Sayfa 1101/1230 İlkİlk ... 10160110011051109110991100110111021103111111511201 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,801 - 8,808 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu adamın 3 kitabını okudum. Derin etkiler bıraktı bende. Anlatım dilini çok sevdim. Semerkant zaten şaheser bence. Okumayan varsa şiddetle tavsiye ederim.
    Amin Maalouf'u cok severim..

Bu arada bugun Twitter'da bahsettiginiz toprakla ugrasmak mevzusu bence oldukca onemli. Biyolojimizin geregi olarak acik havaya, gunese, topraga kisaca dogayla temas etmeye ihtiyacimiz var. Fakat mevcut sartlarda bunu gerceklestiren/gerceklestirebilen sayisi oldukca dusuk. Maalesef pek cogumuzun da farkinda olmadigi ama hem fizyolojik hem de mental sagligimiz acisindan cok onemli bir konu bu..

2. Yeğeni İbrahim Maalouf'ta iyi bir müzisyendir. Bu parçasını çok severim mesela.

https://youtu.be/kc_GxNV3iqQ

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    2007-2008 yıllarıydı ülkenin en büyük holdinglerinden birinin şirketinde çalışıyorum.Kıdemli uzman pozisyonundayım. Maaşım gayet tatminkardı ama benden o yıllarda 13-14 yaş büyük olan müdürüm benim aldığım maaşın 4 katını alıyordu. 2009 yılında emekli olduğunda o yıl vakıf sandık, özel primler, tazminat vb ile eline 800.000 TL geçmişti. 2009 yılı için muazzam bir paraydı. Zaten çalışırken 3-4 dairesi ve bodrumda yazlığı vardı kendine ait. Ona bakıp ne şanslı derdim. Şimdi sanırım bizden 13-14 yaş küçük olanlar bizlere aynını diyorlardır.
    Şuan maalesef birçok beyaz yakanın hayali yurt dışına çalışmaya gitmektir. Bizim çoğumuzda o hissiyat oluşmamıştı. Krizlerde çıksa sonrasında mutlaka toparlanma olup maaşlar vs olması gerektiği yerlere geliyordu. Günümüzdeki erozyon yoktu. Ancak şuanki bu erozyon sadece ekonominin bozulmasından değil ülke kaynaklarının adilce dağıtılmamasından da kaynaklanmakta.
    Ama birgün düzelir umudunu yitirmeden çalışmak hiç düzelmez beklentisi ile de tasarruflu yaşamak, birikitrmek lazım
    Beyaz yaka ve orta direğin gelirleri ve hayat standartları mevcut zihniyet tarafından kasıtlı olarak kötüleştiriliyor, oy alamadığı ve kendisine genellikle muhalif olan bu kesime düşman bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz.

son 10 yıldır yapılanları dikkatlice incelerseniz; enflasyon üstü asgari ücret artışı, seçmenlerine dağıtılan sosyal yardımlar ,orta kesimin aldığı ürünlere ek vergi, yandaş zenginleri daha da zengin etme. adamlar beyaz yakadan aldığı vergilerle seçmenlerini besliyorlar.

şu son yapılan otomobil ötv artışı bile direk beyaz yaka alım gücünü hedefleyen bir karar, şimdi malum kitle biz zaten o araçları alamıyorduk onlar da alamasın diye sevinmiyorsa ne olayım.

beyaz yaka çatır çatır her üründe vergisini öder, her şeyi kayıtlıdır, vergiden kaçınmaz. ama çocuğuna ücretsiz eğitim bile aldıramaz. beyaz yakalının bu ülkedeki bence en büyük sorunlarından biridir bu, konudan saptım ama şu an cocuklu beyaz yakanın para biriktirememesinin en büyük nedeni eğitime para harcaması nedeniyledir.
    Son düzenleme : finans_mt; 06-09-2020 saat: 23:01.

4. Selam dostlar, başlığı son dönemlerde takip eder oldum. Önemli hayat ve yatırım tecrübelerini paylaşanlara teşekkürler.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    amin maaloufun uygarlıkların batışı gerçekten çok güzel bir kitap... deneme ama kısa ortadoğu tarihi diyebiliriz...

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Beyaz yaka ve orta direğin gelirleri ve hayat standartları mevcut zihniyet tarafından kasıtlı olarak kötüleştiriliyor, oy alamadığı ve kendisine genellikle muhalif olan bu kesime düşman bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz.

son 10 yıldır yapılanları dikkatlice incelerseniz; enflasyon üstü asgari ücret artışı, seçmenlerine dağıtılan sosyal yardımlar ,orta kesimin aldığı ürünlere ek vergi, yandaş zenginleri daha da zengin etme. adamlar beyaz yakadan aldığı vergilerle seçmenlerini besliyorlar.

şu son yapılan otomobil ötv artışı bile direk beyaz yaka alım gücünü hedefleyen bir karar, şimdi malum kitle biz zaten o araçları alamıyorduk onlar da alamasın diye sevinmiyorsa ne olayım.

beyaz yaka çatır çatır her üründe vergisini öder, her şeyi kayıtlıdır, vergiden kaçınmaz. ama çocuğuna ücretsiz eğitim bile aldıramaz. beyaz yakalının bu ülkedeki bence en büyük sorunlarından biridir bu, konudan saptım ama şu an cocuklu beyaz yakanın para biriktirememesinin en büyük nedeni eğitime para harcaması nedeniyledir.
    Katiliyorum...
    Yukaridaki beyefendinin yazdiklari da maalesef bu yonde...
    Eski krizlerden farkli olarak bazi seyler cok bozuldu.
    Nüfus bozulmasi benim en cok korktugum sey.okumus orta seviyenin ustune yakin iyi egitimliler ulkeyi terk ediyor ve multeciler ulkede kalicilik kesbediyor.En tatsiz mesele bu ikisi bence....
    Hayirlisi....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

7. Bir de herhangi bir alanda kisi - patron olur siyasi olur manav olur ogretmen olur hukukcu olur- duygularini kenariya koyup bilimsel verilere bakip karar alamiyorsa bu mutlaka zarar verir.
    Bizim ulke cok duygusal hayatin icindeki herhangi bir konuyu tarafsiz ele alamiyor.Her seyde duygusal yaklasiyor.
    Ogretmenlerin maaslarini biliyorum.Maaslari cok dusuk egitim kalitesi yerlerde ortalamalar ogretmen oluyor okullarin butce liyakat altyapi sorunlari var....
    Simdi ulkedeki entel ve universal egitim yerlerde olunca yatirimci kalici olarak bile gelmiyor.
    Eskiden ab hayali olan bir ulkeyken simdi Abd almana is vericez onlar da gelsin moduna geldik.
    Ortaokulda yegenim ben ingiltere de yasacagim diyorsa bir beyaz yakali diyebilecegimiz kisi sinifi zorlukla yasiyorsa burdaki sorunlar derin ve ciddidir.
    Cunki yoksulluk siniri 7.500 olan ulkede asgari ucret 2300 ve asgari ucretin altinda ve multecileri de dusunursek milyonlarca kacak calisan var.
    Her meselede kayit disilik ve duygusallik disi bakilmadigi icin de rakamlar vasat meselelere dair....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Maalesef fırsatını bulsa mülteci dedikleriniz de AB ülkelerine giderler.Genç nüfus da yurt dışına gitme isteği çok yüksek. Gitselerde orada da hayatın kolay olmayacağı aşikar ama gitmek istiyorlar.
    Bu sorunu hiç siyasallaştırmadan devlet büyüklerinin sorgulaması lazım ama sorgulayacaklarını sanmıyorum. Çok büyük yapısal değişiklikler lazım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 1101/1230 İlkİlk ... 10160110011051109110991100110111021103111111511201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •