Sayfa 258/1230 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by asiyanik Yazıyı Oku
    ben hangisine yatırım yapalım gibi algıladım soruyu
    Bende aynen onu sormustum. Yani altin/tl mi yoksa aktin/usd mi.
    Bankami aradim ve altin/usd secenegi var mi diye sordum. Halen cevap gelmedi.

altın tl'nin getirisi daha fazla oluyor. ons şahsi kanaatim trade aracı olabilir belki.
    gram tl hem usd yükselişlerinden hem de ons yükselişlerinden besleniyor. ben gram tarafındayım.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Sizin yerinizde olsam KOÇ grubu ile alakalı olarak bu kadar iyimser olmazdım...Kazanılmış ihalelerin iptali, Mustafa KOÇ'un ani! ölümü, Ali KOÇ'un FB başkanlığına zıplaması, Milli Tank projesi, 15 Temmuz, Rockefeller ilişkileri felan...Şimdi 1 yazsam mahkemelik olurum...Kötümserim demeyelim de iyimser değilim...Nötr...Ama çok dikkat etmek lazım konjonktürel olarak...Zaten Alicik de bunları gördüğü için atladı o koltuğa belki korunurum diye...Ha şunu da söyleyim bendeniz çeşitli manyak saplantıları olan haddinden fazla temkinli bir yatırımcıyım...Portföyümde, ürettiği silahlar nedeniyle insanları öldüren ASELS yerine hayat veren SELEC taşıyan biriyim...İnanç anlamında...Geride de yazmıştım bunu, bir nev'i sıyrıkım yani...

Mesajlarımı da bu minvalde okuyun abi...Bu tür sinerjik başlıklara negatif enerji vermekten de hiç hazetmem...Verdiğim rahatsızlık için sayın başlık sahibi başta olmak üzere herkesten özür diliyorum...

Saygıyla...
    Insani yasatir dediginiz ilac sektoru silah sektorunden cok daha kirli ve acimasiz bir sektordur.

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    altın tl'nin getirisi daha fazla oluyor. ons şahsi kanaatim trade aracı olabilir belki.
    gram tl hem usd yükselişlerinden hem de ons yükselişlerinden besleniyor. ben gram tarafındayım.
    Aslında ikisi de aynı. Ons işleminde; alım sırasında tl tutarı dolar'a çevirip, satım sırasında ise dolar tutarı tl'ye çeviriyorsunuz. Gram tl altında; (ons fiyatı * usdtry kuru) / 31,10 (troy ons = 31,10 gram) olarak işlem yapmış oluyorsunuz.

5. Altında ons 1400-1450 arası dolarda ise 10 civarı olur hesabıyla 450-500 arası bir tahmin yapıyorum kendimce. Bunun içinde 2-3 yıl sonra felan .

Aslında altın 160 civarı iken 250 civarı epey ileri tarih için bekliyordum fakat beklediğimden 2 yıl önce gerçekleşti benide mahvetti. 90 maliyetli borçum fırladı gitti.

Aynı fıtlamayı bir daha kaldıramam. 500 ü ileride görür fakat zamanını kestiremiyorum.

Benim amacım altın borçlarımı ödeme maksatlı altın düşmüşken ortalama iyi bir fiyatla çogunu almak istiyorum.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by kabran Yazıyı Oku

Başlığın cikis nedenlerinden biri olan ve ilerleyen yıllarda beyaz yakali icin zor gunlerin bekledigi cok konusuldu. Son asgari ucret tutari ile de bu durum acik ve net gözüküyor. % 26 zam aldi asgari ucretliler. Gozumuz yok daha iyi de alsinlar ama beyaz yakaya bu zam orani isleyecek mi. Ben acikcasi cok sanmıyorum. Aradaki makas kapanıyor.

Tekrar herkese teşekkürler. Bundan sonra bazi konularda başınızı agritabilirim.

Hayirli kazançlar dilerim
    Ben, %25bekliyorum zam değil(güncelleme) ama aralıkta da enflasyon eksi çıkıp seneyi 20 civarı kapatıp %20ye razı edecekler gibi duruyor.

Yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Aslında ikisi de aynı. Ons işleminde; alım sırasında tl tutarı dolar'a çevirip, satım sırasında ise dolar tutarı tl'ye çeviriyorsunuz. Gram tl altında; (ons fiyatı * usdtry kuru) / 31,10 (troy ons = 31,10 gram) olarak işlem yapmış oluyorsunuz.
    Haklısın üstat. 👍

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by SabitGelirli Yazıyı Oku
    Tüpraş hisselerimi düğün masrafları için satmasaydım ne olurdu? 2003 yılında babam Tüpraş hisselerini satmasaydı şuan ne durumda idi. Peki ya altın alsaydı? Hangisi daha çok kazandırdı?
    TÜPRAŞ ve ALTIN Üzerine Bir Fırsat Maliyeti Analizi
    https://sabitgelirli.com/tupras-ve-a...iyeti-analizi/
    Okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
    Sabit Gelirli
    eline sağlık......
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 258/1230 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •