Sayfa 1214/1230 İlkİlk ... 214714111411641204121212131214121512161224 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,705 - 9,712 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Teşekkürler, sanırım benim ekranlarımda çıkmayan bu "anlık döviz" tanımlaması için sitede yazdığı uzere müşteri temsilcisiyle konuşmak gerekecek. Bu alım-satım makaslarıyla dediğiniz gibi ₺ bazlı beklenen getirinin 5% civarı ve altı olduğu durumlar dışında fon tarafı geride kalmaya başlıyor.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Covidden ziyade her zaman fiyatlanan tam kapanma senaryosu, özellikle ingiltereden gelen hızlı yayılım riski tam kapanmayı desteklediği için olmuş olabilir. Üstüne brexitte var. İngiltere ile hala anlaşamadılar.

Diğer konuları zaten sn cauti yazdı.
    Bir önceki gibi olmayacaktır.
    Likidite bol, insanlar daha hazırlıklı dalga boyu o kadar büyük olmaz diye düşünüyorum.

Ancak 2008 krizinin mirası yunanistan krizi olmuştu. Kovidden de benzer bir miras bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bugün de covid 20 unutulmuş.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Eğer borsalara satış gelirse, Tahvil ve altın-gümüş kuvvetli adaylar...ama son karar, paranın sahibine ait tabii ki, keyfi nereye isterse oraya gider.
    18 şubat ve 18 mart arasında her şeyin düştüğünü görmüştük. Tahvil, altın gümüş dahil.
    Bunun tekrar gerçekleşmesi muhtemel değil mi?

4.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    18 şubat ve 18 mart arasında her şeyin düştüğünü görmüştük. Tahvil, altın gümüş dahil.
    Bunun tekrar gerçekleşmesi muhtemel değil mi?

Değil desem, tatmin olacak mısın bu cevaptan

Ben dahil, aklı başında, biraz finans okumuş biraz da piyasa tecrübesi olan herkes, kuvvetli gördüğü ihtimali konuşuyor. Üç ihtimal varsa, en olası gördüğümüz ihtimali dillendiriyoruz. Yoksa, şöyle olacak, böyle olacak tarzı kesin konuşanlar ya sosyal medya şaklabanı art niyetli kişiler, ya da çoğu şeyden habersiz saftirikler.

Pandeminin ilk döneminde yaşanan tam bir panikti. 22 yıldır aktif olarak piyasayaı takip eden biri olarak..defalarca dow un taban olduğu, işlemlerin durdurulduğu anlar yaşadık ilk kez..yani, yine benzer bir düşüş olacaksa bile hem sertliği daha az olur, hem de seviye olarak o denli düşüş olmaz. Dolayısıyla altın, gümüşte de benzer hareketler oluşması zor...O dönem, pek çok hesap patladığı için, altın, gümüşte mecburi stop satışları olmuştu.

Bu benim beklentim tabi, daha düşük ihtimal verdiğimiz farklı senaryolar da her zamna gerçekleşebilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Değil desem, tatmin olacak mısın bu cevaptan

Ben dahil, aklı başında, biraz finans okumuş biraz da piyasa tecrübesi olan herkes, kuvvetli gördüğü ihtimali konuşuyor. Üç ihtimal varsa, en olası gördüğümüz ihtimali dillendiriyoruz. Yoksa, şöyle olacak, böyle olacak tarzı kesin konuşanlar ya sosyal medya şaklabanı art niyetli kişiler, ya da çoğu şeyden habersiz saftirikler.

Pandeminin ilk döneminde yaşanan tam bir panikti. 22 yıldır aktif olarak piyasayaı takip eden biri olarak..defalarca dow un taban olduğu, işlemlerin durdurulduğu anlar yaşadık ilk kez..yani, yine benzer bir düşüş olacaksa bile hem sertliği daha az olur, hem de seviye olarak o denli düşüş olmaz. Dolayısıyla altın, gümüşte de benzer hareketler oluşması zor...O dönem, pek çok hesap patladığı için, altın, gümüşte mecburi stop satışları olmuştu.

Bu benim beklentim tabi, daha düşük ihtimal verdiğimiz farklı senaryolar da her zamna gerçekleşebilir.
    Elbette daha aşağıya düşmeyeceğini, olası düşüşün daha az ve daha kısa olacağı fikrine bağlı tatmin olurum tabi.

Bu arada Türkiye den Netflix e rakip çıktı. Ocak ayında yayın hayatına girecek.

Ben de boş durmadım tabii, diyelim ki exxen gerçekten rakip oldu 40milyar usd lik Netflix e. Biz, bundan yararlanabilr miyiz?
    Ayrıca araştırdım acun ılıcalı da borsaya karşı çok meraklıymış. Hatta daha önce borsadaki bir şirketi satın almak bile istemiş.
    Halka arz her şirketin istediği ama başaramadığı bir süreç mi? Neden böyle? Borsaya bakınca bir kaç milyon TL lik şirketlerin olduğunu görebiliyoruz halbuki.

Ben şimdi halka arz edilmediğinden exxen hisse senedi alamıyorum, peki exxen in değer artışından başka yararlanabilir miyim?

6.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Elbette daha aşağıya düşmeyeceğini, olası düşüşün daha az ve daha kısa olacağı fikrine bağlı tatmin olurum tabi.

Bu arada Türkiye den Netflix e rakip çıktı. Ocak ayında yayın hayatına girecek.

Ben de boş durmadım tabii, diyelim ki exxen gerçekten rakip oldu 40milyar usd lik Netflix e. Biz, bundan yararlanabilr miyiz?
    Ayrıca araştırdım acun ılıcalı da borsaya karşı çok meraklıymış. Hatta daha önce borsadaki bir şirketi satın almak bile istemiş.
    Halka arz her şirketin istediği ama başaramadığı bir süreç mi? Neden böyle? Borsaya bakınca bir kaç milyon TL lik şirketlerin olduğunu görebiliyoruz halbuki.

Ben şimdi halka arz edilmediğinden exxen hisse senedi alamıyorum, peki exxen in değer artışından başka yararlanabilir miyim?

Şartları sağlayan her şirket halka arz olabilir, madem meraklısınız biraz araştırsanız görürsünüz neler gerektiğini.
    Yeni kurulan şirket borsaya giremez, ileride olabilir.
    Exxen özel şirket, değer artışından faydalanamazsınız, bunun için ya borsaya gelmesini bekleyeceksiniz ya da sahibiyle görüşüp anlaşıp şirkete borsa harici ortak olacaksınız.

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,

borsayla tanıştığım zamandan beri pek çok şey öğrendim, gerek sizlerden gerekse kendim okuyarak. Bilançolar, mumlar, analizler, trendler vs...
    bu süreçte aklıma takılan bir şey var ve hala tam olarak içime sinen bir cevap bulamadım. Siz değerli büyüklerimin fikrini almak istiyorum mümkünse.

Bir şirketin hissesini alırken temelde bir satan bir alan var.
    Ben bir şirketin elimdeki hissesini, değer kaybedeceğini düşündüğümden ya da karı almak için, ihtiyacım olduğu için vs satıyorum. Potansiyel gören birisi de benden alıyor. bu gayet makul.

benim anlayamadığım şey; bir X hissesi var diyelim ve bu hisse uçan arabayı ürettiğini, satmaya başladığını, ilk ödemesini aldığını KAP ile duyurdu. dünyada bir ilk ve dehşet karlı bir iş. E bu şirket değer kazanacak. 5 dk sonra bakıyoruz %10 artıda. belli bir miktar arttıktan sonra satanları anlayabiliyorum kendince belki düşecek buradan, sonra alttan alırım ya da alanda kazansın diyor veya satması gerekiyor ve çıkıyor.

peki KAP'a olumlu haber ilk düştüğünde, bu haberin iyiliğinden yararlanmadan ilk satan niye satıyor? göremediğimi görmemi sağlarsanız çok sevinirim, şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,

borsayla tanıştığım zamandan beri pek çok şey öğrendim, gerek sizlerden gerekse kendim okuyarak. Bilançolar, mumlar, analizler, trendler vs...
    bu süreçte aklıma takılan bir şey var ve hala tam olarak içime sinen bir cevap bulamadım. Siz değerli büyüklerimin fikrini almak istiyorum mümkünse.

Bir şirketin hissesini alırken temelde bir satan bir alan var.
    Ben bir şirketin elimdeki hissesini, değer kaybedeceğini düşündüğümden ya da karı almak için, ihtiyacım olduğu için vs satıyorum. Potansiyel gören birisi de benden alıyor. bu gayet makul.

benim anlayamadığım şey; bir X hissesi var diyelim ve bu hisse uçan arabayı ürettiğini, satmaya başladığını, ilk ödemesini aldığını KAP ile duyurdu. dünyada bir ilk ve dehşet karlı bir iş. E bu şirket değer kazanacak. 5 dk sonra bakıyoruz %10 artıda. belli bir miktar arttıktan sonra satanları anlayabiliyorum kendince belki düşecek buradan, sonra alttan alırım ya da alanda kazansın diyor veya satması gerekiyor ve çıkıyor.

peki KAP'a olumlu haber ilk düştüğünde, bu haberin iyiliğinden yararlanmadan ilk satan niye satıyor? göremediğimi görmemi sağlarsanız çok sevinirim, şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.
    1.Kredili işlem yapıyordur. Satmak zorunda kalmış olabilir.
    2. Çıkışın günlük haber akışlı spekülasyon olduğunu biliyor ya da düşünüyordur. Yarın düşüş olacağını öngörür

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 1214/1230 İlkİlk ... 214714111411641204121212131214121512161224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •