Sayfa 893/1230 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Iyi aksamlar is yatırım üzerinden boeing hissesi alımı girdim 25 dolar komisyon alındı başka ücret yada vergi varmi teşekkürler
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=2366&page=257

Yukarıdaki son sayfası verilen sitede bunlarla ilgili bilgiler vardı. burada çok doyurucu bilgiler edinebilirsiniz.
    Ama kısa özet geçmek gerekirse yakın bir zamanda Türkiye'deki aracı kurumlar aylık sabit mkk ücreti gibi kesintiler çıkardılar ve bizdeki gibi çok cuzzi rakamlarda değil malesef bunu aracı kurumunuzla konuşun.

Esas sıkıntı ise vergilerde ülkeden ülkeye ikili anlaşmalara gorede değişiyor, dediğim sayfada bunlarla da ilgili ayrıntılı bilgiler var.

Sizin hevesinizi kırmak istemem ama bu işle çok yakından ilgilendiren hatta aylık düzenli hisse alan bazıları bile bu yüksek mkk ücreti ve vergilerden yilip yurtdışı borsalarda alimlarini durdurdular. Bende hesap actirmiatim ama ek ucretlerve vergiler den dolayı alım yapmadan geri kapadım.
    Çoğu kişi yurtdışı borsa yerine yurtdışı borsalarında yatırım yapan fonlara yöneldi. Tek kesintisi yüzde 10 Luk stopaj.

Bol kazançlar dilerim. İyi aksamlar

Bilgi için teşekkürler ortalama 3000 dolar yatırım için aylık 9 cent saklama parası alınıyor 25 dolar alim ve satımda toplam 50 dolar komisyon var ancak belki normal piyasalarda bunlar yüksek ücret olabilir ancak tekel olan boeing fiyatı 3 te bir bizde pegasus thy yarıya bile düşmemişken havayolu şirketleri 3 te bir 4 bir fiyatında aa ua bunlar çok büyük şirketler 2 3 yılda eski fiyatlarına gelse dolar bazlı ciddi gelirler olabilir

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Vay vay süper manzara bal yetişiyorsa talibim
    Artvin/Murgul yayla balı denemek istermisin.
    Damadımın kovanlari var.Elinde var mı şuan bilmiyorum.

Özelden yazabilirsin.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, köyümdeyim, bağ bahçe işleriyle uğraşacağım(gitmek biraz zor oldu ama)...bayram sonuna kadar fazla katkıda bulunamayacağım. Beklentilerimde radikal bir değişiklik olursa paylaşırım.

Şimdiden iyi ramazanlar, iyi bayramlar.
    Abi nasıl gittin Rizeye. Kimseyi almiyorlardi covitten dolayı. Babamlar kaldı buralarda gidemiyorlar. Bende Rize merkezden Veliköy denim. Sana iyi tatiller dilerim Allah'a emanet olun.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Borsada akıl almaz kazanç, 70 hisse yüzde 100'ün üstünde getiri sağladı

Borsa İstanbul'a son 7 ayda 251 bin yeni yatırımcının yönelmesi ile borsada işlem gören küçük şirketlerin hisseleri uçuşa geçti. Borsanın son dönemdeki en düşük noktası olan 17 Mart'tan bu yana 2 aylık süreçte 70 hissenin getirisi yüzde 100'ü aştı. Öyle ki bu hesaba kitaba sığmayan olağanüstü kazanç başrolünü Russell Crowe'un oynadığı Akıl Oyunları filmini akla getiriyor. 2 ayda Ekiz Yağ hisseleri yüzde 2 bin 200, Güler Yatırım ve RTA Laboratuvar'da hisse fiyatının tırmanışı yüzde bini geçti. Olağanüstü yükselen hisselerin tümü küçük şirketlerden oluşuyor. Borsa İstanbul 100 Endeksi'nin yüzde 14.7 yükseldiği 2 ayda yüzde 50'nin üstünde değer kazanan şirket sayısı ise 256. Aynı dönemde borsanın amiral gemileri Garanti, Akbank, İş Bankası C hisseleri değer kaybetti. Sabancı Holding yüzde 7 Koç Holding ise yüzde 11 değer kazanabildi. Özellikle derinliği az kolay hareket ettirilebilecek hisselerde astronomik yükseliş olurken derinliği fazla olan Endeks 100 hisselerindeki durgunluk küçük yatırımcılar açısından riskli bir durum olarak değerlendiriliyor. Uzmanlar özellikle hisselerde açığa satış yapılamamasının bu hisselerin sürekli yükseltilerek suni fiyat oluşumu sağlanması için önemli bir etken olduğunu belirtiyor. Rahim Ak'ın haberi

https://www.haberturk.com/70-hissede...677350-ekonomi

6. Günaydın dostlar,
    Konuya vakıf arkadaşlardan cevap bekliyorum.
    Bir şirket sermaye azaltımı yaparsa elinde hisse bulunan yatırımcı zararmı etmiş olur?

7. her yeri okuyorum kimisi herkes para basiyor su ucar bu kacar modunda.
    kimisi de hersey durdu batan cikan muhabetti yapiyor.
    sizce ne olur abiler?
    biraz garip fiyatlamalar yok mu sizce de?

Alıntı Originally Posted by mail2uye Yazıyı Oku
    Kurşunu biten yerlinin yerini, kurşunu olan yeni yerliler alır bence.
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Borsa cebinde parası olan herkesin gireceği bir alan değil. Bilgi, Birikim, Takip , sabır v.s ister de ister. Örneğin teoride borsa hakkında tüm bilgiye sahip arkadaşlarımız bile kayıp yaşarken, yeni gelen bir kişi nasıl kazanacak. Zor iş .
    Sayın Tbey, yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Çok haklısınız. Benim kastettiğim aşağıdaki gibi olandı. 251 bin yeni yatırımcı gelir, sonra 250 bin tanesi gider, sonra 201 bin tane yine gelir. Bu döngü böyle devam eder sanırım.

"Borsa İstanbul'a son 7 ayda 251 bin yeni yatırımcının yönelmesi....."
    https://www.haberturk.com/70-hissede...677350-ekonomi

Sayfa 893/1230 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •