Sayfa 818/1230 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Katiliyorum. Olagandisi bir surecten geciyoruz. Disiplini bozmayacagiz ama ezberide koru korune takip edecek zaman degil

Biraz daha esnek olunmali. Ama risk buyuk. Iyi takip edilmeli pozisyonlar

2.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Twitter adresimde yayınladığım ve sadece GR/ALTIN için kullandığım sistem özetine bakılırsa işlemlerin yüzde %35'inin kar getirdiği, %65'inin ise zarar ettiği görülür. Bu nasıl oluyor denilirse kazançlı işlemlerin ortalama getirisinin, zararlı işlemlerdeki ortalama zarara oranı (R/K oranı), yüksektir.

Daha basit anlatımla, karlı işlemler sayıları az olmasına rağmen yüksek getiri sağlamış, zararla sonuçlanan işlemler ise az zarar etmiştir.

Tabi bu arada (ben gerçi hacim olarak yüksek kontratlarla işlem yapıyorum) VIOP'ta ki kaldıraçtan faydalanma ve teminat miktarları göz önüne alındığında, altının fiziki olarak tutulduğu takdirde bağlanacak yüksek meblağlara göre çok avantajlı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Tüm bu söylediğim hususlar, doğru strateji ve risk kontrolü ile mümkündür. Disiplin ve pozisyonu sürdürmek ise özellikle VIOP'ta algo trading ile yapılabilir.
    An itibariyle viop GR/ALTIN pozisyonunuz var mı? Var ise hangi yöndedir?

Kullandığınız stratejide hangi bağımsız değişkenleri hangi frekansta kullanıyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    mesela benim altınım var, düğünden kalmış...kara gün dostu, son çare, bozmam..bu nedenle altın yükselişi ekonomiye pek etki etmez??? Bu kadar kolay mı bu çıkarımları yapmak.

Şahsi fikrime gelince...sadece beni bağlar...ülkemizde düz vatandaşın menkul varlıklarının önemli bir kısmı altında saklanıyor...altındaki yükselişin varlık etkisi nedeniyele psikolojiye, oradan da güven endekslerine yansıması olur..
    .
    Ekonomik Güven Endeksi ile Yatırım Araçları Arasındaki Nedensellik İlişkisi

https://www.isarder.org/2019/vol.11_..._full_text.pdf
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İyi yapmışsın...ilk başlarda kurallara sıkı uyum şart...öncelikle disiplin kazanmak lazım.

Ben kendime biraz daha marj tanıdım...100 bin üzerinde kalıp kalamayacağına bakacağım, haftayı 100 bin üzeri kaparsa, ptesi pozisyon kaparım büyük ihtimal (portföy hedge amaçlı u-30 shortlardan bahsediyorum).
    hocam bu sefer duygulara yenik düşüyorsunuz sanki bahaneler bana hep zarar ettirdi, umarım size kazandırır.

5.  Alıntı Originally Posted by Calligiato Yazıyı Oku
    hocam bu sefer duygulara yenik düşüyorsunuz sanki bahaneler bana hep zarar ettirdi, umarım size kazandırır.
    Hatasız kul olmaz, demek ki tam profesyonel olamamışız
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ben de amatör ruhun korunması ve heyecanına belli sınırlar dahilinde izin verilmesi gerektigine inaniyorum saygılar )
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. Üsteki soruma ilişkin yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim.
    Gram altın pozisyonumu %100 olarak para piyasası fonuna çevirdim. Bu kararı vermemdeki başlıca sebep, 2020 yıl sonu itibariyle ulaşmak istediğim hedefe şu an itibariyle portföy büyüklüğü olarak ulaşmış olmamdır.
    Bunun haricinde onstaki yükselişin bir düzeltme içine gireceğini düşünüyorum. (%10 -15)
    Bir de olası bir IMF ve ya benzeri anlaşma ile TL'nin bir miktar değerleneceği kanaatindeyim.
    Uzun vadede altının yükseliş trendinde olduğu düşüncesine katılıyorum. Gram fiyatı 330 Tl civarına gelirse tekrar altın pozisyonumu artıracağım.
    Yatırım tavsiyesi verebilecek bir tecrübem yok, paylaşmak istedim..

8.  Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    Uzun süredir forumu takip ediyorum. Ben de beyaz yaka 15 yıllık bir çalışanım. Buradaki bilgi paylaşımlarından gerçekten çok faydalanıyoruz.
    Bir sorum olacaktı, konuyla ilgili olanların cevabı için çok teşekkürler.

Eşim ve kendi adıma 2 adet BES hesabımız var. Fonlarımız uzun süredir %100 altın fonunda.

Ons ve dolardaki son yükselişlerden sonra, bu günlerde, %50 oranında altın fonundan çıkmak ve mevduat benzeri risksiz fonlara geçmek mantıklı olur mu?
    Üsteki soruma ilişkin yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim.
    Gram altın pozisyonumu %100 olarak para piyasası fonuna çevirdim. Bu kararı vermemdeki başlıca sebep, 2020 yıl sonu itibariyle ulaşmak istediğim hedefe şu an itibariyle portföy büyüklüğü olarak ulaşmış olmamdır.
    Bunun haricinde onstaki yükselişin bir düzeltme içine gireceğini düşünüyorum. (%10 -15)
    Bir de olası bir IMF ve ya benzeri anlaşma ile TL'nin bir miktar değerleneceği kanaatindeyim.
    Uzun vadede altının yükseliş trendinde olduğu düşüncesine katılıyorum. Gram fiyatı 330 Tl civarına gelirse tekrar altın pozisyonumu artıracağım.
    Yatırım tavsiyesi verebilecek bir tecrübem yok, paylaşmak istedim..

Sayfa 818/1230 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •