Sayfa 538/1230 İlkİlk ... 384384885285365375385395405485886381038 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    O tarz hisseleri keşke bulabilsek
    tatgd var gitmeyenler arasında. bende yok ama tatgd. portföy full olduğu için satmaya kıyamıyorum diğerlerini pdd makul. ikinci tukas olabilir bana göre.

+adel.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    tatgd var gitmeyenler arasında. bende yok ama tatgd. portföy full olduğu için satmaya kıyamıyorum diğerlerini pdd makul. ikinci tukas olabilir bana göre.

+adel.
    Tam da bu tarz hisseleri kastediyorum...ama bu zamana kadar gitmeyen, hiç gitmeyebilir de.

Bu arada, kastım kalkınma bankası, metro gibi kumarbaz kağıtları değil, aman ha diyim

Pinsu, eskiden beri bildiğim kağıt..%50 yaptı 1-2 günde...akşam SPK işlem yapan 1-2 spekülatöre işlem yasağı getirdi...bugün kağıt %15 aşağıda

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tam da bu tarz hisseleri kastediyorum...ama bu zamana kadar gitmeyen, hiç gitmeyebilir de.

Bu arada, kastım kalkınma bankası, metro gibi kumarbaz kağıtları değil, aman ha diyim

Pinsu, eskiden beri bildiğim kağıt..%50 yaptı 1-2 günde...akşam SPK işlem yapan 1-2 spekülatöre işlem yasağı getirdi...bugün kağıt %15 aşağıda
    alıp beklemek gerekiyor böylelerini sonra gitmeye başlayınca da almıyorsun gitmiş diye.
    tabi sepet şart içlerinden biri roketlese zaten yetiyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. Geleceği olan sektörlere yönelik, zamanın ruhuna uygun hisseleri seçmeye çalışıyorum. Şu dönemde teknoloji, yazılım yenilenebilir enerji hisseleri tercihim.Bu sektörlerde iyi

fiyatlardan alabildiklerim de oldu daha ucuz alırım diye beklerken kaçırdıklarım da. En başta aldığınız fiyat önemli.

Grafikler bu anlamda yol gösterici. Pek çok hissede diplere yakın alış yapmayı başarabilmişsem de satış fiyatı konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Temettü için hisse seçimi hiç yapmadım, bizim gibi borsalarda uygun zamanda alıp iyi kar görünce satmak gerek para kazanmak için.

Birikim yapmak gerçekten çok önemli, kazanılan parayla da temel bazı gereklilikler yerine getirildikten sonra da insanın kendine yatırım yapması da bu çağda bir gereklilik diye

düşünüyorum.

Bunlar neler olabilir derseniz, herkesin kendi olanakları ve koşullarına göre, spor, yabancı dil öğrenme, seyahat, yeni beceriler veya konulara yönelik eğitim, seviyorsanız toprakla

uğraşma diye ilk aklıma gelenleri sıralayabilirim.

Sadece çok para kazanmak her şeyi çözmüyor. Hobileri ,zevk aldığı uğraşları olmayan, ruhunu doyuramayan insanların çoğunlukta olduğu toplumlar ne yazık ki sadece birbirlerini

tüketerek yaşamak zorunda kalıyorlar ve pek çok alanda yol alamıyorlar.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

5. twitterda görüyorum birileri bu tarz hisseleri paylaşıyor.Yazılım, enerji, teknoloji, girişimcilik firmaları her gün gidiyor.
    Hepside 10-20 senelik, halka arz yeni olmuş firmalar.
    1 ayda 2-3 katına geldi bu hisseler ama tek lot bile almadım.Başkasının fikriyle iş yapmak hiç rahat uyutmaz beni
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    twitterda görüyorum birileri bu tarz hisseleri paylaşıyor.Yazılım, enerji, teknoloji, girişimcilik firmaları her gün gidiyor.
    Hepside 10-20 senelik, halka arz yeni olmuş firmalar.
    1 ayda 2-3 katına geldi bu hisseler ama tek lot bile almadım.Başkasının fikriyle iş yapmak hiç rahat uyutmaz beni
    Saygılar.
    Elinizdeki hisseler nelerdir

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Temeli sağlamlara örnek hareketlenenlerden; Tskb yeni yeni vites attı. Algyo keza öyle.

Yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Elinizdeki hisseler nelerdir
    Oyle heyecani yok elimdekilerin.Aksa, eregl, froto, hekts
    DowAksa'nin yaptigi işe bakmanizi oneririm.
    Saygilar.

Sayfa 538/1230 İlkİlk ... 384384885285365375385395405485886381038 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •