Sayfa 1191/1230 İlkİlk ... 191691109111411181118911901191119211931201 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,521 - 9,528 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    RTE eğer şahsi ve parti menfaatleri değil de ülke çıkarlarını düşünürek 2023 e kadar iktidarda kalmak istiyorsa Bahçeli'den kurtulmalı. Bahçeli onu dibe çeker. Bahçeli 1990 larda kalmış bir siyaset tarzına sahip. Dijitalleşmenin zirvede olduğu teknoloji çağına ayak uyduramaz.
    Adalet alanında reform yapılmasını da engeller. Adalette reform olmazsa da güven ortamı oluşmaz ve yatırımcı gelmez. Nasıl biz gidip Rus tahvili, hissesi vs almıyorsak yabancı yatırımcı da bizden almaz.
    Piyasa faiz arttırımı ile hükümete süre tanıdı. Bunu değerlendirip değerlenmeyeceğine bakacaktır.
    Daha öncede yazdığım gibi şahsi görüşüm aynıdır. Sorunu yaratanlardan çözmesini bekleyemeyiz maalesef.
    Benim gözümde, halkın %90'ı okuma, yazma ve konuşma bilmiyor. Dijitalleşmeyle ise hiç ilgisi yok halkın. Çok küçük bir kesim belki senkronizedir dijital dünyaya. Geri kalan girmeyi başarsa bile yine okuduğunu anlayamaz.

Bu kadro ve sistem ile en az bir 20 yıl daha götürürler gibime geliyor. Bahçeli'nin oyu %5-10 arasında, rte'nin %40 dolaylarında. Bu kesim kemik kesim. Dünyayla, dijitalleşmeyle, krizle ilgileri yok. Finanstan veya piyasadan da anlamazlar, zam nedir veya gelmiş mi, gelmemiş mi, bunu da bilemezler. Kısacası, tr'de uzun yıllar bu şekilde devam edecek bir döngü var. Hükümet kalıcı. Ancak düşüncem o ki koşulsuz şartsız sermayenin isteklerini yerine getirmeliler. Diretmeden, ikiletmeden.
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Gereksiz tüketimden, gösteriş için israftan kaçırarak, hak etmediği hayati yasamaya çalışmayarak beyaz yaka bir nebze olsun giderler kısmını en azından toparlayabilir abi senin de burada ısrarla belirttigin gibi. Ama gelir korkunç düştü ona elimiz kolumuz bağlı malesef. Dolar bazlı maaşlar yerin dibinde.

Beyaz yaka olmak geçinmeye yetmiyor eskiden memurlar gece taksiye çıkardı onun gibi beyaz yaka gece 2. İşle uğraşacak ben borsaya böyle bakıyorum 2. Bir gelir kapısı oluşturmak istiyorum başkası saat alıp satıyor başkası arac alıp satıyor başkası arsa alıp satıyor mutlaka bir nakit kaynağı daha oluşturmak zorundayız maaşlara en fazla yaşamak mümkün birikim yapayım filan bitti. Ki orta kademe yönetici 15 yıl tecrübeli olarak ben böyle isem yeni giren kardeşimin Allah yardımcısı olsun diyebiliyoruz sadece...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu sistem böyle devam edemez diyorum işte...al-sat, ticaret bir yere kadar...değer üretmedikten sonra, alıp satarak nereye kadar gideceğiz...mb ler bol ve düşük faizli krediyi boca ediyor, insanlar bu bol para ile varlıkların değerini şişiriyor, sanal bir zenginlik hissi oluşuyor...ama nereye kadar...arabam aynı araba...geçen balata vs değişimi için ustaya gittim...bu arabalar şu kadar oldu dedi...anladım, kitleyecek bize zamlı tarifeyi...bu arabaya biniyorsan üçün beşin hesabını yapma diyor kendince
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu sistem böyle devam edemez diyorum işte...al-sat, ticaret bir yere kadar...değer üretmedikten sonra, alıp satarak nereye kadar gideceğiz...mb ler bol ve düşük faizli krediyi boca ediyor, insanlar bu bol para ile varlıkların değerini şişiriyor, sanal bir zenginlik hissi oluşuyor...ama nereye kadar...arabam aynı araba...geçen balata vs değişimi için ustaya gittim...bu arabalar şu kadar oldu dedi...anladım, kitleyecek bize zamlı tarifeyi...bu arabaya biniyorsan üçün beşin hesabını yapma diyor kendince
    Usta arabaya bindiğinizi sanıyor ama siz vergiye biliyorsunuz. Yedek parçadada arabadaki gibi vergi var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Gökhan uskaya güzel yazmışsınız. Onu takip ediyordum. Ama son bir haftadır. Amigoya döndü.

Çok fazla kişi takip etmek istemiyorum. Önereceğiniz kitap vs tanıtımı yapmadan salt gündem ve yorum yapan hesap var mı ?

O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Gereksiz tüketimden, gösteriş için israftan kaçırarak, hak etmediği hayati yasamaya çalışmayarak beyaz yaka bir nebze olsun giderler kısmını en azından toparlayabilir abi senin de burada ısrarla belirttigin gibi. Ama gelir korkunç düştü ona elimiz kolumuz bağlı malesef. Dolar bazlı maaşlar yerin dibinde.

Beyaz yaka olmak geçinmeye yetmiyor eskiden memurlar gece taksiye çıkardı onun gibi beyaz yaka gece 2. İşle uğraşacak ben borsaya böyle bakıyorum 2. Bir gelir kapısı oluşturmak istiyorum başkası saat alıp satıyor başkası arac alıp satıyor başkası arsa alıp satıyor mutlaka bir nakit kaynağı daha oluşturmak zorundayız maaşlara en fazla yaşamak mümkün birikim yapayım filan bitti. Ki orta kademe yönetici 15 yıl tecrübeli olarak ben böyle isem yeni giren kardeşimin Allah yardımcısı olsun diyebiliyoruz sadece...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://www.dunya.com/ekonomi/ortala...-haberi-601482

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

https://in.reuters.com/article/china...-idUKL1N2ID0GA

Çin bankaları, insanların artık altın hesabı açmasını yasakladı. daha önceden bunun uyarısını yapmışlar, bugün uygulamaya koymuşlar.
    Mevcut hesabı olanlar alım satım yapabilecekmiş, sanırım fiziki alımda yasak değildir.

Haberi nasıl yorumlamak gerek? Çok enteresan geldi bana

Saygılar
    Son düzenleme : CahilCuhela; 28-11-2020 saat: 18:34.

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Gökhan uskaya güzel yazmışsınız. Onu takip ediyordum. Ama son bir haftadır. Amigoya döndü.

Çok fazla kişi takip etmek istemiyorum. Önereceğiniz kitap vs tanıtımı yapmadan salt gündem ve yorum yapan hesap var mı ?

Ben de fazla kişi takip etmiyorum. 100 olmadım hiç. Kesinlikle fazla kişi takip edilmemeli. Kimisi kurum menfaatlerini gözetiyor, kimi kendi pozisyonunu...belki benim için de böyle düşünülüyordur, ama benim elim belli en azından.

Gokhan uskuay bir hafta öncesine kadar çok negatifti, hatta baya saydırıyordu hükümete vs...son bir haftadır aşırı olumluya döndü, tam 180 derece dönüş yaptı.

Şu ayrımı yapmak lazım. Teknik alda, kısa-orta tüm vadelerde alda. Ama benim makro beklentilerim olumsuz. Bu ortamda, borsalar konusunda aşırı pozitif yorum yapamam..bu kendime ihanet olur...sonuçta daha bir yıl olmadı biz koca ABD borsalarının taban olduğunu, işlemlere ara verildiğini gördük.

Covid hiç zarar vermedi desek bile borsalar o seviyeleri çoktan aştı. Şimdi herkes çok bilmiş bilmiş para basılıyor diyor ya, taban olurken borsalar para bastığı basacağı bilinmiyor muydu?

Mevzu pozisyonel yani, o zamanlar mal almaları gerekiyordu, şimdi maldalar, yukarı sürüyorlar. Yeterli mal verildikten sonra, büyük düşüşler olursa, bu sefer de niye düşüyoruz onu izah edecek uzmanlar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. onsu aşırı bastıklarını düşünüyorum.
    Cuma gün sat butonuna 3 5 kere gittim.
    geri döndüm.
    200 liradan otokar var elimde orda da gondola binmiş gibi hissediyorum bakalım nolucuk.
    cuma zor geçti benim için otokarı 260tan vermedim oradan darbeli matkap.
    onstan darbeli matkap.

Sayfa 1191/1230 İlkİlk ... 191691109111411181118911901191119211931201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •