Sayfa 629/1230 İlkİlk ... 1295295796196276286296306316396797291129 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,702
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Firma temelde Buğday ticareti yapıyordu...buğday alıp satıyordu...aradaki kur riskini de hedge ediyor...büyük rakamlarda al sat yapıldığı İçin kar marjı düşük,,,riski de çok az zaten.

Esas beklendiği yatırımı tamamlanan yeni un fabrikası ve lisanslı depolarının devreye alınması...yani nispeten riski az marjı düşük buğday ticareti yanında marjları olumlu etkileyecek işleri de büyütüyor...esas performans 2020 bilançolarında ortaya çıkacak.

Azar azar çıkması sorun olmuyor...ama %20 lik yükselişler, devre kesmeler filan..ben de ister istemez satışı tetikliyor..bir yılı geçti sanırım pozisyonu , %100 e yakın bir kar var ortalama maliyete göre...üstelik tarihi zirvesi 4,8 lerde...yani tarihi bir çanak tamamlanmış...%20 satışı her türlü haketmişti uluun.
    bilgilendirme için teşekkür ederim. Takibe devam edeceğim bu hisseyi. Diğer yandan gedza (gediz ambalaj) için yakın tarihli bir incelemeniz oldu mu? Olmadıysa müsait olunca siz de inceleyebilir misiniz.. Bana göre onun bilançoları bundan son derece güzel..

2.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    bilgilendirme için teşekkür ederim. Takibe devam edeceğim bu hisseyi. Diğer yandan gedza (gediz ambalaj) için yakın tarihli bir incelemeniz oldu mu? Olmadıysa müsait olunca siz de inceleyebilir misiniz.. Bana göre onun bilançoları bundan son derece güzel..
    Gedza yı duyuyorum. Ama hiç incelemedim. Son çeyrek bilanço sonrası incelerim. Ulusoy un şu ana kadar göz alıcı bilançolar açıklamadı. Yeni yatırımlar 2019 da devreye girdiği için bundan sonra çelmeli güzel bilançolar. Ayrıca patronun 2020 sonrası temettü sözü var. O da bu yıl ki performansla netleşecek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Valla iyi bi şey mi demek istediniz? Kötü bir şey mi anlamadım? Ama bence siz de sepet yapın. Sadece uzun vadeli temettü hissesi de bana doğru gelmiyor. Yani, sadece bir enstrümanı ve sadece bir şekilde kullanmak bana ters. Sadece borsa olsun ve onda da sadece temettü hissesi olsun benim başarabildiğim yöntem değil. Yumurtaları farklı sepete koymayı seviyorum.

Ben gayrimenkul + altın + (usd+Euro) + Borsa + Bes + TL Mevduat şeklinde gidiyorum. Enstrümanlardan birisi çok hızlı yükselirse, satışa geçip diğer enstrümanlardan uygun olanlarda pay arttırıyorum. İşim gereği zaten uluslararası finans ile uğraştığımdan dolayı, haber akışı hızlı oluyor ve hızlı aksiyon alabiliyorum.

Hedefim (Enflasyon+10 Puan) , 3-4 senedir de bunu başarabiliyorum çok şükür.

Kısacası ben ilerde emekli olmak için değil, mevcut durumda çalışmaya ihtiyacım kalmaması için yapıyorum bunu. Şimdilik bu yöntem işe yarıyor. Eşim iş hayatını bıraktı. 5-6 sene sonra ben de bağımlı çalışmayı (maaşlı) bırakmayı planlıyorum. (Klasik danışmanlık v.s. yapabilirim, hali hazırda da yapıyorum). Bunun için uğraşıyorum.

Sanırım @cauitionary hocam ile benzer işleri yapıyoruz.

Herkese sevgiler ve saygılar.
    iyi bisey demek istedim, bencede sepet yapmak lazim ama en onemlisi "sureklilik" altin cok ucuzken baya aldim, iyide kazandirdi , nerden estiyse sattim halbuki birikim yapan biriyim ihtiyacimda yok neden satarsin, alimlarim 220 lerdi simdi 300 geldi, (birikimli altin hesabi)

kesinlikle sepetten yanayim, bir miktar altin + doviz+ hisse. dususleri firsat gorup alicam

Gram altını 156 TL ' den itibaren almaya başladım . % 40 ' nı 220 TL ' den , % 20 ' ni 283 TL ' den ve geriye kalan % 40 ' nı ise 293 TL ' den sattım . Bi o kadar da yastık altında olan fiziki altınlarım var . Onlar hala duruyor . Altın - TL mevduat ( günlük vadeli ) olarak duruyor. Bereketli kazançlar dilerim .

5.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    iyi bisey demek istedim, bencede sepet yapmak lazim ama en onemlisi "sureklilik" altin cok ucuzken baya aldim, iyide kazandirdi , nerden estiyse sattim halbuki birikim yapan biriyim ihtiyacimda yok neden satarsin, alimlarim 220 lerdi simdi 300 geldi, (birikimli altin hesabi)

kesinlikle sepetten yanayim, bir miktar altin + doviz+ hisse. dususleri firsat gorup alicam
    Bir şey iyi gidiyorsa kurcalamayacaksın..abartı kazanç da oluşmadı ki...2016 dan bu yana her yıl %30-40 arası kazandırıyor...ne fazla, ne az, ne de volatilite var.

Bir uzun vade yatırımcı daha ne ister...bundan iyi uzun vade yatırım mi olur...2016 başında 100 tl civarında, 11 yıllık bes birikimimi altın fonuna aktardım...sadece bir kez, dolar 7 lere çıktığında, yarısıyla sat-al yaptım...onun dalında tek bir işlemim yok...bu arada katkı miktarımı azaltsam da, aylık katkı ödemelerimle de altın fon alınıyor.

Bazen en iyi kazanç, en basit yatırımlarla sağlanır...her zaman finansal mühendislik kasmaya gerek yok.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir şey iyi gidiyorsa kurcalamayacaksın..abartı kazanç da oluşmadı ki...2016 dan bu yana her yıl %30-40 arası kazandırıyor...ne fazla, ne az, ne de volatilite var.

Bir uzun vade yatırımcı daha ne ister...bundan iyi uzun vade yatırım mi olur...2016 başında 100 tl civarında, 11 yıllık bes birikimimi altın fonuna aktardım...sadece bir kez, dolar 7 lere çıktığında, yarısıyla sat-al yaptım...onun dalında tek bir işlemim yok...bu arada katkı miktarımı azaltsam da, aylık katkı ödemelerimle de altın fon alınıyor.

Bazen en iyi kazanç, en basit yatırımlarla sağlanır...her zaman finansal mühendislik kasmaya gerek yok.
    Katılıyorum. Pair trade'lerle uğraşırken, al altın at kenara daha mantıklı oluyor. Bir kısmını Çok ani çıkışlar olursa, alttan geri almak adına satabilirim. Onun dışında dokunmuyorum.

7. Bu arada bugün borsada twitter'daki fenomen hisseleri fena salladılar. İnşallah çok canlar yanmamıştır.

8.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Bu arada bugün borsada twitter'daki fenomen hisseleri fena salladılar. İnşallah çok canlar yanmamıştır.
    10 kat çıkmış hisse..düştü demem için en az yarıya inmeli tepeye göre...yoksa düştü demek ayıp olur

Sayfa 629/1230 İlkİlk ... 1295295796196276286296306316396797291129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •