Sayfa 534/1230 İlkİlk ... 344344845245325335345355365445846341034 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu tür soruları özelden sorabilirsiniz

Ama yanlış anlaşılır diye, özelden de çok yardımcı olamıyorum

Şaka bir yana, kısaca cevap vereyim..kendi portföyümün reel getirisi yeterli oluyor.

Öte yandan, ne var ne yok sorularına cevap vermek zor geliyor...bu ve arşive kaldırılan önceki versiyonu okursanız çok faydalı bilgiler bulacaksanız.

Önemli not: aksa başlığında biraz atışmışlığımız da vardır...unutmuş değilim..umarım sen de benim gibi kindar biri değilsindir
    valla ben hiç hatırlamıyorum atıştığımızı. Ayrıca öyle olsa da sıkıntı değil. Saman alevi gibidir benim sinirim, kesinlikle de kin tutmam. Sorulan sorulara da -özel değilse- bildiğim kadarıyla cevap veririm.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Cautionary Hocam

Bu eğitimi nasıl aldınız, dışardan parayla alınabilecek bir egitim mi ?

Batuhan
    Bu eğitimi veren kurumlar var...ben şirket aracılığıyla almıştım, ancak bireysel olarak da alınabilir. Bu eğitimi aldıktan sonra dünyanın her yerinde geçerliliği olan pmp sertifikası sınavına giriyorsun. Dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir belge...profesyonel proje yöneticiliği yapmasan da, yürüttüğün işleri, çalışmaları proje yönetimi mantığıyla ele alabilirsin.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir de genç beyaz yaka arkadaşlara şöyle bir tavsiyem olsun.

Profesyonel iş hayatım boyunca irili ufaklı 100 lerce eğitim aldım...en faydalı bulduğun, en tavsiye edilir bulduğun hangisi derseniz...proje yönetim eğitimi derim...metodoloji, sistematik düşünmek, yol-yöntem çok önemli...zaten her konuyu bşr proje gibi eke alabilir, iyi çözümler üretebilirsiniz,

Pmp olarak bşr kaç proje de yönettim...sonra maaşlı hayattan çıkış projesi hazırladım ve bizzat yönettim
    Benim aldığım ilk ve en önemli eğitim, ders diyelim hatta,
    üniversite son sene parttimeda olsa başladığım iş hayatında beni işe alan yöneticiyi beklenmedik şekilde işe girdikten 2ay sonra çıkartmaları oldu diğer departmanlarla 10-12kişiyle beraber.
    İnsanlar gittikten bi hafta sonra da bir konuşma yapıldı. Sayımız azaldı ama kenetlenip daha sıkı çalışıcaz vs. Sonra Hiç birşey olmamış gibi devam etti.
    Garip gelmişti o zaman

Yatırım yapmaya hissenete vs bulaşmam bu olaydan sonra gelişti.
    O günden beri çarkın içinde kalarak , sistemden çıkmaya çalışıyoruz

YTD

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu eğitimi veren kurumlar var...ben şirket aracılığıyla almıştım, ancak bireysel olarak da alınabilir. Bu eğitimi aldıktan sonra dünyanın her yerinde geçerliliği olan pmp sertifikası sınavına giriyorsun. Dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir belge...profesyonel proje yöneticiliği yapmasan da, yürüttüğün işleri, çalışmaları proje yönetimi mantığıyla ele alabilirsin.
    Çok ilgimi çektiğini şimdiden söyleyeyim. Ankara'da bu konuda eğitim var mı bir bakayım.
    Şirket aracılığı ile alsak güzel olur ancak kamuda bu işler gerçekten çok zor.
    Fiyatı 1000 tl civarında olursa almak isterim, çok aşırı pahalıysa ne yazık ki olamayacak.
    Bilgilendirme için teşekkürler

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5. Viopta boşta duran para nemalanıyor, hatta kontrata bağlı duran teminatta nemalanıyor. Hisse hesabında işleyiş nasıl boşta ve hissede duran para nemalanıyormu.

Bir de otomatik besin bağlı oldugu şirketi başka şirkete taşıyabilirmiyiz. Devlet şirketinden özel bankaların şirketine geçmek istiyorum.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Çok ilgimi çektiğini şimdiden söyleyeyim. Ankara'da bu konuda eğitim var mı bir bakayım.
    Şirket aracılığı ile alsak güzel olur ancak kamuda bu işler gerçekten çok zor.
    Fiyatı 1000 tl civarında olursa almak isterim, çok aşırı pahalıysa ne yazık ki olamayacak.

Batuhan
    Ankara Kalkınma Ajansına başvurmanızı öneririm. Kalkınma ajansları bu tarz konularda eğitimlere aracılık edebiliyorlar. Bir tarafı kamu kurumu olacağı için kendi kurumunuzdan izin alma gibi imkanlarınız da daha rahat olur. Kalkınma ajansları ülkenin bir çok yerinde olduğu için başkaları da faydalanabilir tabiki.

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benim aldığım ilk ve en önemli eğitim, ders diyelim hatta,
    üniversite son sene parttimeda olsa başladığım iş hayatında beni işe alan yöneticiyi beklenmedik şekilde işe girdikten 2ay sonra çıkartmaları oldu diğer departmanlarla 10-12kişiyle beraber.
    İnsanlar gittikten bi hafta sonra da bir konuşma yapıldı. Sayımız azaldı ama kenetlenip daha sıkı çalışıcaz vs. Sonra Hiç birşey olmamış gibi devam etti.
    Garip gelmişti o zaman

Yatırım yapmaya hissenete vs bulaşmam bu olaydan sonra gelişti.
    O günden beri çarkın içinde kalarak , sistemden çıkmaya çalışıyoruz

YTD
    Mükemmel ders olmuş. Malesef bütün arkadaşlara yeni mezun işe aldığım arkadaşlara özellikle anlatmaya çalışıyorum kurumlar dahi baki değil ki bizler hiç değiliz gibisinden ama anlayan anlıyor anlamayan belki böyle soğuk duşla anlayacak...

Tabi PMP sertifikası çok önemli ve değerli ama afedersiniz ne PMP öküzler kaynıyor ortalıkta, o öğretilenleri gerçekten anlayıp uygulamak da meziyet. Cauti üstad bence sertifikasının hakkını veriyor, helal olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Ankara Kalkınma Ajansına başvurmanızı öneririm. Kalkınma ajansları bu tarz konularda eğitimlere aracılık edebiliyorlar. Bir tarafı kamu kurumu olacağı için kendi kurumunuzdan izin alma gibi imkanlarınız da daha rahat olur. Kalkınma ajansları ülkenin bir çok yerinde olduğu için başkaları da faydalanabilir tabiki.
    Bir konuşayım ne diyecekler. Belki kamu personeli için yapacakları bir şey vardır.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 534/1230 İlkİlk ... 344344845245325335345355365445846341034 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •