Sayfa 576/1230 İlkİlk ... 764765265665745755765775785866266761076 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2020 yıl sonu beklentilerim,

Makro büyüklükler,

i-) Büyüme : %4
    ii-) Enflasyon : %9
    iii-) Faiz (2 yıl) : %10

Finansal Piyasalar,

i-) Borsa: u-100 125.000 ( Ağırlıklı olarak 105-120 bin arası takılırız...aşağıda 100 bin altına haftalık kapanış beklemiyorum)
    ii-) Dolar/tl:7 tl
    iii-) Ons altın: 1900 usd
    Endeks 125.000 mi çok az değil mi abi Dolar 7 olsa endeksin dolar bazlı getirisi 0 oluyor
    Vallahi içim karardı, aylıkta macit al vermiş XU100'de bu kadar aşağıdan al verdiklerinde en az yüzde 40 filan koymuş
    140.000 145.000 hayal mi ? En azından yıl içerisinde görmesi, kapatması mühim değil

Konut piyasası hakkında ne düşünüyorsun ev almak mantıklı mı topiğini okudum da yine de bi sorayım dedim. Bu sene ev fiyatları ortalama ne kadar artar ?

Bi sorum daha var mert45 abiyi tanıyor musun acaba ? Uzun zamandır kendisinden haber alamıyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2020 yıl sonu beklentilerim,

Makro büyüklükler,

i-) Büyüme : %4
    ii-) Enflasyon : %9
    iii-) Faiz (2 yıl) : %10

Finansal Piyasalar,

i-) Borsa: u-100 125.000 ( Ağırlıklı olarak 105-120 bin arası takılırız...aşağıda 100 bin altına haftalık kapanış beklemiyorum)
    ii-) Dolar/tl:7 tl
    iii-) Ons altın: 1900 usd
    Selamlar,
    Burada sanırım bir tek petrol eksik, mevcut durumda ben petrol fiyatlarının da çok artacağını düşünüyorum ve şu soruyu soruyorum; Petrol artacaksa Turcas, altın artacaksa da Kozal almak mantıklı mı?

(kozal nisan 2019 fiyatının tam 2 katı olmuş bu arada.)

Ayrıca Altın/Gümüş ratio'su nasıl yorumlanabilir?

Teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Burada sanırım bir tek petrol eksik, mevcut durumda ben petrol fiyatlarının da çok artacağını düşünüyorum ve şu soruyu soruyorum; Petrol artacaksa Turcas, altın artacaksa da Kozal almak mantıklı mı?

(kozal nisan 2019 fiyatının tam 2 katı olmuş bu arada.)

Ayrıca Altın/Gümüş ratio'su nasıl yorumlanabilir?

Teşekkürler.
    Petrol tahmini yapmıyorum, açıkçası pek çok parametre etkili ve fiyatı yönlendiren değişik aktörler var (OPEC vs)..bu konuda isabetli tahmin yapabilen ne bir kurum ne de bir uzman da görmedim zaten.

Altın/gümüş rasyosu geçmişte iyi çalışmış, ama günümüzde aynı şekilde çakışmasını beklemek yanıltıcı olabilir...şant Manukyan gibi uzmanlığına güvendiğim biri de bu rasyo nedeniyle gümüş daha iyi perform etmeli diyor...ama ben bu görüştü değilim ve şu ana kadar olduğu gibi önümüzdeki 1 yıl İçin de altın tercih edeceğim

4.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Endeks 125.000 mi çok az değil mi abi Dolar 7 olsa endeksin dolar bazlı getirisi 0 oluyor
    Vallahi içim karardı, aylıkta macit al vermiş XU100'de bu kadar aşağıdan al verdiklerinde en az yüzde 40 filan koymuş
    140.000 145.000 hayal mi ? En azından yıl içerisinde görmesi, kapatması mühim değil

Konut piyasası hakkında ne düşünüyorsun ev almak mantıklı mı topiğini okudum da yine de bi sorayım dedim. Bu sene ev fiyatları ortalama ne kadar artar ?

Bi sorum daha var mert45 abiyi tanıyor musun acaba ? Uzun zamandır kendisinden haber alamıyoruz.
    Pek çok parametreye bakıp, uzun analizlerin sonucunu burada paylaşıyorum...herkes benim gibi düşünsün istemem zaten...aracı kurumlar ya da piyasa uzmanlarının tahminleri 140-150 bin arasında yoğunlaşıyor...benim görüşüm de böyle.

İnsanlar bu tür analizlerde olaylara çok miyop bakıyor,,,o dönemdeki mod neyse ona göre gelecek projeksiyonu yapıyorlar...mesela bşr hafta önce analizimi ilk paylaştığımda ons tahminimi aşırı yüksek bulan bir arkadaşım, son olaylar sonrası altının verdiği tepki nedeniyle artık 1900 dolar ons tahminini makul bulmaya başladı...benim içinse bu tür olaylar zaten beklenmeliydi ve tahminlerimde bir değişiklik olmadı.

Konut piyasası ayrı bir uzmanlık konusu...emlak başlığında her kafadan bir ses çıkar...ülkemde 50 milyon emlak uzmanı var ne de olsa kısa yoldan önerim şu. Ailen varsa, yani bekar değilsen, en kusa zamanda koşullarına uygun bir ev alabilirsin. 1+1 ile başlayıp, ihtiyaca ve maddi duruma göre ilerleyen yollarda upgrade edebilirsin...yatırım olarak, kira getirisi veya konut değeri artışı amaçlı konut yatırımı önermiyorum artık...o geçmişte mantıklıydı, bence artık değil...uzun vade yatırım olarak, kendin gidip ilgilenebileceksen, ve de seviyorsan, tarla- meyve bahçesi alınabilir.

Bahsettiğin arkadaşı tanımıyorum.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Pek çok parametreye bakıp, uzun analizlerin sonucunu burada paylaşıyorum...herkes benim gibi düşünsün istemem zaten...aracı kurumlar ya da piyasa uzmanlarının tahminleri 140-150 bin arasında yoğunlaşıyor...benim görüşüm de böyle.

İnsanlar bu tür analizlerde olaylara çok miyop bakıyor,,,o dönemdeki mod neyse ona göre gelecek projeksiyonu yapıyorlar...mesela bşr hafta önce analizimi ilk paylaştığımda ons tahminimi aşırı yüksek bulan bir arkadaşım, son olaylar sonrası altının verdiği tepki nedeniyle artık 1900 dolar ons tahminini makul bulmaya başladı...benim içinse bu tür olaylar zaten beklenmeliydi ve tahminlerimde bir değişiklik olmadı.

Konut piyasası ayrı bir uzmanlık konusu...emlak başlığında her kafadan bir ses çıkar...ülkemde 50 milyon emlak uzmanı var ne de olsa kısa yoldan önerim şu. Ailen varsa, yani bekar değilsen, en kusa zamanda koşullarına uygun bir ev alabilirsin. 1+1 ile başlayıp, ihtiyaca ve maddi duruma göre ilerleyen yollarda upgrade edebilirsin...yatırım olarak, kira getirisi veya konut değeri artışı amaçlı konut yatırımı önermiyorum artık...o geçmişte mantıklıydı, bence artık değil...uzun vade yatırım olarak, kendin gidip ilgilenebileceksen, ve de seviyorsan, tarla- meyve bahçesi alınabilir.

Bahsettiğin arkadaşı tanımıyorum.
    Haklısın abi o zamanki mod ile aynı değil şimdi, ben zaman zaman şöyle de düşünüyorum haber akışları olaylar, piyasaları etkilemiyor. Piyasalar istediği haber akışı ve olayları veriyor ya da kâle alıyor. Yani ekonomistlikten çok uzak illuminaticiliğe yakın düşünceler ama Bazen her şeyin planlı bir şekilde sırf finans piyasaları ile oynamak için yapıldığını düşünüyorum Kafayı yedirdiler bana

Ben gittim macd cross vermiş eeeh önceki oranlara bakarsak en az 140 150 olmalı dedim Analiz 1 dakika sürmedi

Hakikaten ülkede herkes emlak uzmanı
    Ben bekarım evliliğe daha çok var abi Sadece ev fiyatlarında ciddi bir artış olabilir mi diye düşündüm. Artmasını istemiyorum şahsen çok uçuk fiyatlar var özellikle İstanbuldaki evler ne öyle ya kim nasıl maaşını biriktirip o evleri alabiliyor aklım almıyor.

1+1 den başlayıp yükseltme işi ise kafama yattı yazdım bi kenara sağolasın abi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Taze rapor.... bu tarz raporlara ulaşan olursa lütfen paylaşın. syg.

Garanti Yatırım 2020 Strateji Raporu

https://rapor.garantiyatirim.com.tr/...rateji2020.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

Konut piyasası ile ilgili ben de fikrimi söylemek isterim.
    Öncelikle mutahitlerin elinde mevcut durumda yüklü stok var. Yeni inşaat başlamıyor hatta başlananlar bitirilmiyor uzatılıyor.
    İlk etapta faizlerin inmesi ile birlikte bu fiyatlardan güçlü talep gelecektir ama stok fazlası fiyatların artısını baskılar. Tahminim 1 yıl böyle geçer düşük faiz/düşük fiyat. 2021 yılında stoklar erir, faizler hala düşük ise (yıllık %8-10 arası) talep devam eder ve fiyatlar yükselişe geçer.
    Yeni vergi hesaplama yöntemi de tam bir facia geri adım atılmazsa alım satım %2+2 ekspertiz değeri üzerinden çok yüksek tutuyor. (500.000 ekpertizi olan ev icin 10+10 20.000 alım satım vergisi çıkıyor. Değer artış vergisi hariç. )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Konut piyasası ile ilgili ben de fikrimi söylemek isterim.
    Öncelikle mutahitlerin elinde mevcut durumda yüklü stok var. Yeni inşaat başlamıyor hatta başlananlar bitirilmiyor uzatılıyor.
    İlk etapta faizlerin inmesi ile birlikte bu fiyatlardan güçlü talep gelecektir ama stok fazlası fiyatların artısını baskılar. Tahminim 1 yıl böyle geçer düşük faiz/düşük fiyat. 2021 yılında stoklar erir, faizler hala düşük ise (yıllık %8-10 arası) talep devam eder ve fiyatlar yükselişe geçer.
    Yeni vergi hesaplama yöntemi de tam bir facia geri adım atılmazsa alım satım %2+2 ekspertiz değeri üzerinden çok yüksek tutuyor. (500.000 ekpertizi olan ev icin 10+10 20.000 alım satım vergisi çıkıyor. Değer artış vergisi hariç. )

Arkadaşlarım ev almaya niyetli ama son dönemde sağlam bir fiyat artışı var. Fiyatların normalleşmesi gerekli.

O egeli ben değilim

Sayfa 576/1230 İlkİlk ... 764765265665745755765775785866266761076 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •