Sayfa 1154/1230 İlkİlk ... 1546541054110411441152115311541155115611641204 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,225 - 9,232 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...564535296?s=19

Apple ve Amazon un bir günlük değer artışı Türkiye deki tüm şirketlerin toplam değeri kadar olabilir cümlesi ile anlatılmak istenen nedir acaba?
    Cümleyi çok farklı şekillerde yorumlayabiliriz.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. İki önemli nokta var. Birincisi, evet bu şirketler bütün dünya için birer dev birisi teknoloji ve yazılımın diğeri hizmet sektörünün ve yine yazılımın bugününü belirliyor, değerli olmaları çok doğal.

İkincisi, batı kendinden olana bariz torpil biçiminde değer biçmeye başladı. Mesela üniversite sıralamasına bakıyorsun, Rusya yok Çin yok. 1 2 okul ancak. Ama batı hem Rusya ve Çin den inanılmaz brain drain yapıyor hem de giden bunca beyine rağmen her ikisi de teknolojik olarak çok başarılı işler çıkartıyorlar. Hani hiç düzgün okulları yoktu? İşte bu onyargidan dolayı mesela alibaba değil de amazon böyle astronomik değerlere çıkıyor, Huawei değil apple rekorlar kırıyor. Tabi ki başka anomaliler de var korkunç para basılması paranın gidecek yeri olmaması vs...

Özgür hocanın show yapmayı çok sevmesi de var bunların hepsini bilmiyor mu biliyor ama işte aşağılık kompleksini körükleyip beyaz yakalıyı tavlayacak. Beyaz yakalı saftır böyle şeylere hemen kanar her okuduguna inanır ortamlarda muhabbetini döndürür. Canım beyaz yakalım...
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...564535296?s=19

Apple ve Amazon un bir günlük değer artışı Türkiye deki tüm şirketlerin toplam değeri kadar olabilir cümlesi ile anlatılmak istenen nedir acaba?

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayin Cautionary bence bugun cok onemli bir twit atti tum arkadaslara takip etmelerini öneririm.. yazilarinin altinda adresi oluyor...saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...564535296?s=19

Dünyada ancak nokta kadar yer kaplıyoruz.

Dış politikada her gün başkasına bağırıp böbürlenmemiz bundan.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Sayin Cautionary bence bugun cok onemli bir twit atti tum arkadaslara takip etmelerini öneririm.. yazilarinin altinda adresi oluyor...saygılar
    "Ons altın tekrar 1900 usd altına geldi, sert bir satış var %1,5 oldu düşüş. Sanırım global borsalarda sert bir satış dalgası geliyor. Altın son günlerde öncü sinyal gibi oldu. Kemerleri bağlayalım."

https://twitter.com/cautionary53/sta...10978119544841

6. bizim beyaz yakanın artik apple su kadarımız amazon bu kaddarımız hesabını bırakması lazim.
    abddeki beyaz yaka benden su kadar fazla biliyor abdeki bu kadar. bak bu insani ileri götürür.
    ben oradaki mühendisleri inceliyorum netten bloglarini okuyorum. abi adamlarda bilgi var hayvanat gibi bilenleri var. ama hepsi değil. arada yıldızlar var.
    yabancı bir firmayla iş görüşmesi yaptım bir sene evvel falan.
    vurdular yedim vurdular yedim kum torbasına dondum. dayak yemişe dondum.
    başka hiçbirşeye bakmıyorlar ama teknik bilgiyi tastamam ölçüyorlar. o görüşmede tekmeyi yedim ama çok ufkumu açtı sagolsunlar.
    bizde maalesef teknik bilgi eksigi var arkadaşlar.
    isi dip bucak bilen adam kıtlığı var.
    burada beyaz yaka saga sola vurmayip kendine vurmasi lazim.
    vizyon eksiği de var.
    eksikleri kapatarak yararak gitmeliyiz bahane yok.
    iş çıkıyorsa kalite olacak abi. bu da biraz beyaz yakadan dönuyor.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    bizim beyaz yakanın artik apple su kadarımız amazon bu kaddarımız hesabını bırakması lazim.
    abddeki beyaz yaka benden su kadar fazla biliyor abdeki bu kadar. bak bu insani ileri götürür.
    ben oradaki mühendisleri inceliyorum netten bloglarini okuyorum. abi adamlarda bilgi var hayvanat gibi bilenleri var. ama hepsi değil. arada yıldızlar var.
    yabancı bir firmayla iş görüşmesi yaptım bir sene evvel falan.
    vurdular yedim vurdular yedim kum torbasına dondum. dayak yemişe dondum.
    başka hiçbirşeye bakmıyorlar ama teknik bilgiyi tastamam ölçüyorlar. o görüşmede tekmeyi yedim ama çok ufkumu açtı sagolsunlar.
    bizde maalesef teknik bilgi eksigi var arkadaşlar.
    isi dip bucak bilen adam kıtlığı var.
    burada beyaz yaka saga sola vurmayip kendine vurmasi lazim.
    vizyon eksiği de var.
    eksikleri kapatarak yararak gitmeliyiz bahane yok.
    iş çıkıyorsa kalite olacak abi. bu da biraz beyaz yakadan dönuyor.
    Katılmıyorum. Bu işler ekosistem işi bizde o ekosistem yok. Kalite detayda gizlidir. Bizde detayla uğraşan yok.
    Gerekirse Almanyadaki merkezimizden uzmanlarımızı getiriz. Çözüm modeli daha pratik geliyor. O uzmanlar almanyadan geldiği için bizim buradaki uzmanlarımız yetişmiyor.
    Kendini yetiştiren değer görmüyor. Veya üç gün sonra x firmasıyla yolları ayrılan y firmasında aynı işi yapamıyor.
    Sonuçta tüm bu dezavantajlara rağmen Türkiye’de bir çokuluslu şirket deneyimi olanlar çok rahat yurtdışına gidiyor ve gördüğüm oldukça başarılı oluyorlar. Tabiki bu benim çevremdeki gözlemlerim. Farklı bakış açıları olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 1154/1230 İlkİlk ... 1546541054110411441152115311541155115611641204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •