Sayfa 953/1230 İlkİlk ... 45385390394395195295395495596310031053 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,617 - 7,624 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Cauti hocam, düşüş olursa kaç binde başlar ve dipte nereye kadar gider ?
    Bunları bilebiliyor olsam, şu an köyümdeki mütevazi baba ocağından değil, miami sahilindeki yazlığımdan yazıyor olurdum

(İşin şakası tabii ki...şu an bulunduğum yeri miami deki yazlığa değişmem)

Şu saatten sonra her seviyeden dönüş olabilir...artık temel gerekçeler değil, momentum ve para akışı endeksin nereye gidebileceğine karar verecek...ancak şu konuda netim, düşüş başlayınca şuraya kadar, buraya kadar demem...düşüş teyidi alınırsa 80 binlere kadar düşüş şaşırtmaz beni.

büyük resmi unutmayalım, 80-120 bin arasında dalgalı bir piyasa...120 bine yaklaştıkça portföy azalt, 100 bin altına gelirse, yeni alımlar yap benim için doğru strateji olacak...100 bin üzerinde, bu yıl yeni alım yapmam artık...seneye yeni bir strateji belirleyene kadar, bu doğrultuda hareket ederim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Valla kendime inanamadım,bu kadar olumsuz düşüncelerime rağmen dayanamadım daldım gene borsaya.Gene tek kağıt yüklü alım,kelepir dedik girdik allah sonumuzu hayreylesin.Ne yapayım huy işte, borsacıyız neticede, kar zarar kardeş,görelim bakalım ne olacak.Altın sigortamız var, borsadan zararımızı nasılsa hedge eder,sonuçta bişi olmaz diye düşünüyorum.

3. Ben 36 yaşindayim , 100 den yaşimi çikariyom , 64 kaliyor ,

%64 hisse , kalani şimdilik dolar ve altin.

Bu sene ilk defa ufakta 1 arsa aldim
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Memurları sallayın...Adamın maaşından başka hiç bir ek gelir elde etmemiş...

Arkadaşlar size genel bir sorum olacak. Türkiyede biliyorsunuz krizler bitmez, ideal portfoyde yüzde 80 hisse yüzde 20 nakit (dolar) mı olmalı ne dersiniz ? Olası krizde nakiti kullanıp hisseleri ucuza alırz.

Sizce ideal hisse nakit oranı nedir ?

Dudu hocam siz yüzde 100 hissedeniz sanırım.

Teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://drive.google.com/file/d/0By0...VR0V2plUQ/view

Gusel bi kitaab okumayanlarin da okumasini tavsiye ederim..

Syg,
    Çok kaynak kitaptır sayın dudu. Amerikalılar çok sever, ben de borsayla iliskin olan Kitaptan su anektodu paylaşmak isterim;

Do you define active investors as people who, on average, keep an investment for days? Of the millionaires we interviewed, fewer than 1 percent of those who own stock are in this league. How about weeks? Another 1 percent. Let’s move up to those who, on average, hold on for months but less than a year. Fewer than 7 percent are “monthly” investors. Overall, only about 9 percent of the millionaires we have interviewed hold their investments for less than one year. In other words, fewer than one in ten millionaires are “active investors.” One in five (20 percent) hold, on average, for a year or two; one in four (25 percent) hold for between two and four years. About 13 percent are in the four-to-six-year category. More than three in ten (32 percent) hold their investments for more than six years. In fact, 42 percent of the millionaires we interviewed for our latest survey had made no trades whatsoever in their stock portfolios in the year prior to the interview.

5.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Ben 36 yaşindayim , 100 den yaşimi çikariyom , 64 kaliyor ,

%64 hisse , kalani şimdilik dolar ve altin.

Bu sene ilk defa ufakta 1 arsa aldim
    John Bogle % olarak yasınız kadar portföyde tahvil tutun der. Altın da mantıklı ancak volatilitesi yüksek.Trendleri iyi takip etmek lazım.

6. ben teknokentlerimizdeki teknolojik ar-ge sirketlerine girisim-sermaye/yonetim yatirimi yapacak sirketlerimizin gereginden az oldugunu dusunuyorum. yazilim ve iot uzerine cok cuzi sayida nitelikli personelle muazzam isler yapilabilir.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

gavurların fikirlerine bu kadar fazla önem vermek ne kadar doğru. şef der ki; yaş takıntınız olmasın, fiyatı uygun ise 100 yaşında % 100 hisse senedinde olabilirsiniz. cautı gibi yükseldikçe pozunuzu azaltabiliyor olmanız lazım. gavurun tahvilinin arkasında fed var. istediğin uzun vadeli tahvili alabilirsin. şartlar tr de öyle mi? tr nin cds i laf olsun diye mi yüksek?

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Pandemi sonrası bu yıl bist deki hareket aralığı beklentimi 80-125 binden 80-120 bine revize etmiştim hatırlarsınız...üst banda baya yaklaştık, gerçi ben 120 bin hareketini son çeyrekte bekliyordum...ama salgın konusu beklenenden olumsuz devam ediyor, global para babaları da alelacele son çeyrek hareketini ikinci çeyreğe çekmiş gibiler.
    Yılbaşında vermiştiniz bu hedef aralığını, çok iyi hatırlıyorum. Bir çok ekonomist ve finans yazarı 140-150 binler beklerken siz oldukça mütavazi davranmıştınız. Ve bist 100 tam olarak sizin dediğiniz yerden döndü.Belki biraz da tesadüf oldu

Ancak , bundan sonra yine sizin beklentiniz gerçekleşirse bist 100 için hacim fiyat uyumsuzluğu ortaya çıkacak bana göre. Şöyle ki, 2013 yılında günlük ortalama 3-4 milyar TL hacimle 90 bin zirvesini gören bist 100, son zirvesini 8-10 milyar TL hacimle 2017 yılı sonunda görmüş. O zamandan bugüne borsada hacim sürekli artmış ve bugünlerde 25-30 milyar TL arasında seyrediyor.

Eğer borsa sizin beklentinize göre hareket etse, yani 120 binler civarından aşağıya dönse, o zaman bu kadar yüksek hacime rağmen yeni zirve görmemiş olacak ve ardışık tepeler ortaya çıkacak. Bence bu çok olumsuz durum olur ve birçok yatırımcıyı intihara sürükleyecek kadar derin düşüş olabilir. Ne dersiniz?

Sayfa 953/1230 İlkİlk ... 45385390394395195295395495596310031053 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •