Sayfa 1183/1230 İlkİlk ... 183683108311331173118111821183118411851193 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,457 - 9,464 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Algyo Hillsidedan Yıllık yaklaşık 2.5Milyon$ kira alıyorlar.
    İşleten 3.5Milyon$dan fazla brüt kar ederse fazlasının %50 si de bunlarda.
    Döviz zenginiydi şirket enson. 2019da güzel bir dalgasını yakalamıştım.

Özakı ben haziran başı faiz indirimi sonrası aldım başka yerlerdende mallandım reel getiri olarak karda değilim. Gitmiyor kağıt.
    Emlak piyasası şuan ters oldu ama , Kağıt üstünde oranlar ucuz olunca satmadım bakalım.

YTD
    Algyo bilançolarda her 4 çeyrekte bir toplu para eline geçiyor gibi. Bu para nereden geliyor?
    Ozkgynin de oteli var sanırım. Fena değil konaklama gelirleri.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Sadece faize odaklaniyorsunuz olay farklılaşmaya başladı döviz kirilimi aşağı yönlü olabilir neden
    Swap hamlesi geldi
    Hukuk denmeye başladı
    S400 ler NATO içinde çözeriz dendi
    Almanya ya yeşil ışık yakıldı
    Acı reçete dendi

Hepsi meyvesini vermedi henüz ama söylemler farklilasti 7 ve altı görülebilir dolarda banka hisselerine giriş çok bariz 2023 e kadar bir ralli yaşanabilir ve öyle seçime gidilebilir
    Testere ile dökülenler itina ile toplanıyor sonrası malumun ilanı

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Algyo Hillsidedan Yıllık yaklaşık 2.5Milyon$ kira alıyorlar.
    İşleten 3.5Milyon$dan fazla brüt kar ederse fazlasının %50 si de bunlarda.
    Döviz zenginiydi şirket enson. 2019da güzel bir dalgasını yakalamıştım.

Özakı ben haziran başı faiz indirimi sonrası aldım başka yerlerdende mallandım reel getiri olarak karda değilim. Gitmiyor kağıt.
    Emlak piyasası şuan ters oldu ama , Kağıt üstünde oranlar ucuz olunca satmadım bakalım.

YTD
    7 yıldır algyo ya girer çıkarım, her zaman ucuzdur algyo, kimse pahalı demez. En son haydar acun bile aldı. Şu an bence algyo ucuz değil. ALGYO'da uzun vadeli bakarsan çok üzülürsün, harika bir trade hissesidir, sırf algyo trade ederek geçimini sağlayabilirsin, aynı bantta hareket eder hep, ama 2019 da bant değiştirdi biraz. Algyo 2 dolar ve altı ucuzdur, 2.25 dolar ve üzeri bu endekste pahalı. Sırf o gelgitlerden çok sağlam para kaldırrsın. Ve algyo'nun en sevdiğim huyu şu.
    Bazen endeks göçüyo dolar fırlıyor ya,, bizde sık olan bir şey. ALGYO o günlerde çok kötü satış yer, tabana bile oturduğu olur, halbuki tam tersi direnmesi lazım. İşte o günlerde doları bozup algyo'ya girersen kısa sürede %10-15 sakal atarsın dolar bazında. Senede 4-5 kere böyle fırsat
    olur.

En son mesela 26 ekimden sonraki düşüşte 1.90 doları gördü algyo, ben 1.95 den yakaladım, 2.30 dan postaladım malı. 7 kere böyle %10 marjı yakalarsan sermayeni 2 katına çıkarırsın, algyo'da çok kolay bu. 7 yılda algyo'dan dolar bazında kazancım %300'ü bulmuştur, belki daha fazla.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Olmayacak şeyleri konuşmak abesle iştigal olur...bence şu anda bunu konuşmak, hatta düşünmek abesle iştigal olur.

Eğer kastettiğin, ileride bu seviyelere inmesi ise...diğer parametrelerin durumu önemli olur..ona göre konuşmak lazım.

Şu ortamda, faizlere dokunmaması, yani her şeyi aynı bırakması durumunda, dolartl 9 üzerine atar bence...bu benim görüşüm tabi...temel olarak bazı düzelmeler oldu, bu nedenle 8 lerin üstüne atmaz diyen de çıkabilir belki.
    Niye bunu düşünmek abes olsun ki? Faiz baronları, faiz arttırdıkça daha çok faiz isteyecektir. Taviz vererek hiçbir şeye muvaffak olamazsınız. Ülke 90'lara döner. Faiz baronlarının oyuncağı olursunuz. Korkarak geri adım attıkça üzerimize gelmeye devam edeceklerdir. Cesur olmak gerekli ve bunun tam sırası. Global para bankerleri ile olan göbek bağımızı kesmemiz şart. Bence cumhurbaşkanımızın sözleri çok açık ve net. Gelsin teknik analiz, gitsin bilançolar dönemi bitecek...

5. Faız baronları
    Bunlar nasıl adamlar acaba... sırf faızden mı para kazanıyorlar mısal...
    Hısse baronları farklı kısıler mı mesela?
    Sepet yapmıslardır belkı...

Dolar baronları da olabılır bır de, ayrı bır cenah; faız duserse de onlar kazanacak... veya onlar da sepetcı olabılır...

Ne yapsan baronun bırı kazanacak gıbı duruyor ıster ıstemez..

Demek kı ıs baron olmakta... sonra yolunu bulursun bır sekılde...

Ben büyüyünce baron olucam... (not balon but baron)
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Faız baronları
    Bunlar nasıl adamlar acaba... sırf faızden mı para kazanıyorlar mısal...
    Hısse baronları farklı kısıler mı mesela?
    Sepet yapmıslardır belkı...

Dolar baronları da olabılır bır de, ayrı bır cenah; faız duserse de onlar kazanacak... veya onlar da sepetcı olabılır...

Ne yapsan baronun bırı kazanacak gıbı duruyor ıster ıstemez..

Demek kı ıs baron olmakta... sonra yolunu bulursun bır sekılde...

Ben büyüyünce baron olucam...
    Ne varsa düklükte var imkanı olan arşi dük olsun.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Soyluluk_unvanları

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Malesef böyle büyük bir kitle var. En acısıda yetki sahibi oluyorlar.
    Su akar yolunu bulur.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Lobi degil libidodur o.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1183/1230 İlkİlk ... 183683108311331173118111821183118411851193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •