Sayfa 971/1230 İlkİlk ... 47187192196196997097197297398110211071 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Tamam da abi bende 4 sene önce sıfır araç aldım. Satsam şimdi net yüzde 73 kâr var TL ama satıp ne alacağım araba olarak.

Yine sıfır araç alayım diyorum üzerine kredi çekerek ama bu seferde ÖTV indirimi gelir boşver diyorum.

Yani anlayacağınız piyasada 3 ay sonrasını tahmin etmek zor.

O yüzden elleşmemek lazım.

Ytd.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kesinlikle ikinci el araç almam. yurtdışında bile olsa hele Almanya ' da İtalya' da isterse sahibi sadece kontak açıp kapatmış olsun ikinci el almam... Almanyada yollar kaymak gibi olsa da döşlandlılar araçları sert kullanır.. italyanların bahsini bile açmaya gerek yok... eee bizde çıtır hasarlı , lpg nin adını duymamış , keyfe keder boyalı , dosta gider falan ... yok yaaa ... sıfır araç satan galeriyi bile seçmesini bileceksin. istanbulda 3 izmirde 1 galeri var güvenip araç alacağım... sıfır araç iyidir
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Emeklilik icin 5.000 tane Tuprs ve 50.000 tane Eregl oneriyorum..

Ortalik biraz duzelince 75K Tuprs'dan 75K da Eregl'den toplam 150K temettu rahat rahat gelir..

Bu ikisi icin de su sira odenmek zorunda olunan maliyet 900K altinda..

900K yatir 150K al... %16 temettu verimi!!

Hazir uzun vadeli cok dusuk faizli konut kredisi veriyollar, 30 yil kira carpanli bu dandik konutlari almak yerine 6 yil temettu carpanli
    bu guzide sirketlermizi konut kredisi ile almak lazim...

Zaten kisa sure sonra temettuler konut kredisi taksitlerini fazlasi ile odemeye baslarlar...

Buna derenin tasi ile elin kusunu vurmak denir..

Syg,
    nasıl vuruyosun elin taşı ile elin kuşunu ... bankadan konut kredisi almak istediğin zaman konut alabilirsin... konut kredisi çekip gidip oturgaçlı götürgeç nasıl alamıyorasan aynı şekilde hisse senedinde de kullanamazsın o parayı... banka konut kredisi verdiği zaman ipotekingen koyacak di mi gayrimenkulune... eee nerde alacağın ev ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sizinle pek anlaşamazsakda , ama yatırım tercihiniz ve hayat felsefenizi çok doğru buluyorum.Eğer bu stratejileri ben de uygulasa idim eminim kazancıma kazanç katardım.Çok şükür bende kazanıyorum ama sizin sisteminiz çok daha iyi.Bu piyasada sizin gibi sadece 2-3 kişi tanıdım.Çok faydasını da görüyorum.saygılar.
    ben kindar biri değilim. Sen de öylesin. Geçmişte pek çok kişi ile tartıştım, kiminle ne tartıştım, neden tartıştım onu da pek hatırlamıyorum zaten. Kişisel hakaret, terbiyesizlik olmadıkça kimseyle geçmişe dönük bir sorunum olmaz. Bu nedenle geçmişi bir tarafa bırakalım. Önümüze bakalım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    nasıl vuruyosun elin taşı ile elin kuşunu ... bankadan konut kredisi almak istediğin zaman konut alabilirsin... konut kredisi çekip gidip oturgaçlı götürgeç nasıl alamıyorasan aynı şekilde hisse senedinde de kullanamazsın o parayı... banka konut kredisi verdiği zaman ipotekingen koyacak di mi gayrimenkulune... eee nerde alacağın ev ?
    Vuramiyorum iste, sorun o ya

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Endeks'i yenmek aslında o kadar basit ki.. Buyrun iş yatırım'ın 2016'dan beri model portföyünün grafiği. Bankaları çıkarsanız eminim ki değer çok daha yüksek olur.

Hiç bir şey bilmiyorsan, vaktim yok takip etmeye diyorsan 2-3 güzide aracı kurumun(iş, yatırım finans, ün&co vb) model portföylerini yan yana koy ortaklardan bi sepet yap ve haftalık takip et bu kurumları bak nasıl yeniyorsun endeksi. Ama bunları o güzide iktisatçılar anlatmaz, onlar anca limonla avakadoyla kıyaslar endeksi.

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Endeks'i yenmek aslında o kadar basit ki.. Buyrun iş yatırım'ın 2016'dan beri model portföyünün grafiği. Bankaları çıkarsanız eminim ki değer çok daha yüksek olur.

Hiç bir şey bilmiyorsan, vaktim yok takip etmeye diyorsan 2-3 güzide aracı kurumun(iş, yatırım finans, ün&co vb) model portföylerini yan yana koy ortaklardan bi sepet yap ve haftalık takip et bu kurumları bak nasıl yeniyorsun endeksi. Ama bunları o güzide iktisatçılar anlatmaz, onlar anca limonla avakadoyla kıyaslar endeksi.
    güzel öneri...ama bileşik getiri yanıltmasın. Yıllık ortalamada endeksi %10 bile yenememiş sanırım. Bizim dillendirdiğimiz hedef endeksi %10-20 arası yenmekti. Başarılı olamayan iş yatırımdaki %10 a razı olabilir
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Cauti hocam, bildiğim kadarıyla emekliliğinize 15-16 yıl var. Sadece menkul hareketlerle bu zamanı idare etmek zor olmaz mı ? Olası tekrar maaşlı bir işe geri dönüş kararında, hem iş veren tercihi hemde maaş konusunda dez avantaj oluşturmaz mı ?
    Merak ettiğim için soruyorum kusura bakmayın

8.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Cauti hocam, bildiğim kadarıyla emekliliğinize 15-16 yıl var. Sadece menkul hareketlerle bu zamanı idare etmek zor olmaz mı ? Olası tekrar maaşlı bir işe geri dönüş kararında, hem iş veren tercihi hemde maaş konusunda dez avantaj oluşturmaz mı ?
    Merak ettiğim için soruyorum kusura bakmayın
    Mütevazi bir hayat yaşıyorum. Planlarıma göre varlık satışı yapmadan emekli maaşına kadar giderim gözüküyor. En kötü ihtimalle, konut-tarla vs satış yapar, durumu idare ederim. Zaten seneye çocukların biri lise sınavlarına giriyor, onun kolej masrafından kurtuluyorum. İşler kötü giderse, küçüğü de ortaokula devlet okuluna gider yani işlerin iyi ya da kötü gitmesi beni çok etkilemez, benden sonraya kalacak mal miktarını ve onların maddi konforunu etkiler

Not: iki yıl önce 16 yıl vardı, artık 14 yıl kaldı...sayılı yıllar çabuk geçiyor

Sayfa 971/1230 İlkİlk ... 47187192196196997097197297398110211071 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •