Sayfa 99/1230 İlkİlk ... 49899798991001011091491995991099 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 785 - 792 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,102
     Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    Brisa tam ayrıntılı bakamadım ama goody ile karşılaştıran baya zayıfız.

Adamlar 1.1 milyarlık satışa 97 milyon kar getirmiş.

Bizde 1,4 milyarlık satışa 23 milyonluk kar.

Finansman giderleri karı silip süpürüyor.
    Satis, brut kar ve favok artis oranlarini begendim.
    Duzelme yolunda ikinci ceyrek arka arkaya.
    Dogru yolda.
    Bu cok onemli.
    Temennim 2023 de 2 TL temettu.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Petkim Harika bilanço açıkladı, ilk çeyrek ayıbını örttü..bu ceyrek de kötü bilanço açıklasa ilk eksiyi alacaktı.

Bu arada takibimde olan hisselerden jantsa da iyi bilanço acikladi..bilançolar fena gelmiyor...ya da iyi hisseler seçmişim uzun vade için��
    petkimmmmm...aferin koçum.

bazen, fırsatlar göz göre göre gelir...gider...arkasından bakarsın.

3. Dün uzun vade için biriktirdiğim petkimi n yaklaşık 5 katını trade amaçlı aldım sattım. Bugün ki tavana (bence olacak) üzülsem mi sevinsem bilemedim. Borsa pismanliktir dedikleri bu olsa gerek.

4. Tüm portföyü boşaltıp çoğunluk olarak Petkim ve psdtc bırakmıştım .
    ikisi de ikinci çeyrekte kârlarını çok güzel artırdılar.
    İnşallah böyle devam ederler ve ilk defa BIST te doğru pozisyon almış olurum .

Abdülselam Özatak
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5. İşte bu tür zamanlar 10 senede bir yaşanır, gelişmiş ülkelerde belki 20 senede bir...portföy sigortası denen şey bunun için var...nedir portföy sigortası, dolar,altın gibi yabancı para tarzı varlıklar...tl gözünün önünde erir, elinden bir şey gelmez.

borsa düşmüyor tl bazlı bakınca, ama dolar bazlı, ya da enflasyon bazlı bakınca erime büyük...bu tür dönemlerde portföyü yabancı para ağırlıklı portföy enstrümanı kurtarır. portföydeki gram altın oranını yarıya indirebilirim bu günlerde (%40 dan %20 ye).

6. portföydeki gram altın oranını yarıya indirebilirim bu günlerde (%40 dan %20 ye).
    Aynı görüşteyim...Naçizane...Tahvil ağırlıklı fonlara ufaktan ufaktan bakmakta fayda var...Bu faiz seviyelerini 2-3 ay öncesinde hayal bile edemezdik...Belki şöyle 1/4 oran iyi olur...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

7. Bugün yetişkinlik zamanlarımın en büyük kriz gününü gözlemliyorum. TL bazında %50 karda olan portfoyüm artık dolar bazında %3 zararda.

Sermayemin çok büyük bir kısmı kararsızlıktan dolayı dolarda kalmıştı. O sebepten daha çok şaşkınlıkla izliyorum piyasaları. Biraz da geleceğe dair oluşan bir karamsarlıkla.

Bu günleri daha sert geçirenlere sabır diliyorum.

Sayfa 99/1230 İlkİlk ... 49899798991001011091491995991099 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •