Sayfa 414/1230 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn. Yatırımcılar iyi akşamlar eşim bir süredir besten çıkmak istiyor. Beste biriken parayla altın alıp üstüne her ay belli miktarda koyarak devam etmeyi düşünüyoruz. Daha iyi getirisi olacak yatırım şekli var mıdır? Teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Sn. Yatırımcılar iyi akşamlar eşim bir süredir besten çıkmak istiyor. Beste biriken parayla altın alıp üstüne her ay belli miktarda koyarak devam etmeyi düşünüyoruz. Daha iyi getirisi olacak yatırım şekli var mıdır? Teşekkürler
    Bilsem ben kendime alırım ))
    Ama bence burada defalarca bahsedilen çeşitlendirme konusuna yönelin. Mesela o altin alsin siz bes de kalın vs. (Bence 46 yaşından önce beş boş iş)

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

3.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Bilsem ben kendime alırım ))
    Ama bence burada defalarca bahsedilen çeşitlendirme konusuna yönelin. Mesela o altin alsin siz bes de kalın vs. (Bence 46 yaşından önce beş boş iş)

Teşekkürler Sn. Oguz90tr aslında ben her ky nin hayali olan ama Türkiye'de imkansız olan temettü hisselerinden alıp emekliliği 65 uzatmak istemiyorum lakin bizim ülkemizde uzun vade yatırım maalesef kazandırmıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn. Oguz90tr aslında ben her ky nin hayali olan ama Türkiye'de imkansız olan temettü hisselerinden alıp emekliliği 65 uzatmak istemiyorum lakin bizim ülkemizde uzun vade yatırım maalesef kazandırmıyor.
    Maalesef söylediğiniz gibi burası türkiye. Borsa yatırım değil kumar mekanı gibi. Ben de biriktiriyorum da getirisi faizin bile gerisinde. Gelişmiş ülkelerin borsalarına ciddi ciddi yatırım yapmak mantıklı olabilir.
    Yani temettu emeklisi olacağım diyorsanız zaten en az 1 milyon paranız olmalı bizim borsa için. 1 milyon para bu gun için değil tabi örneğin 10 sene sonrası için olmalı. En az ayda 2-3000 tl yatırmalısınız. Bu borsaya o kadar para yatırırsanız hanım sizi eve almaz :D Şaka bir yana ülke ekonomisine ciddi bir inanç olmalı ki bende yok o inanç. En az on yılda bir büyük krizler oluyor TL pul oluyor. Değersizleşiyor hisseler.
    Yabancı borsalar için de ciddi para ile girmek gerek ve ABD borsalarında büyük vergi yükü var. bu arada amerikan borsaları da tarihi zirvelerde bir çöküş gelebilir. Avrupa ve ingiltereyi bilmiyorum ama bana çok uzak piyasalar. Bilmediğim şirketler, o yüzden hiç açıpta okumadım. Emek vermek lazım.

Sonuç: bizim borsada yatırım orta vadeli mantıklı. Portföyü aktif yönetmeniz lazım, banka hisseleri sanayi hisseleri bilmek lazım. Faiz dolar borsa geçişini en azından üç ayda bir gözden geçirmek lazım. Ben uğraşamam diyorsanız gidin fon alın, yabancı borsa fonları var. Söylemiştim, ben çocuğa hisse biriktiriyorum hanım altın alsaydık deyip duruyor, başladığımda altın 158 di

Nil Satis Nisi Optimum

5.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Maalesef söylediğiniz gibi burası türkiye. Borsa yatırım değil kumar mekanı gibi. Ben de biriktiriyorum da getirisi faizin bile gerisinde. Gelişmiş ülkelerin borsalarına ciddi ciddi yatırım yapmak mantıklı olabilir.
    Yani temettu emeklisi olacağım diyorsanız zaten en az 1 milyon paranız olmalı bizim borsa için. 1 milyon para bu gun için değil tabi örneğin 10 sene sonrası için olmalı. En az ayda 2-3000 tl yatırmalısınız. Bu borsaya o kadar para yatırırsanız hanım sizi eve almaz :D Şaka bir yana ülke ekonomisine ciddi bir inanç olmalı ki bende yok o inanç. En az on yılda bir büyük krizler oluyor TL pul oluyor. Değersizleşiyor hisseler.
    Yabancı borsalar için de ciddi para ile girmek gerek ve ABD borsalarında büyük vergi yükü var. bu arada amerikan borsaları da tarihi zirvelerde bir çöküş gelebilir. Avrupa ve ingiltereyi bilmiyorum ama bana çok uzak piyasalar. Bilmediğim şirketler, o yüzden hiç açıpta okumadım. Emek vermek lazım.

Sonuç: bizim borsada yatırım orta vadeli mantıklı. Portföyü aktif yönetmeniz lazım, banka hisseleri sanayi hisseleri bilmek lazım. Faiz dolar borsa geçişini en azından üç ayda bir gözden geçirmek lazım. Ben uğraşamam diyorsanız gidin fon alın, yabancı borsa fonları var. Söylemiştim, ben çocuğa hisse biriktiriyorum hanım altın alsaydık deyip duruyor, başladığımda altın 158 di

Bı yazınızın altına itibar puanı vermek gerekli. Aslında nerede olduğumuza ve olacağımıza ışık tutmuşsunuz. Bizim borsamıza ne hayallerle gelen ve mehter marşıyla dönen birçok insan oldu. Hak vermek lazım insanlara bir bakıma söylediğiniz gibi bu borsada yatırımcı olamıyorsunuz. Varsa yoksa vur kaç yapan kazanıyor. Örnek Petkim hissesi şelaleye yakalandım, malûm stop yapamadığım için kucağımda kaldı hisse hâlâ taşıyorum patrona zerre itimadım yok. Gavur dediğimiz bir derecelendirme kuruluşu incelemeye aldı kendi hisseni al sat yapıyorsun diye patron bile bunu yapıyor. Sözün özü söylediğiniz gibi altın ve dolar fonunda kalıp kriz dönemlerinde borsaya girip kısa orta vade para yapıp çıkacaksın. (Bu arada bizim hanım da hâlâ soruyor zengin olamadık mı diye)

6. Uzun vade temettü emekliliği için Portföyüm hakkındaki olumlu olumsuz görüşlerinizi alabilir miyim ? #flap ilk acemiliğim o şekilde kaldı gidiyor.

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Portföyüm hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim ? Uzun vade temettü emekliliģi kapsamında girdik bir yola inşallah. Her ay düzenli alımlarla (50 lot) 10 senelik bir planım var. Umarım başarabilirim. Bu arada #flap ilk acemiliğim o şekilde kaldı. Zarar çıkana kadar devam.1562164366555.jpg

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yatırım tavsiyesi vermek yasaktır. Aracı kurumunuz ile görüşün bence.

Nil Satis Nisi Optimum

Sayfa 414/1230 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •