arttığı fiyatların rasyonel olmadığı geliyor.O konuda aslında çok da şüphede değilim.Halen borsada giriş için beklenebilir diye düşünüyordum.O nedenle kararsızım.Lakin pek de kararsız kalınamayacak fırsatlar da olabilir.(2.03 ,324 000)
    82000 binden beri bende bekledim ve girmedim. 100.000 lerden alıma başladım. Dalgaya karşı yüzmemek lazım. Para bolluğu varken, yabancı satışları karşılanıyorken beklemek sadece ıskalamak oluyor.
    Saygılarımla

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İşte bunu söylemeye çalışıyorum.buldun bir yer, parayı bastırdın aldın...modern prefabrik yapılarla, inşaat işini de bir haftada hallettin....çevre düzenlemesi, süs ve meyve ağaçları vs uğraşman gerekiyor...ayrıca, elinden bu işlerin gelmesi lazım...en ufak bir şeyi başkasına yaptıracaksan, işin altından kalkamazsın...amaç zaten bu işlerden zevk aldığın için bizzat yapmak...yoksa bir anlamı yok böyle bir işe girişmenin.

Yani şunu demeye çalışıyorum...şu salgın döneminde tam moda oldu diye, balıklama girişmemek kazım bu işlere..iyi planlama yapmak lazım...sen ne kadar istiyorsun, neleri yapabileceksin...eşinin ve varsa çocuklarının fikri de çok önemli.

Benim eşim şu an böyle bir ortamı çok da istemiyor...biz karı koca köy çocuğuyuz, özellikle eşimde böyle bir Özlem yok...bizim için gayet normal, köy ortamı, bağ bahçe, toprak işleri vs...çocuklar da ufak sayılır, bu nedenle şu an ev işine girişmedim...ama yeni meyve fidanı dikiyorum, olanlara iyi bakmaya çalışıyorum..ufak tefek ekip biçme işleri yapıyorum..bir nevi geleceğe hazırlık.

Boğaza 100-150 km dememin sebebi şu..batı yakasında Silivri, Çatalca.civarları...Doğu yakasında İzmit, Sakarya, hatta Bursa’da bu tip tarlalar bulunabilir...bugün Bursa Orhangazi, Gemlik bulunduğum çekmeköyden 100 km...İznik gölü çevresinde ve Gemlik’te çok güzel köy içi yerler var.

Ayrıca doğayı, yeşili sevenler için İzmit Kandıra, Sakarya Akyazı civarları da olabilir...buralarda da köy içi çok güzel yerler var...Sakarya Akyazı 150 km...İzmit otoban yoğun olabiliyor...ama Kurtköy-Akyazı kuzey Marmara yolu bitince, trafik derdi kalmaz...bir saat civarında sürer ( Anadolu yakası, Çekmeköy ü baz alarak söylüyorum mesafeleri).

Yani, İstanbul’da nerede yaşadığın önemli, lokasyon belirlerken...her haftasınu olmasa da, en az ayda bİr gidebileceğin, bazen de gidip 1-2 hafta kalabileceğin bir yer olmalı...ama hepsinden önemlisi, gittiğin yere adapte olabilmen, oradakilerin de seni kabullenmesi lazım...bizim klasik beyaz yaka hastalığı olan kişiler, bu karşılıklı adaptasyonu kolay kolay sağlayamıyorlar.

Mesela, orhangazideki zeytin bahçesini, kuzenin bacanağının köyü olduğu için almıştım...hem onu tanıyorum, hem onun çevresinden kişiler ile tanışıp ahbap olunca, tarla işine girdim...şimdi gözüm arkada değil, emanet ettiğim kişi bakıyor, ben de yılda 1-2 kez gittiğimde, çayını içebileceğim 2-3 kapı var...bir sıkıntı olsa seve seve yardımcı olurlar.

Sakarya Akyazı daki yeri de amcaoğluları ile beraber aldık...köy içinde 10 dönüm yer aldık, 10 hisse var, herkese birer dönüm...herkes birbirini tanıyor..köy içinde kendi mahallemizi kurmuş olduk ( imar işi aflarla halloldu sayılır..zaten prefabrikte çok kıl biri değilsen, ve çok absürt bir yapı yapmadıysan, kimsenin bir şey dediği yok..komşulardan şikayet olmaması önemli).

Yoksa...Şile, Ağva, Silivri gibi İstanbul içi, uzak ilçelerde de yer alınabilir...ama fiyatlar uçuk..1 dönüm yer alsan, milyon TL yi bulabilir...üstelik risk alıyorsun, belki ortama adapte olamayacaksın, bir zaman sonra gitmek istemeyeceksin...üzerindeki yapısıyla beraber milyon TL harcayıp, sonra atıl hale gelebilir...10-15 milyon servetin yoksa, böyle bir riske girmek rasyonel olmaz. Bu nedenle çevre illerde 150 km yarı çaplı alan içinde, 1 dönüm civarı tarlaya 100 binden fazla vermeyecek şekilde ve köy içi bir yerler bulmaya çalışmak lazım...köy içi olduktan sonra, tarla dahi olsa, prefabrik yapı sıkıntı çıkarmaz. Zaten gayet kaliteli 1-2 katlı, çok güzel prefabrik ev alternatifleri var.
    Öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim sn. Cauti.
    Dediğiniz gibi bu işleri (yer seçimi,ayrılacak bütçe, nasıl bir yapı kurulacağı,ne zamanlar gidileceği,ne yapılmak istendiği vs vs) aceleye getirmeden belli bir planlama içersinde ele almak gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    IMEI ile internete baglanacak ve haber verecekler kim ne kadar kahve iciyor..

Belli bir pazar buyuklugune ulasinca da kahve icme vergisi koyacaklarmis.

Syg,
    Evdeki modem ve bir yazılım ara yüzüyle bağlanabilirsin. O yüzden çözemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Geçenlerde popüler youtuber selçuk geçerin konut kredileri ve faizleri hakkında bir videosunu izlemiştim. Konut satışlarının hepsi gerçek kişilere ait değil müteahhitlerin birbirlerine satışları demişti. Ellerinde kalan satamadıkları konutları kredi ile birbirlerine satıyorlarmış. Kredi ödemelerini yapmayacaklar ve bu konutlara bankalar el koyup zararına satacakmış. Konut piyasası o zaman çökecek diyordu. Böyle birşey olabilir mi, bankalar bu oyuna gelir mi? Fikri olan var mı acaba?

7. Sayın Cautionary;

Viop başlığında parça parça yazılarınızdan Turkcell ile ilgili TVF hamlesini negatif olduğunuzu algıladım .

Şirket konusunda uzman olduğunuzuda biliyorum.

Bir değerlendirme yapabilir misiniz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Geçenlerde popüler youtuber selçuk geçerin konut kredileri ve faizleri hakkında bir videosunu izlemiştim. Konut satışlarının hepsi gerçek kişilere ait değil müteahhitlerin birbirlerine satışları demişti. Ellerinde kalan satamadıkları konutları kredi ile birbirlerine satıyorlarmış. Kredi ödemelerini yapmayacaklar ve bu konutlara bankalar el koyup zararına satacakmış. Konut piyasası o zaman çökecek diyordu. Böyle birşey olabilir mi, bankalar bu oyuna gelir mi? Fikri olan var mı acaba?
    Benim de inşaat firmam var ve şunu söliyim, bu kredi işleri hep olur. Ama müteahhitseniz, banka daha iyi araştırır. Onu da ekliyim. Bankalar salak değil. Özellikle özel bankalar akıllı olmak istediklerinde, uyanık olmak istediklerinde gayet uyanıktırlar

Bankalarda ev bolluğu olacağı senaryosu gayet olası bir senaryo... Ama kredi alacak, sonra ödemeyecek biraz daha zor bir senaryo olsa da, zaten mevcut pandemi krizinden dolayı bir çok kredi zaten kat edilecek veya karşılıksız çeklerden patlayanlar çok olacak. Zaten bunlar olmasın diye mahkemeleri kapattılar, şu anda da bu tarz davalara bakmıyorlar. Ve yine bunlar olmasın diye, temmuz da tekrar tatile çıkacaklar. Fakat eylül sonrasında bankalarda ev bolluğu olur. Orası kesin...

Sayfa 948/1230 İlkİlk ... 4488488989389469479489499509589981048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •