Sayfa 999/1230 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001100910491099 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Hisse senedi heyecandir,genelde kayip olur,anlik kazanclar olsada. Gelisen bolgelerde dusuk butceli 30-40 bine alinan arsalar emeklilik parasi cikariyor 5-10 seneye. Yasadim bizzat;)

Size katılıyorum. Ben de yaşadım.

2014 de ilçemizin gelişimine açık bir bölgesinden aldığım arsayı 2020 de sattım ve dolar bazında %44 kazandım.
    Böyle bir kazanç nerede var bilmiyorum. Beklerken stres yok sıkıntı yok.

Syg.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4. Merhabalar.
    Bugün birinin Türk hava yolları hissesi önerdiğini, satın aldığını ve şimdiden çokça kar ettiğini arkadaşlarına anlattığına şahit oldum.
    Herkes hisse senedi konuşmaya başlamış olabilir cidden.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir bankanın reklamları vardı... kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapmayın diye... birinde hamamdaki tellak aliminyuma fuçuresten gir içinden geç londra piyasasının onları gözü yaşlı bırak diyordu... o reklamın çekilmesinden sonra aliminyum fiyatları artmış galiba :D
    Benim borsa tecrübem çok az daha 3.-4. yılım diyelim bu konuda benden çok daha söz hakkı olan bir çok yazarımız mevcut... nacizane yıllarca istenen yatırımcı kitlesine neden ulaşamadığımızı , bizden önceki neslin borsayı neden öcü gibi gördüğünü birikimlerini hep gayrimenkul veya yastıkaltı şeklinde değerlendirdiğini bir kısım yeni hesaplar yaşayarak öğrenecek gibi.. burada malesef insanımızın kolay paraya olan düşkünlüğü zahmet çekmeden ve en kısa sürede en yüksek getirileri elde etme isteği de öne çıkıyor...
    inşallah herkes kendi planlarına göre güzel kazançlar elde edip, istikrarlı bir yatırım yapabilir ... saygılar
    Son düzenleme : HATAKE; 14-07-2020 saat: 15:42.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    bir bankanın reklamları vardı... kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapmayın diye... birinde hamamdaki tellak aliminyuma fuçuresten gir içinden geç londra piyasasının onları gözü yaşlı bırak diyordu... o reklamın çekilmesinden sonra iliminyum fiyatları artmış galiba :D
    hatırlayalım
    saygılar

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

kanguruleyşıns bir abimiz
    çok teşekkürler saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    bir bankanın reklamları vardı... kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapmayın diye... birinde hamamdaki tellak aliminyuma fuçuresten gir içinden geç londra piyasasının onları gözü yaşlı bırak diyordu... o reklamın çekilmesinden sonra iliminyum fiyatları artmış galiba :D
    Benim borsa tecrübem çok az daha 3.-4. yılım diyelim bu konuda benden çok daha söz hakkı olan bir çok yazarımız mevcut... nacizane yıllarca istenen yatırımcı kitlesine neden ulaşamadığımızı , bizden önceki neslin borsayı neden öcü gibi gördüğünü birikimlerini hep gayrimenkul veya yastıkaltı şeklinde değerlendirdiğini bir kısım yeni hesaplar yaşayarak öğrenecek gibi.. burada malesef insanımızın kolay paraya olan düşkünlüğü zahmet çekmeden ve en kısa sürede en yüksek getirileri elde etme isteği de öne çıkıyor...
    inşallah herkes kendi planlarına göre güzel kazançlar elde edip, istikrarlı bir yatırım yapabilir ... saygılar
    işin kötüsü şu..20 senede bir yaşanıyor bu dönemler...önceki histeri 2000 de yaşanmıştı..şimdi bu ne alırsan al kazanma dönemi bir süre sonra sona erecek (hatta kar etmeyen,etmesi de pek mümkün olmayan şirketler daha çok uçup kaçıyor). buralardan bu hisseleri alıp 3-5-10 sene tutacak arkadaşlar olacak....ya 2020 de olduğu gibi giderse diye hayaller kurulacak...bir neslin paraları ve zamanı bu şekilde heba olup gidecek.

Hep merak ederdim, bu çöp hisseyi alıp 3-5 sene neden tutar birisi diye..grafiğine bakınca ablıyordum..geçmişte bir operasyon çekilmiş, hep benzer bir operasyon yine olur diye beklenip durmuş...işte o operasyonlar genel olarak 20 yılda bir yaşanıyor..arada illa ki istisna münferit hisse operasyonları olur...ama bu şekilde toplu saçmalıklar ancak 20 senede bir oluyor.

Bu arada şunu da belirteyim..bu batık hisselerin uçup kaçması sadece bize özgü değil..global bir hareket bu..2000 de de globaldi, şimdi de global..ve öncülüğünü de genel olarak nasd** yapıyor...bu hareketin sonu da 2000 e benzerse çok büyük mağduriyetler yaşanır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 999/1230 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001100910491099 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •