Special Days Image
Sayfa 725/1230 İlkİlk ... 2256256757157237247257267277357758251225 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,793 - 5,800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by SAYKA17 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar başka bir sitede Citibank ın battığı haberleri yada dedikoduları dolasıyor. Böyle bir şey olabilir mi?
    Böyle dedikodular bu tür ortamlarda her zaman çıkar...ondan önce Alman deutche bank filan var batabilecek...citi den önce Avrupa’da banka batması daha olası bence...olacak demiyorum, olursa benim ilk tahminim Avrupa’dan çıkması yönünde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İfrat tefrit dengesini iyi ayarlamak lazım...ne, “ne gerek var, olacaksa olur†diyelim, ne de “ ne var ne yok kapatalım†toptancı yaklaşımına girelim derim. Şunu akıldan çıkarmayalım, bu vaka ilk görülmeye başlandığından bu yana 3 ay oldu neredeyse ve hala 6 vaka var ve ölüm yok...bence vaka sayısı 1000 leri geçmeden aşırı sert tedbire gerek yok.

Bana sorarsanız eğitime ara kararı bile daha geç alınabilirdi, ama yöneticiler tedbirli davranmak istemiş, ona da saygı duyarım.

Tedbirli davranalım, ama tümden hayatı durdurmayalım. Bu virüs artık hayatımızda, seneye de olacak...bir şekilde temizliğe ve genel tavsiyelere uyarak bu virüsle yaşamaya alışmalıyız.
    Üretimin aksamaması için ben corona'nın haber dahi yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu konudaki düşüncem o kadar radikal.

Ama size tek bir olasılık bırakayım.. Hiç ölüm yok derken, bu vakadan ölüp de pnömoniden sebep gösterme durumu yoktur diye mi düşünüyorsunuz? Ha, elbette bizde olmaz bu. Muhtemelen İran gibi ülkeler mevcut kayıpları az göstermek için böyle yapıyor olabilir.
    ...

3. Reel sektör gözüyle bakıyorum
    Üreticiler çinden gelen hammadde tedariğine çözüm almaya çalısıyorladı. Hop çin toparladı üretime baslıyor derken şimdi ürününü sattığın veya yine ara mamul aldığın avrupa patladı.

Şimdilik içerideki ekonomi normal bir şekilde devam ediyor çok şükür. eğer durum kötüleşirse başta hizmet sektörü olmak üzere bir çok sektör kötü etkilenecektir. Umarım işsizliğe dönüşmeden biran önce yaz gelir...

Borsa geleceği fiyatladığı için bu söylediklerimin birkısmının tabeladaki fiyatlarda olduğunu düşünüyorum.
    Ama bundan sonra biz kendi gözlerimizle reelde etkiyi göreceğimiz için psikoloji çok önemli..

Yukarıdaki söylediklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. Siz de yaz gelince her şeyin düzeleceğine inananlardan mısınız?

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Reel sektör gözüyle bakıyorum
    Üreticiler çinden gelen hammadde tedariğine çözüm almaya çalısıyorladı. Hop çin toparladı üretime baslıyor derken şimdi ürününü sattığın veya yine ara mamul aldığın avrupa patladı.

Şimdilik içerideki ekonomi normal bir şekilde devam ediyor çok şükür. eğer durum kötüleşirse başta hizmet sektörü olmak üzere bir çok sektör kötü etkilenecektir. Umarım işsizliğe dönüşmeden biran önce yaz gelir...

Borsa geleceği fiyatladığı için bu söylediklerimin birkısmının tabeladaki fiyatlarda olduğunu düşünüyorum.
    Ama bundan sonra biz kendi gözlerimizle reelde etkiyi göreceğimiz için psikoloji çok önemli..

Yukarıdaki söylediklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Siz de yaz gelince her şeyin düzeleceğine inananlardan mısınız?
    Ben ekinoks sonrasında yola girer diyenlerdenim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Aynen büyük resme bakınca bunu görüyorum

YTD
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Siz de yaz gelince her şeyin düzeleceğine inananlardan mısınız?

7.  Alıntı Originally Posted by SAYKA17 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar başka bir sitede Citibank ın battığı haberleri yada dedikoduları dolasıyor. Böyle bir şey olabilir mi?
    FED öyle radikal adımlar atıyor ki, şu an ne deseler şaşırmam.

Citi den ziyade HSBC için malum dedikodular var.

8. Hergun bi banka batıyor takip etmek zorlaştı. Bankalardan önce batan çok havayolları olacak bence.

Sayfa 725/1230 İlkİlk ... 2256256757157237247257267277357758251225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •